Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> Instukcja albo dobre rady
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Instukcja albo dobre rady
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 17:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




Mam athlonaxp 2000+, usiłuję go bezpiecznie podkecić na codzień. Na razie, niemal w ciemno, bo bez dokładnej wiedzy podciągnąłem go do 1812Mhz. Temperatura podskoczyła mi o 2 stopnie niecałe przy bezruchu, na wycisku + 3 jeszcze. Moja płyta to Gigabayte GA-7VAX Wiatrak mam SPIRE FalconRock II
Sprawa jest też taka, iż mam pamięć 333DDR i teraz jeszcze tyle nie osiągnęla dopiero jak podjadę do 166 szyny, co jest właśnie moim zamierzeniem.

Liczę na fachową pomoc, po to tu sciągnąłem. :-)
  
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 17:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




jesli masz na rdzeniu Thoroughbred, to mozesz spokojnie ustawic szyne 166, baa, nawet 200 :D - zmniejszasz mnoznik, albo i nie ;)
tylko nie wiem, czy na tej plycie musisz sam przestawic dzielniki, czy plyta to zrobi, oczywiscie nie obejdzie sie bez odpowiedniego napiecia na procesorze, ale to znow sie rozchodzi o typ rdzenia procesora jaki masz
  
PostWysłano: Piątek, 27 Czerwca 2003, 10:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Thorr
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #137
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
jesli masz na rdzeniu Thoroughbred, to mozesz spokojnie ustawic szyne 166, baa, nawet 200 :D ...


a pozniej spokojnie mozesz oddac plyte do serwisu bo ci sie socket spalil, to samo z dyskiem itp :P

zczytaj sobie caly opis z etykiety proca i przeanalizuj co posiadasz za procek (jakie jadro, jakie napiecia, na jakim waflu itp)

komputer to uklad naczyn polaczonych a podkrecanie zawsze jest troszke ryzykowne ... trza ustawic to czy tamto ... pamietac o tym ze zasilanie ma tutaj pewien niemaly wplyw ... ustawic synchonizajce FSB-PCI-AGP i tak dalej
  
PostWysłano: Piątek, 27 Czerwca 2003, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmmmm EDDY miał chyba na myśli płytę na NForcsie 2 a tam FSB jest niezależne od taktowania PCI i np Ja mam teraz 218 ... mój 1700 XP DLT3C 309 JIUHB batch 232 chodzi realnie na 2398 MHz smile.gif na napieciu 1.875 V płyta => realne 1.82 -1.84 V ... chłodzenie powietrzne CoolJAG 7033 - 7800 obrotów .. a wąłsnie mysle na d chłodzeniem wodnym moze by sie udało go podciągnąć do 2500 MHz cool.gif
  
PostWysłano: Piątek, 27 Czerwca 2003, 13:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja swojego też puściłem na 2500MHz przy 1,8V ale mam kiepskie chłodzenie (dołożyłem jeszcze wiatrak taki na 220V żeby było stabilnie :) ale puki co z tego zrezygnowałem. Też muszę sobie wodę sprawić
  
PostWysłano: Niedziela, 29 Czerwca 2003, 16:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




oj eddy eddy
pamietaj o tym ze gigabyte vax oprocz mnoznika nie ma praktycznie zadnych mozliwosci podkrecania
znaczy sie mozna ciągnąc magistralą
ale raczej bezpieczną granicą jest conajwyzej 140-145 nie wiecej
vax nie jest plyta do podkrecania
tam nawet nie mozna ustawic na sztywno fsb np na powziomie 166
bo tam jest tylko jedne pin do fsb ktory przelancza tryb ze 100 MHz na auto
wiec mamy WIELKI wybor
  
Instukcja albo dobre rady
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010