Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> drinki Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
drinki
PostWysłano: Środa, 10 Września 2003, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Mamy "Przepisy krzysia" przygotujemy do tego drinki i bankiet gotowy. Każdy pisze co lubi, albo lubią jego znajomi.
Ja zaczynam.
1. żubrówka z sokiem jabłkowym, może być z kostką lodu, (proporcje dowolne - w zależności od możliwości konsumenta, ja wolę zawsze dużo napoju mniej alkocholu).
2. sok pomidorowy i czysty spiritus. Najpierw sok pomidorowy wlewa się do kieliszka, dopiero póżniej spirysus - ostroznie nie może się pomieszać, proporcej 1/3 spisytusu w stosunku do soku (smakuje w b.małych ilościach)
3. różowe martinii z cytryną i kostki lodu (proporcje dowolne, jak w pkt.1)
4. gin i tonik (goryczkowaty), kostki lodu (proporcje j.w.)
5. malaga z mlekiem (ale ja wolę bez)
Nie są może to wyszukane napoje alkoholowe, ale szybkie i zawsze sie sprawdzają w spożyciu.
  
Re: <kazia> drinki
PostWysłano: Środa, 10 Września 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




hmm.... ale my lubimy kuchcić ....

1.wódka z żółdkiem... to chyba ajerkoniak jest lub jakoś tak...

2.niewiem czy to można nazwać drinkiem ale Guinness + wkładka z wódki :) wtedy ma z 20 % .... biggrin.gif
  
Re: drinki
PostWysłano: Środa, 10 Września 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
.........
2.niewiem czy to można nazwać drinkiem ale Guinness + wkładka z wódki :) wtedy ma z 20 % .... biggrin.gif
Piłam w proporcji 1x2 - było mocne i to jak !!!
  
Re: drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 07:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




kazia :
Krzysiek :
.........
2.niewiem czy to można nazwać drinkiem ale Guinness + wkładka z wódki :) wtedy ma z 20 % .... biggrin.gif
Piłam w proporcji 1x2 - było mocne i to jak !!!



sam Guinness w sobie jest mocnym piwem ... biggrin.gif
  
Re: <Krzysiek> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 08:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Wiesz, piwo z alkoholem zawsze ścina z nóg, staram sie rezygnować z czegoś takiego, miałam po prostu poważne kłopoty żołądkowe (zupłenie dobrowolnie - przesadziłam w różnorodności drinków). Bywa, jednak żadna nauka nie "idzie w las".
  
Re: <kazia> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




1. Czysta wódka pół na pół z sokiem gruszkowym.
2. Malibu pół na pół z mlekiem plus dwie kostki lodu (żadna nowość, ale warto przypomnieć).
3. Whisky z duuużą ilością lodu (wszelkie połączenia z colą uważam za wrażą, amerykańską profanację!)
4. Półwytrawne wino pół na pół z wodą sodową (bardzo popularne w Wiedniu).
  
Re: drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 16:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




kazia :
Wiesz, piwo z alkoholem zawsze ścina z nóg, staram sie rezygnować z czegoś takiego, miałam po prostu poważne kłopoty żołądkowe (zupłenie dobrowolnie - przesadziłam w różnorodności drinków). Bywa, jednak żadna nauka nie "idzie w las".


ja mam odwrotnie... jak wypiję piwo to lepiej się czuje... a wódki nie pije bo się dusze...
jak raz spróbowałem spirytusu 80% to poczułem się jak astmatyk sad.gif
  
Re: <Berger> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




grzany rum jest dobry na zziębnięcia biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: <Krzysiek> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 17:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Rum z niewielką ilością gorącej herbaty! wink.gif
Bawiąc w Czechach wypróbowałem też herbatę z różnymi czeskimi likierami ziołowymi, takimi jak np. Becherovka, czy Pradziad. Miodzio!
  
Re: <Berger> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 18:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Wódka, czysta w temperaturze pokojowej, może być lekko schłodzona...
A jako utrwalacz browiec.

Spożywać osobno, w proporcjach dwie lub trzy sety do 0,5 browarka... biggrin.gif
  
Re: <Marek D.> drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 18:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Zapomniales tylko dodac ze popychacz, sie znaczy utrwalacz zimny powinien byc biggrin.gif
  
Re: drinki
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 18:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Rum z niewielką ilością gorącej herbaty! wink.gif
....

