Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> pierwszekroki w linuxie, potrzebuje pomocy!:)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
pierwszekroki w linuxie, potrzebuje pomocy!:)
PostWysłano: Niedziela, 19 Marca 2006, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aniusia_1988
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5469
Posty: 142


[ Osobista Galeria ]




dzisiaj wgralam linuxa, podoba mi sie bardzo tylko mam problem z zainstalowaniem javy... sciaga sie, ale nie chce sie rozpakowac... a druga java,ktora sciagnelam, tez z nia cos nie tak, bo pokazuje sie zeby podac haslo do uzytkownika root...i nic sie dalej nie dzieje... saone w formacie rpm...
a moje drugie pytanie tyczy sie plikow tar.gz, co z nimi? z tego co sie orientuje trzeba wpisac jakies polecenie w terminalu,ale nie mam pojecia co, pomozcie mi prosze;)
  
Re: <Aniusia_1988> pierwszekroki w linuxie, potrzebuje pomocy!:)
PostWysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2006, 10:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




po pierwsze sprawdź czy paczki rpm, które pobrałaś są paczkami dla Twojej dystrybucji. W przeciwnym wypadku takiej paczki nie zainstalujesz.
W pliku tar.gz znajdują się najczęściej skompresowane źródła aplikacji, które trzeba odpowiednio skonfigurować, zkompilować i zainstalować. Jeżeli jednak jest to Twoja pierwsza styczność z Linuksem - zostałbym przy rpm
  
pierwszekroki w linuxie, potrzebuje pomocy!:)
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010