Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> OC i mod mojego Radka
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Sobota, 30 Sierpnia 2003, 19:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




... może to bardziej mod (mały) .. ale tez i oc ... wiec tu zamieszczam wink.gif

dzięki małym przeróbką mój Radek Sapphire 9500 128 MB non pro działa nie tylko jako 9700 nawet nie Pro ale raczej HYPER biggrin.gif ... wynika to bowiem z osiągów tej karty ... na zegarach:

1. rdzeń - 275 MHZ @380 MHz
2. pamięci - 275 (550) @330 (660) MHz ... podkreślam to Hynixy 3.3 ns !

osiągnąłem to dosyć prostymi środkami ..,. na radiator założyłem wiatrak 50 mm taki jak na radiator do proca - obroty jakieś 4500 ... a na pamięci założyłem pocięte wink.gif na 8 części radiatorki Thermaltake`a (polerowane na papierze wodnym) ... przy radiatorkach się zatrzymam bo zastosowałem tu łączenie z kośćmi pamięć ... nazwijmy je "hybrydowym" lol.gif ... polega to na tym ze użyłem dwustronnie lepiącej taśmy termoprzewodzącej i pasty silikonowej ... w ten sposób ze na krańcach kości (BGA) przykleiłem po cieniutkiej tasiemce a na środek kości nałożyłem pastę ... takie rozwiązanie pozwoliło na:

1. lepsze chłodzenie pamięci - sama taśma to jednak słaby przewodnik,
2. utrzymanie gwarancji - użycie kleju termoprzewodzącego ... nawet niewielkich kropelek + pasta silikonowa .. mogłoby spowodować trudności z oderwaniem radiatorków (przy konieczności ewentualnego odrywania) ... i mogłoby się skończy uszkodzeniem jednej z kości ... jak 8:1 confused.gif

wyglada to identycznie jak Radek na ponizszym obrazku (źródło => http://www.jno.republika.pl/n2.jpg wink.gif):



jeżeli wiec próbujecie przyklejać radiatory do pamięci ... spróbujcie tej metody ... przetestowana i działa wyśmienicie ... przed założeniem radiatorów pamięci „kręciły” się max stabilnie do 324 MHz (ale w te upały musiałem zmniejszyć do 322) .. natomiast teraz spokojnie działają przy ustawieniach 330 MHz ... temp wewnątrz obudowy na poziomie nawet 40 st C !!!!! ...przy niższej temp udało mi się bez artefaktów utrzymać stabilne 335 MHZ !– można powiedzieć ... przyrost nie jest „zabójczy” ... może tak ale zapewnia stabilność nawet w największe upały ... a do tego na pewno przyczynia się do dłuższej „żywotności” tak podciągniętych pamięci ...

w/w rozwiązania dają odpowiednio:

rdzeń – ok. 38 % przyrostu mocy - nie licząc moda softwarowego 9500=>9700 !!!!!,
pamięci – ok. 20 % przepustowości.

Pozdrawiam !


Ostatnio zmieniony przez e X t 7 3 dnia Wtorek, 09 Września 2003, 10:10, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Wtorek, 02 Września 2003, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Caspi
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #252
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




o szit,chyba kupuje jednak tego radka biggrin.gif
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UbakommandoVonBigoss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #168
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




to wszystko sie kiedys zle skończy.... wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




skąd wziąłeś taśmę termoprzewodzącą???
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




UbakommandoVonBigoss :
to wszystko sie kiedys zle skończy.... wink.gif


hmmm jak Ktoś nie potrafi tego robić to może i tak prawda ... lepiej niech się za to nie bierze lol.gif
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Nikos :
skąd wziąłeś taśmę termoprzewodzącą???


został mi kawałek z radiatorów od Thermaltake`a ... ciężko kupić ... mało sklepów to ma ale poszukaj na sieci ... wiem że w Krakowie można dostać ale nie jest to niestety tanie ... a wręcz irracjonalnie drogie ... trza szukać gdzie taniej ... z tego co słyszałem ceny ponoć potrafią się różnic nawet nie o kilkadziesiąt procent !!!!! shock.gif
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 08:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Co masz zalozone na core ?
Bo na zdjeciu nie widac :/
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Sobota, 10 Stycznia 2004, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




cze, sorki ze odgrzebuje temat zza grobu

mysle ze masz dosc znacznie gorsza karte niz 9700pro.
Ta ma 256bitowa pamiec. Te pare mhz nic nie zmienia.

Tez mam radka 9500, mod sie udal i teraz sie zabieram za oc.
Mam pamieci 3.0ns infineon.
Karta jest buid by ati.

Ja na starej karcie (clap - ktos pamieta ten skrot??? ;) radiatory na klej termopox 85 i nie bylo zadnych problemow. Aceton rozpuszcza ten klej.

Jakim programem podkrecasz?
  
Re: <Tassadar> OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 11:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




BIOS`em wink.gif zmieniłem ustawienia (teraz tak mam) biosu na 370/325(650) MHz i podbiłem odświeżanie tak, że od razu mam na 640x480, 800x600, 1024x768 85 Hz ... już przy starcie systemu ... biosu używam standardowego od Sapphire do 9500 na 128 Bit .. zauważyłem ze jakość obrazu jest lepsza niż innych biosów np do 9700 i 9700 PRO ... nie wiem czemu ale tak jest, a moduje programowo zarówno pod winem jak i pod Linem

do zmian w biosie używałem RadEdit`a i BiosEdit`a
  
Re: <Tassadar> OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2004, 12:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Bo ty masz 64MB. 9500 nonPro 128MB po skutecznym modzie staje się 9700 non Pro, reszta to już podkręcanie zegarów ile dany egzęplarz wytrzyma. Wersja 64 po zmodowaniu zmienia się w 9500 Pro (o ile są Pro 64MB).
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Stycznia 2004, 01:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




//ext
docelowo to biosem.. ale nie wiem czym testowac, sciagnalem jakies gowno, ale niezbyt mi sie podoba, a nie chce instalowac wielu programow

//trinity
racja...
  
Re: <Tassadar> OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Stycznia 2004, 09:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




poniżej link do serii sprawdzonych BIOS`ów od W1zzarda:

ATi Radeon BIOS`y

są pewne a najlepiej zrób zrzutkę własnego BIOS`u, zmień ustawienia i potem wgraj go z powrotem
  
Re: OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Wtorek, 13 Stycznia 2004, 16:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MloDy
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #588
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Jak założyłeś tego ZALMANA CNPS 7000A -CU, na płycie Abita, bez otworów wokół socketu????
  
Re: <MloDy> OC i mod mojego Radka
PostWysłano: Wtorek, 13 Stycznia 2004, 20:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




przeczytaj dokładnie to nie mój komp ale bardzo podobny do mojego ... obecnie mam na procku CoolJag`a niezły cooler potrafi schłodzić mojego Athlona 1700+ XP (1466 MHz) podkręconego do ~2430 MHz przy napięciu 1.9 V (realne 1.87 V)
  
OC i mod mojego Radka
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010