Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Problem z wydziałem lokalowym , pomocy , pilne.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z wydziałem lokalowym , pomocy , pilne.
PostWysłano: Sobota, 17 Czerwca 2006, 17:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
boby
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6360
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Mieszkam w mieszkaniu kwaterunkowym , 3 pokoje z kuchnią i łazienką.W 1960 roku na to mieszkanie moja rodzina , czyli dziadkowie i rodzice otrzymali dwa nakazy , (2 pokoje jeden nakaz i 1 pokój drugi nakaz z używlnoscią wspólnej łazienki , kuchni , przedpokoju i jednych drzwi wejściowych).Po śmierci dziadków nakaz na pokój po dziadkach , przepisał na siebie brat.Mieszkał tam z żoną i dzieckiem.Z powodu uciążliwego mieszkania na kupie , nabył mieszkanie i się wymeldował. Ja pozostając w częsci lokalu , czyli w dwóch pokojach , wystąpiłem o rozgęszczenie(scalenie) tego lokalu.Według uchwały rozgęszczenie przysługuje jeżli powierzchnia pokoi nie przekracza 10m2 na osobę , my przekraczamy o 0.47m2.
Wydział architektury stwierdził że jest to lokal jednolity , samodzielna jednostka mieszkaniowa.Niestety wydział lokalowy udzielił odpowiedzi odmownej .
Oto pismo: Odpowiadając na wniosek w sprawie wynajęcia lokalu nr.. przy ul.... w ramach rozgęszczenia uprzejmie informuję , że w dnu ..... wmiosek został rozpatrzony przez Komisję Mieszkaniową i nie uzyskał pozytywnej opini do rozgęszczenia.
Stanowisko komisji wynika z faktu iż po połączeniu lokali powierzchnia mieszkalna wynosiłaby 39,96m2 , a powierzchnia całkowita 56,09m2 , dla dwóch osób uprawnionych do zamieszkiwania.
Jednak z uwagi na fakt , iż zwolniony lokal nr.. wraz z lokalem .. stanowiły w przeszłości jeden lokal mieszkalny , Komisja Mieszkaniowa pozytywnie zaopiniowała wynajęcie na Państwa rzecz , lokalu samodzielnego , w ramach zajmowanego metrażu , w zamian za lokal dotychczas zajmowany. W związku z powyższym , o ile wyrazicie zgode na proponowaną zamianę , zostaniecie państwo umieszczeni na liście osób zakwalifikowanych do zamiany w zamian za lokal dotychczas zajmowany.
Stanowisko w proponowanej sprawie prosimy złożyć na piśmie w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.
Jednocześnie informujemy , że Zarząd Dzielnicy .... m.st.W-wy , uchwałą Nr .... z dnia .... roku nie wyraził zgody na dokonanie połączenia lokali nr... i nr... w budynku przy ul ...... i odmówił wydani skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu nr ... ul...... dla państwa.Jednocześnie Zarząd zakwalifikował Państwa do umieszczenia na liście osób zakwalifikowanych do zmiany lokalu.
Muszę szybko się odwołać , co robić??? , jaka jest po kolei droga administracyjna? , czy mogą mnie zmusić do opuszczenia lokalu?
Częsć lokalu na która mam nakaz wynosi niecałe 28m2 , paranoją byłoby żebym po tylu latach mieszkania na kupie miał się wynieść z matką do takiego mieszkania , wreszcie mogę pomyśleć o założeniu rodziny , a tu takie numery.
Jaka jest po kolei procedura odwoławcza ? Pismo do wdziału lkokalowego -odpowiedż , odwołanie że się nie zgadzam i co potem? .Wydział udzieli odpowiedzi , pewnie ponownie negatywnej znając życie , gdzie wtedy mam się odwoływać .Może ktoś powie jakie są kolejne kroki aż do sądu?
Dziekuję z góry za porady , pozdrawiam , może ktoś już to przerabiał?
  
Problem z wydziałem lokalowym , pomocy , pilne.
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010