Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay -> The Hardest Part - opinie o klipie. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: The Hardest Part - opinie o klipie.
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Czerwca 2006, 18:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aly
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3779
Posty: 183


[ Osobista Galeria ]
LSQ :
Zamiast mi wytykać w kółko to samo, a do czego nigdy się nie przyznam, lepiej wskaż jakiś cytat na poparcie swojego zdania. Bo bez tego dalsza rozmowa nie ma sensu :)


Okey-doke, zatem powiedz mi, że ta wypowiedź nie ma w sobie nic z szufladkowania i nie zawiera stereotypowego myślenia o sekualności, czytaj --> seksualności dla young & beautiful:

LSQ :
Nie chciałbym się narażać, ale jednak napiszę, że nie mam ochoty oglątać takiej seksualności w telewizji, że reżyser zrobił mi świństwo wypaczając rozumienie słowa seksowny i że, przede wszystkim, nie tego oczekuję po teledysku zespołu rockowego !!

Ale powtórze po raz enty, masz prawo do swojej opinii, a co za tym idzie i do szufladkowania, Twoje odczucia w końcu.

LSQ :
No to mamy sytuację taką, że dla Aly jest to seks+popisy, dla Justina tylko popisy, czyli łohoho wielkie wspanialości


I po co ta uszczypliwość?
Chciałam tylko jasno zaznaczyć, że seksualność to nie to samo co seks! Napisze teraz kilka słów o kulturowym wymiarze tego teledysku (tylko prosze nie komentuj tego w sposób jak wyzej, bo chce coś pokazać, coś co nie każdy dostrzega, albo nawet nie podejrzewa, że coś takiego może mieć miejsce, a moje studia zmusiły mnie niejako do otwarcia sie na różne, mniej lub bardziej szokujące kwestie). Moim zdaniem, występ tej pary, może być śmiało traktowany jako 'sztuka'. Tak sztuka, która ma na celu ukazanie pewnych wartości i przełamanie wielu stereotypowch poglądów. To świadome wykorzystanie tego motywu w teledysku tak popularnej grupy rockowej, miało zatem swoje przesłanie kulturowe adresowane do NAS.

Jeśli kogoś boli to słowo 'sztuka' użyte w tym kontekście to co powiecie na to. Jakiś czas temu, w bielskim centrum kultury gościł kanadyjski, światowej sławy artysta. Swój spektakl śmiało nazywa sztuką, zaś jego występ polegał na tym, że siedział chwile wpatrzony w publiczność (na ścianie za nim wisiała amerykańska flaga) po czym zaczął jeść dwie surowe cebule. Kiedy już wydawało się, ze skończył okazało się, że ma je wciąz w ustach, po czym wstał, zbliżył się do ściany i na oczach wszystkich zwymiotował. I tak, wg wielu to było sztuka. Cóż, nie dla każdego takie działanie jest w ogóle poważne, ale chciałam przez ten przykład pokazać, jak zmienia się świat, a zatem i środki przekazu.

LSQ :
Ja nie wiem, może się nie rozumiemy, albo nie przeczytałaś dokładnie, stąd Twoje uwagi..? Od początku do końca uparcie będę twierdził, że nie chodzi mi o STARSZYCH LUDZI jako OGÓŁ, tylko o jeden fragmencik TELEDYSKU !!


Ale czy ta kobieta nie jest reprezentantką ogółu? Odrzucasz to co jest w tym teledysku, nie akceptujesz tej kobiety czyli nie akceputejsz każdego innego staruszka postawionego w jej miejscu, robiącego to co ona. O to mi chodzi, nie o to, że potępiasz wszystkich starszych ludzi, bez przesady.

Mimowolnie wszystko rozchodzi się o doznania estetyczne, dla jedych drastyczne, a dla innych nie. Tyle, wiec chyba wszystkie argumenty już zostały wysuniete. Jeśli nie to chętnie wysłucham innych cool.gif
  
Re: The Hardest Part - opinie o klipie.
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Czerwca 2006, 23:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]
Z mojej strony zapewne to już wszystkie argumenty. Całość sprowadza się, jak zauważyłaś, do doznań artystycznych, więc dalej nie ma sensu się kłócić. A te u mnie są takie a nie inne... Cieszę się, że wreszcie dane mi było o czymś burzliwie podyskutować, uwielbiam to :) Pozdrawiam!
  
The Hardest Part - opinie o klipie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Coldplay

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010