Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Środa, 13 Września 2006, 08:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EMPATIA
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5182
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]
http://empatia.pl/str.php?dz=32

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

Podczas corocznego majowego Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu w dziesiątkach miast dzielimy się radością bycia wege. Ale nie musimy czekać aż do maja! Już 1 pażdziernika, będziemy obchodzić kolejny Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu! Znów mamy okazję poczuc się razem i pomóc innym w zrozumieniu i zaakceptowaniu wegetarianizmu. Wszystko, czego potrzebujemy, to Wy! :-) Chwila Waszego czasu i trochę dobrej energii.

Napiszcie do nas na adres , jeśli chcecie zorganizować coś u siebie. Więcej informacji o tym jak powinno wyglądać zgłoszenie znajdziecie na tej stronie.

Jak zwykle zapewniamy Wam darmowe materiały (ulotki, plakaty), które prześlemy na Wasz adres. Reszta jest kwestią Waszego pomysłu. Pamiętajcie, do najprostszej akcji potrzebna jest... jedna osoba! :-)

Jeśli w jakimś mieście jest Was więcej, możecie spróbować zorganizować coś więcej niż akcję rozdawania ulotek, np. wykład, pokaz filmu, kurs gotowania, konkursy, koncerty, happeningi. Możecie też nawiązać kontakt ze sklepami i barami wege, które tego dnia zaoferują zniżki na wege produkty. Piszcie śmiało, jeśli potrzebujecie pomocy.

Informacje o liczbie miast, rodzaju imprez itd. będą co jakiś czas uaktualniane na stronach Empatii i Fundacji Viva! (która jest współorganizatorem akcji).
  
Re: <EMPATIA> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Piątek, 07 Września 2007, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
30 września "Mój pies" zrywa łańcuchy, a już 1 października stowarzyszenie "Viva" organizuje kolejny Dzień Wegetarianizmu. Viva czeka na zgłoszenia chętnych, którzy zorganizowaliby happeningi w swoich miastach. Chętni mogą liczyć na pomoc w postaci ulotek.
  
Re: <Berger> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Wtorek, 15 Kwietnia 2008, 20:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Nie wiem, czy to już w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Tygodniem Wegetarianizmu, nie wiem nawet, czy w tym roku tydzień ów znów przypadnie w maju, ale żeby wątków nie mnożyć, wklejam poniższą informację tu:

"26 kwietnia br. o godz. 15.00 na przejściu świdnickim we Wrocławiu rozpocznie się akcja protestacyjna przeciwko wiwisekcji. Mile widziani są mieszkańcy Wrocławia i nie tylko. Można przyjść z własnym transparentem".
  
Re: <Berger> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2008, 10:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Chyba jednak w maju, bo Viva! zbiera już armię:

"Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu - nadal zbieramy zgłoszenia
Zapraszamy lokalnych aktywistów i organizacje do zamawiania materiałów i organizowania obchodów z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu. Wkrótce zamykamy zbieranie zgłoszeń - zarejestruj się już dzisiaj! Wystarczy wypełnić formularz na stronie http://www.zamow.viva.org.pl."
  
Re: <Berger> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Wtorek, 13 Maj 2008, 01:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Z maila od Vivy!:

"Wtorek 13.05, 13:00
Oddawanie krwi - Centrum Krwiodawstwa ul. Saska 63/75 - zapraszamy członków Klubu Wegetariańskiego Krwiodawcy i wszystkich innych, którzy chcą oddać krew - nawet jeśli nie są wegetarianami ;-) dla każdego bezpłatne badania krwi i czekolada ;-). W Polsce jest nadal deficyt krwi – oddając krew ratujesz życie i pokazujesz, że dieta wegetariańska nie szkodzi zdrowiu!

Środa 14.05, 19:00
Pokaz filmu „Peaceable Kingdom” Restauracja Biosfeera Al. Niepodległości 80, wstęp wolny; 'Peaceable Kingdom' jest dokumentem na światowym poziomie. Znakomita reżyseria, najwyższej jakości zdjęcia oraz poruszające zakończenie, wprowadzają widza w świat emocji zarówno występujących w filmie ludzi, jak i zwierząt. 'Królestwo spokoju' przeplata ze sobą tematy szacunku, przebaczenia, oddania, a także ukojenia, oferując wizję bardziej pokojowego świata, który jest w zasięgu naszych rąk.

Czwartek 15.05, 18:00
Wykład "Wegetarianizm w Modzie" Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, ul. Nowy Świat 2, wstęp wolny. Czy wegetarianie chodzą w jutowych workach i sandałach? :-) Dowiedz się więcej o trendach w światowej modzie i materiałach, które zastępują futra i skóry naturalne. Wielu projektantów światowej sławy jak Stella McCartney nie stosuje żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, co nie przeszkodziło jej w odniesieniu sukcesu!

Piątek 16.05, 17:00
Pokaz gotowania Bar Vegabar ul. Oboźna 9, wstęp wolny – zobacz jak prosta , kolorowa i pomysłowa jest dieta wegetariańska. Nie wystarczy pozbyć się kotleta z talerza – zobacz jak łatwo można urozmaicić swoje posiłki żeby były smaczne i zdrowe. Po pokazie bezpłatna degustacja przygotowanych potraw.

Sobota 17.05, 13:00 - #1
Wykład Małgorzaty Rzeszutek Specjalisty w dziedzinie Medycyny Żywienia z Uniwersytetu Thames Valley w Londynie.„Dieta a choroby nowotworowe” Akademia Medyczna, aula imienia Ludwika Paszkiewicza ul. Chałubińskiego 61, wstęp wolny po rezerwacji mailowej: Jak twierdzi Amerykański Instytut Badań nad Rakiem "Zmiany w stylu życia i diecie mogą radykalnie zmniejszyć Twoje ryzyko zachorowania na raka" – dowiedz się jak!

Sobota 17.05, 20:00 #2
Cooking Clash – zawody w gotowaniu połączone z festynem organizacji prozwierzęcych i koncertem zespołu Leonoff ! CDQ, ul. Burakowska 12, Bilety jedyne 15zł (po rezerwacji mailowej 10zł ) 6 drużyn, dobra muzyka i materiały o tematyce prozwierzęcej – nie może Was tam zabraknąć!

Niedziela 18.05, 13:00
Śniadanie wegańskie - szwedzki stół + koncert: Kawiarnia Cykloza ul. Hoża 62, 13:00 wstęp 8 zł Kto powiedział, że dieta wegańska jest droga? Przyjdź i najedz się do syta w miejscu, które słynie z pysznych potraw i deserów. Wegański – znaczy zdrowy i bez cierpienia zwierząt – możecie z czystym sumieniem bezkarnie się objeść ;-)"
  
Re: <Berger> MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
PostWysłano: Wtorek, 13 Maj 2008, 08:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Aha, rozpiska Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu dotyczy Warszawy.
  
MIEDZYNARODOWY DZIEN WEGE
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Grzejniki płytowe Kermi we Wrocławiu Tanie Grzanie grzejniki kermi we wrocławiu Sklep z grzejnikami Wrocław - Tanie Grzanieairedale terrier szczeniakibusy Passaudrzwipsychoterapia Piła
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010