Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Remarked Sempron 2800+
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Remarked Sempron 2800+
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 10:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Witam po dlugiej przerwie, jako ze mam dosc powazna informacje w sprawie sempronow 2800+ pod Socket A, a to jest ciekawe miejsce do naglosnienia tego w Polsce :).

Ostatnio poszukiwalem procka do swojej starej plyty glownej, gdyz z braku funduszy nie chcialem wymieniac mobo i ramow. Posiadam socket A i przegladajac cenniki zauwazylem, ze sa fajne procesorki dostepne. Nie spodziewalem sie, ze na socket A dostaje cos jeszcze takiego wydajnego (przynajmniej dla mnie - nie gram w nic).

Przewaznie zanim cos kupie poczytam o tym, gdyz moja aktualna wiedza jest bardzo dziurawa, wiec warto najpierw sie czegos dowiedziec. Poszukiwania nt. Semprona 2800+ pod Socket A sprowadzily mnie na te strone:

http://fab51.com/cpu/guide/attention_xp-e.html
http://fab51.com/cpu/guide/attention_sda-sep2006-e.html

O co sie rozchodzi mozna dokladnie poczytac na powyzszej stronie. Sprawa jest bardzo powazna, gdyz aktualnie szukajac tego procesora w gdansku znalazlem jakiekolwiek procesory pod socket A tylko w dwoch sklepach. Po wstepnych ogledzinach procka przed zakupem od razu zauwazylem, ze sa to przerobione semprony. W jednym sklepie (oslawiony w gdansku gral.pl) sprzedawca glupio sie usmiechal na moje pytanie czemu sprzedaja przerobione procesory i najwyrazniej udawal, ze nie wie o co chodzi. A na koniec gdy powiedzialem, ze to sa przerobione Geode na Sempron z jeszcze glupszym usmiechem powiedzial: procesory Geode tez mamy w ofercie :D

W drugim sklepie, gdzie ostatecznie kupilem przerobionego procesorka, byli bardziej rozmowni i zaoferowali mi przyjecie do wymiany jesliby cos swiadczylo o tym, ze sa to przerobki.

Swiadczy o tym od razu po wlozeniu tego procesora do kompa to, ze pracuje na 1,725V, zamiast na 1,6V jak to zwykle Semprony maja.

Obsluga w sklepie (esc.pl) powiedziala mi, ze w procesory zaopatruja sie u autoryzowanych dystrybutorow AMD i mala jest szansa, ze sa to przerobki, ale dowiedza sie i sprawdza co moga. Na stronie fab51 mozna zauwazyc, ze cala europa jest opanowana tymi przerobkami.

Krotko mowiac, aktualnie sprzedawane koncowki (malo juz ich jest na rynku) pod socket A to sa przerobione AMD Geode NX1750 (1,25V 1,4GHz, mozliwosc plynnej zmiany czestotliwosci i napiecia, nawet napiecie blisko 1V nie straszne mu), procesory do kioskow internetowych, bankomatow i urzadzen o niskim poborze energii. Oryginalny Geode potrafi zejsc z poborem mocy nawet ponizej 1W, umozliwiajac mu prace bez zadnego chlodzenia.

Po odpowiedniej zabawie z mostkami na procku, wylaczane sa jego mobilne funkcje, podciagany mnoznik, napiecie i magistrala, aby pracowal na 2GHz i przy napiecu 1,725, dodatkowo zmylajac plyte glowna, ktora wykrywa go jako sempron 2800+.

Przygladajac sie zdjeciom na stronie fab51 mozna zauwazyc, ze laczenie mostkow nie nastepuje poprzez zalanie ich jakims przewodnikiem, a zrobienie dziury na poczatku mostka powodujac zwarcie rozlaczonego mostka z masa, ktora biegnie zaraz pod wierchnia warstwa procesora, dzieki czemu uzyskuje sie zwarty mostek. Czy takie zabiegi stosowalo kiedys AMD?

Moj sempron (geode pracuje standardowo na 1,4 a teraz musi sprostac 2ghz i napieciu z 1,25 na 1,7V) malo sie grzeje, ma aktualnie 45stopni, w stresie bylo max 53st. Co przy spojrzeniu na mojego durona ktory latami mial po 60-70stopni dobrze wyglada i nie powinienem sie tym martwic.

Procek jest stabilny, ale co to boli najbardziej to to, ze placi sie 240zl za tego procka, a ten geode pewnie o 100zl mniej jest wart, albo i jeszcze mniej. Przerabiaja nam je, a potem sprzedaja za odpowiednia sumke.

Napisalem maila do amd, gdyz na stronie pisali gdzies, zeby zglaszac wszelkie podrobki procesorow. Z tego co slyszalem nikt sie nie doczekal odpowiedzi amd w tej sprawie i tak samo pewnie bedzie z moim mailem... pozostanie bez odpowiedzi.

A oto jak wyglada moj egzemplarz procesorka:

Prosze spojrzec na mostki po prawej i te ponizej, to o nie sie najbardziej rozchodzi. L11 i L6.[url][/url]

A tak wyglada oryginalny Sempronik:

Poza tym warto porownac wykonanie naklejek na procesorze, w tej podrobionej widac, ze litery PR w napisie sempron sa znieksztalcone lekko.

Pozdrawiam i prosze o komentarze w tej sprawie, jak rowniez owocna dyskusje.

Ktos ma ten procesor moze w swoim kompie akurat? Moze nieswiadomie uzywasz procka, ktory w swoim poprzednim wcieleniu byl czyms innym?
  
Re: Remarked Sempron 2800+
PostWysłano: Piątek, 22 Września 2006, 01:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




widze, ze forum pod wzgledem tematyki komputerowej umarlo, zostalo opanowane przez cos wogole nie kojarzone z heh`em pierwotnie :), a szkoda.
  
Remarked Sempron 2800+
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010