Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Problem z drukarką Brother HL-2030
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 10:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smiehu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #440
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




Witam.

Niedawno kupiłem sobie drukarkę laserową Brother HL-2030. Drukarka działa bez zarzutu jednak w momencie jej włączenie siada mi połączenie z internetem. Mam internet przez kablówkę (modem USB MOTOROLA SURFBOARD SB4100). Nie jest to wina sterowników gdyż dzieje się to nawet kiedy sterowniki nie są zainstalowane a drukarka NIE jest podłączona do komputera (USB). Drukarka jest oddalona od komputera jakieś 1.5 metra i dalej już stać nie może (brak miejsca). Próbowałem już restartować modem w czasie kiedy drukarka jest włączona jednak to nie pomaga. Co więcej gdy drukarke się wyłączy połączenie internetowe natychmiast wraca (tylko gdy drukarka włączona jest przez ok 10 minut). Gdy drukarka włączona jest dłużej niż 10 minut po jej wyłączeniu nie da się już zreanimować połączenia (pomaga restart). Jeszcze jedna uwaga-kiedy drukarka jest włączona dłużej niż 10 min i próbuje zrestartować Winde to restart zatrzymuje się na zamykaniu systemu i dalej stoi (pomaga tylko twardy reset). W serwisie nie wiedzą jak mi pomoć (drukarka według nich jest sprawa a wine ponosi modem). Dostawca internetu wini drukarkę.

To tyle. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy może mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
  
Re: Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 11:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Masz jakieś inne urządzenie pod USB do sprawdzenia, czy działa poprawnie razem z drukarką? Być może to wina zasilacza albo płyta główna ma jakiś problem. Może to być także wina oprogramowania, konfiguracja, sterowniki...
  
Re: <EDDY> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 11:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smiehu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #440
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




Pod USB mam tez myszke i działa. Jednak problem pojawia się nawet gdy drukarka NIE JEST PODŁĄCZONA do komputera.
  
Re: <Smiehu> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 12:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




drukarka tak by "siała" ?
malo prawdopodobne ale mozliwe

moze taki test
odepnbij ja od kompa i przenies w inne miejsce kilka/nascie metrow dalej
i podlacz do zupelnie innego gniazdka najlepiej na przedluzaczu
potem odpal kompa, net sciagane czegos
wlacz drukarke i powoli zblizaj sie z nia do kompa
jak to ona sieje to dowiesz sie w jakiej odleglosci zrywa polaczenie
a potem trzeba wymyslic jakis ekran z plyty
  
Re: Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 12:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem:D
Chociaż miałem monitor, który zniekształcał dźwięk w głośnikach...
  
Re: <EDDY> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 12:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




raz mnie wezwali do drukarki ktora wylaczala dzwieki w kompie
wiec teraz uwzgledniam nawet idiotyczne pomysly
a rozwiazaniem tam okazal sie tryb pracy portu lpt
siedzialm 3 godziny a rozwiazanie zajelo 10 sekund i przestawienie jednej rzeczy w biosie :/
  
Re: <J@ger> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smiehu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #440
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




Już po teście.

Zaniosłem drukarke do drugiego pokoju (w lini prostej ok 4 metry + 2 ściany po drodze -tzn mała kuchania) i net siada po ok 2 minutach i za chwile znowu jest połączenie. Mówiąc prościej da się uzytkować pomimo zrywania połączenia co pare minut. Im bliżej tym gorzej. Próbowałem pod dwoma róznymi gniazdkami i to samo.
  
Re: <Smiehu> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 18:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




te 2 minuty mnie zastanawiaja
bo jakby od razy po wlaczeniu drukarki to by bylo logiczne
ale tak to dziwne
chyba ze cos sie w srodku "nagrzewa" i dopiero wtedy promieniuje

masz od kogos pozyczyc inna laserowke ? innej firmy ?
bo ja w tym momencie bym wymienial a nie robil ekran
  
Re: <J@ger> Problem z drukarką Brother HL-2030
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Kwietnia 2006, 22:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smiehu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #440
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




No niestety w tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia innje drukarki. A co do wymiany to może być ciężko bo drukarka jest sprawna a w serwisie jakoś mi nie dowierzali jak mówiłem o problemie z netem. Będe się chyba musiał przyzwyczaić do tego, że albo korzystam z netu albo drukuje. Okaże się jeszcze, że jak włączam drukare to ludziom w całym bloku net siada. smile.gif. W każdym bądź razie dziękuję za porady.
  
Problem z drukarką Brother HL-2030
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010