Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> kara za brak biletu MZK - kuriozalna sytuacja !
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
kara za brak biletu MZK - kuriozalna sytuacja !
PostWysłano: Czwartek, 02 Marca 2006, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s1nn3r
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6072
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam serdecznie.
Postaram sie przedstawic pokrotce moja sytuacje. Jestem studentem i mieszkam na okres studiow w Szczecinie. Pochodze ze Stargardu i przyjezdzam tam co weekend w odwiedziny do rodziny. Kilka dni temu przyszlo do mnie pismo z Miejskiego Zakladu Komunikacji w Stargardzie z wezwaniem do zaplaty 165 zl z tytulu nieuregulowania oplat za jazde bez waznego biletu autobusem z dnia 18.01.2006r. Jestem ta sytuacja kompletnie zaskoczony gdyz nie jechalem tego dnia komunikacja miejska bez biletu poniewaz tego dnia ( sroda ) mieszkalem w Szczecinie gdzie studiuje. Moja rodzicielka byla w siedzibie MZK i probowala sie dowiedziec jak do tej kuriozalnej sytuacji doszlo. Przy wypisywaniu kary kontroler biletow prosi o dane osobowe, adres zamieszkania, date urodzenia i nazwisko panienskie matki. Okazuje sie ze osoba ktora udawala mnie dobrze podala wszystkie wyzej wymienione dane a druga osoba ktora z nia jechala te dane potwierdzila (oczywiscie na osobnosci z kontrolerem biletow). Wiec moje przypuszczenie jest takie ze jest to zapewne nieprzyjacielski sasiad. Uwazam ze kontroler biletow nie wypelnil rzetelnie swoich obowiazkow bo gdyby dane spisal z dowodu tozsamosci lub zawiozl tego osobnika na policje wydalo by sie ze jest kims innym. Pani w siedzibie MZK powiedziala mojej rodzicielce ze nie ma prawa zmuszajacego do noszenia przy sobie dowodu tozsamosci. Cala sprawa wyglada mi na dobrze przygotowana i obawiam sie w przyszlosci kolejnych mandatow za wykroczenia ktore nie zostana popelnione przeze mnie. Dlatego zalezy mi na zdecydowanym i klarownym wyjasnieniu tej sprawy. Jutro ide na "konfrontacje" z kontrolerem biletow. Tzn on stwierdzi czy to mi wypisywal mandat czy nie. Nie podoba mi sie w ogole forma rozstrzygania tej sytuacji ze jakis kontroler biletow bedzie rozstrzygal na podstawie mojego wygladu czy wlepil mi mandat sprzed poltora miesiaca czy nie. Prosze o pomoc i wskazowki jak wybrnac z tej sytuacji.
  
Re: <s1nn3r> kara za brak biletu MZK - kuriozalna sytuacja !
PostWysłano: Sobota, 01 Kwietnia 2006, 20:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
carrington
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #101
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




Jeśli kontroler wystawia Ci mandat, to musisz go przecież podpisać - gdy będziesz na konfrontacji bez problemu udowodnisz, że to nie Twój podpis - no chyba, że ów nieprzyjazny sąsiad oprócz Twych danych osobowych potrafi podrobić też Twój podpis :-]
  
kara za brak biletu MZK - kuriozalna sytuacja !
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010