Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> U2 na trójkowej liście przebojów Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Sobota, 28 Października 2006, 11:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
max4u2
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4975
Posty: 224


[ Osobista Galeria ]




star22 :
Nie ma się co opierniczać, tylko głosujemy na przyszły tydzień wink.gif


Już zagłosowem biggrin.gif Kawałem na prawdę odjechany, choć oryginał chyba jednak o dbrobinę lepszy... biggrin.gif
  
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Czwartek, 02 Listopada 2006, 00:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jow
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3963
Posty: 138


[ Osobista Galeria ]




Sorry iz ponownie czynię ten apel, lecz:

POMOŻECIE??

Z kupie siła biggrin.gif
  
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 05:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Pięknie się wszystko w tym tygodniu ułożyło. 2 tygodnie na liście i "Saints" skacze z 27 na 12. Tymczasem na 11 Leonard Cohen i U2 W "Tower Of Song" - niestety spadek o 3 pozycje - na liście od ośmiu tygodni.

Na pierwszym Myslo:)).
  
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Sobota, 04 Listopada 2006, 11:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
star22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3900
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




No to głosujemy znowu cool.gif
  
Re: <star22> U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Sobota, 11 Listopada 2006, 03:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Czy już wszyscy zapomnieli i żyją tylko słuchaniem WITS na okrągło? cool.gif
Dziś The Saints na 4. miejscu! eusa_clap.gif To miło, czyż nie?
  
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Niedziela, 12 Listopada 2006, 02:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Nie zapomnieli, głosowali i znowu zagłosują :)
  
Re: U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Niedziela, 12 Listopada 2006, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
star22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3900
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




Oczywiście oddałem już głos na przyszły tydzień cool.gif
  
Re: <star22> U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Środa, 15 Listopada 2006, 13:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




A dziś była premiera WITS w Trójce - oczywiście Niedźwiedź zaprezentował eusa_clap.gif Głosować będzie można od poniedziałku chyba. Do roboty! cool.gif
  
Re: <emma_em> U2 & Green Day - The Saints Are Coming na trójkowej liście
PostWysłano: Sobota, 18 Listopada 2006, 02:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




2. miejsce! eusa_clap.gif
A za tydzień walka z WITS - U2 vs. U2 (& Green Day)...
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Sobota, 25 Listopada 2006, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




We wczorajszym notowaniu U2 pojawiło się aż trzykrotnie na liście! biggrin.gif

"Window In The Skies" zadebiutowało na 25 miejscu.

"Tower Of Song" uplasowało się na 21 miejscu.

Natomiast "The Saints Are Coming" utrzymało 2 pozycję! eusa_clap.gif
  
Re: <Atomic_Mario> U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 17:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif - potrójne trójkowe brawa zatem.

W tym miejscu pragnę też zaapelować o głosowanie na U2 [i na innych Genialnych Wykonawców] w 13. Trójkowym Topie Wszech Czasów, na antenie 30 i 31 grudnia.
A oto wyniki sprzed roku i stosowny link (po lewej stronie u góry):
http://www.polskieradio.pl/trojka/top/default.asp
Dziś więc ruszamy do urn w II turze, a następnie - głosujemy wirtualnie i muzycznie smile.gif
  
Re: <emma_em> U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 17:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Najbardziej w tej liście nie mogę zrozumieć egzystencji polskich kawałków, szczególnie Kultu. Mówimy przecież o topie wszechczasów, nie o polskich typach. Chyba że się mylę i Arahja podbijała swego czasu listy przebojów w UK i US... confused.gif
  
