Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> bx6 v1 i PIII 733
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 13:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Nie, nie pomyliłem działu. Chyba piewszy raz w te rejony zawitam, ale pora rzucić się w paszczę hardwareowego szaleństwa. : P

Mam płytę główną taką - bx6 v1.0 (jakby kogoś interesowało to tutaj jest instrukcja
Już dawo, dawno temu bo w pod koniec 2004 wywaliłem Celerona 333, (którego podkręcałem do 400) i wsadziłem w mojego slota 1 Pentiuma III 733.

Bios - 4.51 PG
Data - 02/21/00
SMBIOS/DMIVersion - 2.20

No i zaczęły się schodki. Przy defaultowych i niezmienionych ustawieniach w BIOSie mam coś około 350. Powoli podkręcając (mnożnik 5,5 oraz 100) dochodzę do magicznej barirery 550E (przy starcie kompa taka prędkość)/567 (przy SiSoft Sandrze). Przy większych ustawieniach albo nie zmienia się wartość albo komp nie wstaje i muszę go z insertem restartować.

Żeby było śmieszniej parokrotnie mi wstał, ale zamiast standardowego 256 mb ramu, wykrywał mi tylko jedną kość (mam 4x64 sdramy pci100).

Dopóki mój komputer był jedynym w domu, nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Działał, był funkcjonalny i było gites. Jednak od tygodnia w pokoju obok stoi komp mojego brata - przy moim potwór - i do tego w pełni sprawny.

No i od dwóch dni googluję, instrukcji płyty nauczyłem się niemal na pamięć i nadal niewiele więcej wiem. Jakaś szansa na działanie jest?

Bo jest jeszcze druga możliwość, tylko bez jakiejś szansy, nie mam zamiaru się w tym grzebać. Posiadam jeszcze drugą płytę główną - p6bxt a+ ze slot 1 i Socket-370. Tylko że ona tylko trzy wejścia na ram. Ale może przynajmniej procesor będzie normalnie funkcjonował?

Wszelkie rady typu: "Kup..." albo "wymień..." proszę zachować dla siebie. Ten komputer służy do googlowania, czytania rssów, ircowania i oglądania filmów. Wszelkie te funkcje działają w miarę dobrze i inwestować w nic za bardzo nie mam zamiaru. Za 3 lata kupię jakiegoś Durona, który dzisiaj kosztuje trzy zera, a za 18 miesięcy zejdzie do 100 zł. : P Tylko nie lubię jak dzieje się coś, czego nie rozumiem. :- p
  
Re: <Mike> bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




uu stare dzieje :)
pamietam te czasy
twoja plyta powstala w czasach kiedy nie bylo jeszce tego procesora
zmiana biosu za wiele nie da bo tam byl problem z napieciem

kiedys walczyem z jakas plyta zeby na niej zmienic celka z 300 na 633
i po kilku dniach odpuscilem
z tego co pamietam rozwiazaniem byl drut mod
  
Re: <Mike> bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Napięcie CPU zwiększałeś?
  
Re: <EDDY> bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




w tym problem ze tam chyba nie ma opcji w biosie z voltarzem

edit
na samym poczatku instrukcji masz napisane
proce pentium II 350-400MHz albo 233-333 MHz
tak wiec mogila
nie ma ani pentium III ani takich czestotliwosci
  
Re: <Mike> bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 19:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Teraz przeczytałem całość. tongue.gif
Ustawiając szynę na 133 MHz taktowanie pamięci również tyle wynosi, a one są tylko 100 MHz.
Druga sprawa to dzielniki AGP i PCI.
Trzecia sprawa, to ewentualne zwiększenie VCORE (max 3.2 V, ale jest chyba limit dla PII i PIII do 2.3V).
Czwarta sprawa to brak obsługi 4 banków jednocześnie przy wysokim FSB, do testów zostaw tylko pierwszy obsadzony, jak będzie działać, to wsadź jeszcze do drugiego i trzeciego.

Spróbuj także ustawić szynę 112 MHz, może pamięci wytrzymają.
  
Re: <EDDY> bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 20:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




jezu edek przeczytaj instrukcje
ta plyty obsluguje tylko 66 albo 100 mhz
a soft menu jest w wersji II nie III
tego nie da sie zrobic bez drut moda
  
Re: bx6 v1 i PIII 733
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 21:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Przecież w instrukci jak byk jest możliwość ustawienia FSB na 133 MHz:)
W dodatku jest funkcja Turbo, która od każdej ustawionej opcji dodaje 2.5%, czy max FSB to 137 MHz.
Jak na moje oko, to pamięci blokują poprawną pracę tego PIII.
  
bx6 v1 i PIII 733
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010