Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> można kupić zasilacz mini ATX?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
można kupić zasilacz mini ATX?
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Tak jak w temacie :). Szukalem, szukałem i nie moglem znaleźć. Wogóle to ciekawi mnie ilu watowe są takie zasilacze :)
Przede wszystkim chodzi mi o rozmiar takich zasilaczy ale jeżeli są dostępne np. zasilacze ATX ale jakieś mniejsze to jakby ktoś mial jakieś informacje to mógłby podrzucić :P
  
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie ma czegoś takiego. Przynajmniej oficjalnie. Micro ATX to standard rozmiaru płyty. Zdażają się zasilacze mniejsze od standardu, Ja mam taki w obudowie mini ITX o ile się niemyle to ma 135W.
  
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 20:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




No to fajnie :) zasugerowalem się czytając opis jakiegoś kompa na podstawie VIA Epia :) i tam byl taki wąski zasilacz... A newet jaby były to raczej niema możliwości żeby 300V dawały, nie?
Będę się męczył z tą krową :/
  
PostWysłano: Sobota, 12 Kwietnia 2003, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




300V to da mostek prostowniczy i spory kondensator podłączone do kontaktu.[szalone]
Domyślam się, że chodzi o 300W.
Rozmiar zasilacza wynika z jego grzania się i konieczności chłodzenia. Zasilacz można rozkręcić, będzie zajmowałmniej miejsca ale będzie naokoło promieniowalciepło.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 12:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fit
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #9
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




codegen ma obudowę slim/uATX z zasilaczem 300W - zobacz na allegro...
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Codgen 300W to tak naprawde 250W. Oni podają przy jakim obciążeniu zasilacz napewno padnie, inni podają przy jakim obciążeniu zasilacz może bezpiecznie pracować 24/7. Poza tym padające Codgeny często pociągają za sobą płytę i procka a czasami jeszcze więcej.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Ardas :
No to fajnie :) zasugerowalem się czytając opis jakiegoś kompa na podstawie VIA Epia :) i tam byl taki wąski zasilacz... A newet jaby były to raczej niema możliwości żeby 300V dawały, nie?

Nie słuchaj Go. Są takie zasilacze tylko nie nazywaja się "miniATX" tylko "1U atx" albo "rackmount" są przeznaczone głównie do serverów montowane w obodowach "rack" w szafach telekomunikacyjnych. Oczywiście jak najbardziej są standaryzowane. Niektóre wyciagają 300 (mocy nominalnej oczywiscie). Jak np ten na zdjeciu:

Zerknij na tego pdfa i tu
W Polsce tez można takie kupic.


Ostatnio zmieniony przez adam dnia Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 15:58, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 15:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Sam zamierzam cos takiego kupic.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 16:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Problem w tym, że jak wszystko profesjonalne jest cholernie drogie.
Poza tym w mojej obudowie do EPII zasilacz ma 12x10x6cm wietrzenie ma od dołu a wtyczkę na kabelku przykręca się z tyłu. 1U nie będzie pasował do tej obudowy.
A swoją drogą po co ten cytat samegi siebie bez odpowiedzi?
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 16:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A swoją drogą po co ten cytat samegi siebie bez odpowiedzi?
Ja mam chyba jakieś przewidzenia.crazy.gif
  
można kupić zasilacz mini ATX?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010