Re: <LSQ> U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 17:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Ja to rozumiem tak, że na utwory głosują polscy słuchacze i Top jest emitowany w polskim radiu, więc poniekąd zrozumiała jest w zestawieniu obecność polskich utworów [z góry przepraszam za 3krotne użycie jednego przymiotnika wink.gif ]. Zatem "Wszech Czasów" z uzwzględnieniem historii rodzimej muzyki popularnej. Wydaje mi się, że to jest naturalne...
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 17:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Barkley
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5452
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Bo po pierwsze Kult to światowa czołówka a po drugie Polacy nie gęsi, a po trzecie to Top Wszechczasów wybierany przez Polaków, po czwarte to robi się off-topic muzyczny drunken_smilie.gif
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Okej, wszystko to rozumiem, ale jak to wygląda: Kult - Arahja kilka miejsc przed U2 - With Or Without You :))
Okej, ja tylko gdybam, wiem, że to polskie radio, polscy słuchacze, głosujący i polska lista (nie da się użyć innego przymiotnika smile.gif ) ale "WSZECHCZASÓW" kojarzy mi się raczej z absolutnymi szczytami światowej muzyki, a nie trudno odgadnąć, że do takich polskim wykonawcom, obojętnie jakim, jeszcze bardzo, bardzo daleko :))
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 18:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Woj
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3878
Posty: 212


[ Osobista Galeria ]




LSQ :
...
"WSZECHCZASÓW" kojarzy mi się raczej z absolutnymi szczytami światowej muzyki, a nie trudno odgadnąć, że do takich polskim wykonawcom, obojętnie jakim, jeszcze bardzo, bardzo daleko :))


Niby dlaczego coś co jest polskie ma byc uważane z założenia za słabsze?
Czesław Niemen albo Marek Grechuta tworzyli naprawdę wielką Sztukę. Czy mam uważać, że np. jakaś rąbanka autorstwa The Rolling Stones (pod względem przereklamowania Stonesi przebijają chyba nawet Beatlesów) jest lepsza tylko dlatego, że są uważani za tzw. "wielki zespół rockowy"?
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Określenie "wszechczasów" nie zmienia tego, że tego typu lista jest odzwierciedleniem subiektywnych preferencji odbiorców. Jej wyniki mogą co najwyżej świadczyć o popularności danego artysty.
  
Re: <LSQ> U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 18:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emma_em
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5575
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




W tym wypadku o miejscu w zestawieniu nie decydują przecież obiektywne kryteria, ustalane przez wielce szanownych znawców i krytyków (tak jak w analogicznych "The Best Of...", np. w prasie muzycznej), a głosy tzw. zwykłych ludzi. A słuchacze głosują na daną piosenkę być może nie dlatego, że jest dziełem wybitnym, a dlatego, że wywołuje w nich określone emocje czy wspomnienia (tęsknotę za młodością, chociażby). I tak polscy wykonawcy (patrz:Kult) mogą mieć dla niektórych znaczenie wręcz historyczne - jako symbol dawnych czasów, gdy muzyka miała inny wymiar, dzięki niej można było poczuć się wolnym, nawet mimo funkcjonowania cenzury. Tak mi mówi moja intuicja... redface.gif
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 18:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Woj :
Niby dlaczego coś co jest polskie ma byc uważane z założenia za słabsze?
Czesław Niemen albo Marek Grechuta tworzyli naprawdę wielką Sztukę. Czy mam uważać, że np. jakaś rąbanka autorstwa The Rolling Stones (pod względem przereklamowania Stonesi przebijają chyba nawet Beatlesów) jest lepsza tylko dlatego, że są uważani za tzw. "wielki zespół rockowy"?

Boże, zrozumcie o co mi chodzi. Przeczytajcie mój ostatni post dokładnie, błagam.
Chodzi mi o popularność, wielkość danych piosenek nie w Polsce, tylko dla ogółu populacji.
I zgadzam się, Niemen albo Grechuta są o wiele bardziej wartościowymi artystami niż Stonesi.
A osobiście The Beatles, The Rolling Stones i jeszcze parę innych uważam za największe przekleństwa muzyki, z którymi sobie już nigdy chyba nie poradzimy lol.gif
Ciągłe gadanie o inspirowaniu się "Wielką Czwórką z Liverpoolu", ciągłe porównania, honory, zaszczyty, piedestały, a jakby się tak przyjrzeć to to kompletnie infantylna muzyka którą można by zanucić dziewczynie na łące. Z nielicznymi wyjątkami, ale jednak.
  
Re: U2 na trójkowej liście przebojów
PostWysłano: Niedziela, 26 Listopada 2006, 18:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Skoro w dyskusje zostali już wplątani Beatlesi i Stonsi to może być ona kontynuowana jedynie tutaj
  
U2 na trójkowej liście przebojów
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 2 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010