Rum - uwielbiam, ale w okresie jesienno-ziomowo-wiosennym, oczywiście na przeziębienie, a może i przeciw, ale na żywo, 50 mil rumu popijam wrzącą cherbatką, wtedy dopiero czuję jego działanie.

KRZYSIU,
wiesz spirytusik też pijam na "żywca" ale najlepiej do soku pomidorowego, rzadko mi się to zdarza, bo tylko 15 mil, ale jednak !
  
PostWysłano: Wtorek, 16 Września 2003, 03:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




a gdzie ginie piekna sztuka nadawania/przekazywania nazw drinkow?

na poczatek:
wsciekly pies/usmiech tesciowej/teraz polska (trzeba krzewic polska kulture za granica)
50ml soku malinowego +50ml wodki (nie zmieszac)+2-3 krople tabasco

pewnie nikogo nie zaskoczylem, ale reaktywujmy tradycje biggrin.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 16 Września 2003, 06:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja tam lubie albo piwo albo wino (czerwone półwytrawne, choć ostatnio bardzo mi zasmakowało różowe Carlo Rossi, a to dzięki wątkowi Roodego na deplu). Fajny drink piłem wzorowany na drinku z filmu Big Lebowski, ale przepisu nie pamiętam dokładnie (whiskey, mleko w proszku i likier kawowy). Piwo z wódką to mi zupełnie nie pasuje.crazy.gif

A ajerkoniak domowej produkcji to moja babcia fajny robi, ale przepisu to nie znam.

Co do rumu z niewielką ilością herbaty. Dziś oglądałem zeszłotygodniowy odcinek Dead Like Me (opisywałem serial na forum RTV). No więc siedzą sobie starsze panie w kawiarni. Zamówiły coś płonącego. Jedna z nich wsadziłą w to rękę i jej sięrękaw zapalił. No więc koleżanka chciała ją ugasić swoją kawą. Co spowodowało jeszcze większy zapłon. Na to pani. Ops, it was Irish coffe.crazy.gif to też musiała być niewielka ilośc kawy w tej kawie. eusa_wall.gif
  
Re: drinki
PostWysłano: Wtorek, 16 Września 2003, 10:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




kazia :
Berger :
Rum z niewielką ilością gorącej herbaty! wink.gif
....

Rum - uwielbiam, ale w okresie jesienno-ziomowo-wiosennym, oczywiście na przeziębienie, a może i przeciw, ale na żywo, 50 mil rumu popijam wrzącą cherbatką, wtedy dopiero czuję jego działanie.


Toż taki okres już de facto się rozpoczął! Wieczory zapadają szybko i kubek herbaty pół na pół z rumem (plus miód) z pewnością pomoże je przetrwać. A jak nie, to grzane piwo lub wino. Podgrzewamy z miodem, tak, by płyn się nie zagotował. Dodajemy gałki muszkatołowej, goździków, cynamonu i imbiru.
A piwo musi być z alkoholem! Jak piję bezalkoholowe, czuje się co najmniej dziwnie.
  
Re: drinki
PostWysłano: Wtorek, 16 Września 2003, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger :
..
A piwo musi być z alkoholem! Jak piję bezalkoholowe, czuje się co najmniej dziwnie.

Mało znam osób, co by czuli się inaczej jak już, a przepisy na ciepłe napitki nie powiem - ciekawe na zimowe wieczorki ... i ...., fajnie, pomarzyłam sobie troszkę .....
  
PostWysłano: Wtorek, 16 Września 2003, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




O tak. Grzane piwko i winko to jest to. cool.gif
  
PostWysłano: Środa, 17 Września 2003, 07:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




cieple piwo, czy wino to czysta profanacja!
moze jeszcze ktos mi powie, ze luvi ciepla woodke? ;-P
  
PostWysłano: Środa, 17 Września 2003, 09:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
cieple piwo, czy wino to czysta profanacja!
moze jeszcze ktos mi powie, ze luvi ciepla woodke? ;-P


Jak nie ma zimnej, a człowiek musi... lol.gif
  
PostWysłano: Środa, 17 Września 2003, 11:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
cieple piwo, czy wino to czysta profanacja!
moze jeszcze ktos mi powie, ze luvi ciepla woodke? ;-P


Nawet gorącą, w postaci grogu. Super gorące napitki alkoholowe podają w drink-barze pod stokiem narciarskim w Pecu pod Snieżką. Niestety, nie pamiętam składu :(
  
drinki
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010