Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> [Freelance] Aspekty prawne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
[Freelance] Aspekty prawne
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Predict
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5923
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Freelnacer, o tej formie zarabiania słychać już od paru lat i wydaje się, że powoli staję się również coraz popularniejsza w Polsce. Jako, że świadomość potencjalnego klienta stale rośnie, można się spodziewać, że ta, konkurencyjna dla dużych agencji, forma stworzenia firmowego serwisu, będzie w przyszłości niezwykle popularna i zdominuje rynek małych i średnich przedsiębiorstw. Zatem i mnie ona zainteresowała. Jednak narodziło się tutaj w mojej głowie kilka pytań i mam nadzieję znaleźć tutaj na nie odpowiedzi... (za co wielce dziękuję odpowiadającym

1. Czy jest konieczne zarejestrowanie działalności gospodarczej, czy może umowa zlecenie?
2. Jakie formy umów zawiera się z klientami i skąd wziąść wzory takich umów (ułożyć je samemu?)
3. W jaki sposób dokonują się płatności, czy jest to jakoś prawnie regulowane, czy może robi się to nieformalnie? I co z podatkiem?
4. Czy istnieją jakiś ograniczenia w stosunku do przyjmowania zleceń z zagranicy? Umowy i prawa międzynarodowe (w UE i poza)? Wiem że jest sporo międzynarodowych stron dla Frelancerów, jednak nie znalazłem nigdzie informacji o prawnej stronie zawiązywanie umów z klientem z innego kraju.
5. Czy konieczne jest podpisywanie umowy w 4oczy? Czy np. Kiedy ja jestem z Łodzi, a klient z Szczecina to muszę do niego jechać na miejsce? Czy może można przesłać umowę i rachunek faxem? Lub pocztą? I jak to zazwyczaj się robi?


Będę wdzięczny (i myślę że nie tylko ja) za odpowiedzi na te pytania, lub ewentualnie, podanie linków do stron gdzie znajdę odpowiedzi na chociaż część z nich.
  
Re: <Predict> [Freelance] Aspekty prawne
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 15:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




zzzzzz spamer eusa_wall.gif
  
[Freelance] Aspekty prawne
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010