Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Słaby transfer w RAID IT8212F
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Słaby transfer w RAID IT8212F
PostWysłano: Sobota, 11 Lutego 2006, 16:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machinesjb
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5988
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Witam! Mam problemik. Otóz mam zewnetrzny kontroler RAID IT8212F XPower ATA133 oraz dyski 2x WD800JB na ATA100. Kontroler wykrywa bez problemu dyski, RAID 0 tez zakładam bez problemu, instalacja Windows tez przebiega normalnie ale w czasie testow mam dziwne wyniki.
HDtach utrzymuje poziom 40 MB/s na całej długosci wykresu w czasie odczytu eusa_wall.gif . dyski pracując niezaleznie na konrolerze (nie RAID) osiągają blisko 60 MB/s na początku partycji i srednio 50MB/s. Jednaqk po załozeniu RAID0 transfer nieprzekracza 40MB/s zly.gif . Robilem inne testy i wynik byl podobny. Czy kontroler z obsługą RAID moze mieć wąskie gardło na tym poziomie?? confused.gif

Co sie moze dziać eusa_eh.gif ?? Pozdrawiam
  
Re: <machinesjb> Słaby transfer w RAID IT8212F
PostWysłano: Sobota, 15 Kwietnia 2006, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
po_pompke_elzo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #477
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




60 MB/s jest na kontrolerze na płycie? Jeśli tak to twoja magistrala ogranicza transfer.
  
Re: <machinesjb> Słaby transfer w RAID IT8212F
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Września 2006, 10:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machinesjb
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5988
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Ten kontroler (chip) to totalne scierwo, mialem dokladnie takie same dyski i ten raid i takze nie umialem siegnąc powyzej 40 mb/s. Ten chipset jest dosc stary i nie wyrabia. To ze ma ata 133 to znaczy ze obsluguje tylko dyski po normalnemu, ale procek raida jest za wolny. Zmien na sil680 i poleci jak pocisk wink.gif
  
Słaby transfer w RAID IT8212F
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010