Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Środa, 25 Października 2006, 11:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
embu_2006
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6541
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Witam,

mam internet w domu dostarczany przez lokalną telewizję kablową za pomocą modemu zewnętrznego.
Panowie z administracji zainstalowani połączenie na komputerze stacjonarnym i wszystko gra. Zostawili wszystkie informacje dotyczące IP, bramy domyślnej, Maski podsieci, alternatywny i preferowany DNS oraz adres i port LAN. Kupiłam laptopa, zainstalowałam sterowniki do karty sieciowej ETHERNET RTL 8139, dokonałam ustawień w niej wpisując wszystkie w/w dane, lecz w wierszu poleceń wpisując "ipconfig" nie zczytuje mi informacji o danych karty sieciowej, a co najważniejsze sprawdzając pingiem np. maskę podsieci dostaję informacje o danych nieprawidłowych. Dlaczego tak się dzieję, przecież jakby mi się zepsuł stacjonarny to wymieniam go na inny, i powinno wszystko działać, a tak nie jest. A może coś źle poustawiałam.

eusa_wall.gif
  
Re: <embu_2006> Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Środa, 25 Października 2006, 15:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Komputer stacjonarny musi być wyłączony, jeśli używasz w tym czasie laptopa i chcesz mieć Internet na nim.
  
Re: <embu_2006> Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Środa, 25 Października 2006, 17:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




eee pingujesz maske podsieci ?
a w jakim celu jesli moge spytac ?
brame to jeszce rozumiem

a nie masz przypadkiem dlawika zalozonego na MAC adres sieciowki w kompie ? wiekszosc sieci osiedlowych tak robi
zglos adminowi zeby dopisal mac sieciowki w lapie i nie uzywaj na raz obu urzadzen
albo wykup /popros/zalatw dodatkowy wewnatrzny ip dla lapa
wszystko tu zalezy od admina twojej sieci
  
Re: Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Niedziela, 29 Października 2006, 10:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
embu_2006
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6541
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




A teraz nowy problem mam internet w laptopie, a na stacjonarnym go nie ma ( sprawdzałam przy włączonym laptopie, jak i wyłączonym)...pomocy!!!!
  
Re: <embu_2006> Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Niedziela, 29 Października 2006, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




to moze zatrudnij jasnowidza
bo my w zyciu nie wymyslimy co zrobilles ze masz go
w jednym a nie masz w drugim
  
Re: Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
PostWysłano: Piątek, 09 Marca 2007, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
``:: PeaceAsh ::``
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1116
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




nie pinguje sie maski podsieci bo to bez sensu, nie mozesz podpiac innego kompa bo net dziala na karcie sieciowej o konkretnym maku (nr seryjny) ktory spisali instalatorzy. jak chcesz zmienic kompa lub sieciowke musisz to zglosic w biurze obslugi
pozdrawiam
  
Problem z połączeniem do Internetu przez kablówkę
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010