Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Jakiej słuchacie muzyki? Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Czwartek, 04 Maj 2006, 17:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Hmm.. a czemu Kaczmarski "nie bardzo"? :)
  
Re: <grusia> Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Czwartek, 04 Maj 2006, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




De gustibus non est disputandum? ;)


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia Piątek, 05 Maj 2006, 17:12, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Czwartek, 04 Maj 2006, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Oczywiście. Z ciekawości tylko pytam, czy może jest coś konkretnego za byciem "nie bardzo" Kaczmarskiego ;)
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gevenkaven
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3561
Posty: 215


[ Osobista Galeria ]




jeśli chodzi o Kaczmarskiego to po prostu to za mocno przegadane i na dłuższą metę wolę nieco bardziej wyrafinowane aranże niż wokal i gitarka akustićna (no wiem że nagrywał też płyty z innym instrumentarium) ale prócz kilku szlagierowych kawałków zupełnie mnie nie ruszał

gościu był po prostu intelektualistą, historykiem, wnikliwym obserwatorem a nie muzykiem i to się odczuwa

a inaczej ma to się choćby u wczesnego Dylana, gdzie też głównie wokal i gitarka no ale jakoś ma to więcej serca i sensu jak dla mnie smile.gif
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 14:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Niedawno, z okzji drugiej rocznicy śmierci Kaczmarskiego, pewien pan-fan wypowiadał się w materiale dla Teleexpressu, że teksty są w twórczości J.K. najważniejsze, a kiedy już się je zrozumie, to jego wokal oraz muzyka jest "miłym dodatkiem". Odbieram to podobnie :)
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gevenkaven
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3561
Posty: 215


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Niedawno, z okzji drugiej rocznicy śmierci Kaczmarskiego, pewien pan-fan wypowiadał się w materiale dla Teleexpressu, że teksty są w twórczości J.K. najważniejsze, a kiedy już się je zrozumie, to jego wokal oraz muzyka jest "miłym dodatkiem". Odbieram to podobnie :)


no tak ino do zrozumienia textów wystarczy zmysł wzroku a nie słuchu i o tym właśnie pisałem wink.gif
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 14:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Napisałam, że uważam podobnie, nie tak samo ;)
  
Re: <grusia> Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




W twórczości Dylana również najważniejsze są teksty, co nie przeszkodziło mu skomponować kilku najwybitniejszych melodii XX wieku :)
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 17:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




gevenkaven :
[..]do zrozumienia textów wystarczy zmysł wzroku wink.gif


Ja wolę się jednak delektować jego tekstami przy ostrej gitarze i grzmiącym głosie.
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 17:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
W twórczości Dylana również najważniejsze są teksty, co nie przeszkodziło mu skomponować kilku najwybitniejszych melodii XX wieku :)


A właśnie sobie słucham ostatniej płyty Dylana - fajniutka jest.
biggrin.gif
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




corso :
[..]

A właśnie sobie słucham ostatniej płyty Dylana - fajniutka jest.
biggrin.gif


Tam może wielkich melodii nie ma, ale mam do niej ogrrrrrrrrrroooooooooooooomny sentyment, i uwielbiam :) " Sugar Baby " mnie do dziś wzrusza...
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 18:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Ja wolę się jednak delektować jego tekstami przy ostrej gitarze i grzmiącym głosie.

Swoją drogą nikt nie umiałby podrobić dźwięku tej gitary - z kilku wiadomych powodów ;) Na jednym z forów trochę się naczytałam, jak to niektórzy "próbują, nuty mają, w struny biją niby też w taki sam sposób, a dalej nie brzmi tak samo".
A głos... Niesamowita moc, że tak to ujmę :)
Na koncercie JMJ, kiedy były "Mury", to autentycznie mi łzy popłynęły po policzkach. No ale czasem chyba zbyt emocjonalnie podchodzę do pewnych rzeczy ;)
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 18:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




grusia :
[..]

Na koncercie JMJ, kiedy były "Mury", to autentycznie mi łzy popłynęły po policzkach.


Pewnie wyjdę tu na bezdusznego gbura ( nie pierwszy już raz na tym forum :), ale ja musiałem w tym momencie wyłączyć telewizor. Przy całym szacunku, jaki mam do Kaczmarskiego ( choć do mnie również twórczość tego pana kompletnie nie trafia ), JMJ, rocznicy itd. patos i kicz toleruję tylko do pewnych granic, które wtedy zostały ( z hukiem ) przekroczone.
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 19:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Justin, nie powiedziałam, że mi się to podobało... To raczej jakaś "siła symbolu", no nie wiem, jak to ubrać w słowa.
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Piątek, 05 Maj 2006, 19:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Justin, nie powiedziałam, że mi się to podobało... To raczej jakaś "siła symbolu", no nie wiem, jak to ubrać w słowa.


Rozumiem, że nie odnosisz się tutaj do tego konkretnego wykonania, tylko do
" symbolicznego " wydźwięku samej piosenki. Bo inaczej nie rozumiem :)
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 01:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gevenkaven
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3561
Posty: 215


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]



Pewnie wyjdę tu na bezdusznego gbura ( nie pierwszy już raz na tym forum :), ale ja musiałem w tym momencie wyłączyć telewizor. Przy całym szacunku, jaki mam do Kaczmarskiego ( choć do mnie również twórczość tego pana kompletnie nie trafia ), JMJ, rocznicy itd. patos i kicz toleruję tylko do pewnych granic, które wtedy zostały ( z hukiem ) przekroczone.


kurcze no, miałem zupełnie to samo lol.gif

wogóle to wydaje mi się mocno pod publiczkę strzał marketingowy, bo od razu wiadomo było że koncert wyjdzie na DVD no a z takim hitem, taki artycha, to jak tu tego nie kupić w naszym kraju-raju?
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Dobrze, a kogo chciałbyś tego dnia i z tej okazji zobaczyć na scenie?
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 21:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gevenkaven
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3561
Posty: 215


[ Osobista Galeria ]




a może pytanie powinno brzmieć czy tego dnia z takiej okazji powinna stać taka scena? eusa_eh.gif
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Sobota, 06 Maj 2006, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




A czemu nie?
  
Re: Jakiej słuchacie muzyki?
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Maj 2006, 11:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Dobrze, a kogo chciałbyś tego dnia i z tej okazji zobaczyć na scenie?


Były rozmowy z U2 - nadawaliby się o wiele lepiej, i nie musieliby robić żadnych przeróbek pod publikę, bo mają wystarczająco dużo własnych piosenek, które znakomicie pasowałyby do okazji ( New Year's Day !!! ). Ich bym chciał.
  
Jakiej słuchacie muzyki?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010