Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> U2 Window In The Skies Idź do strony 1, 2, 3 ... , 12, 13, 14
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który z klipów do "Window In The Skies" podoba Ci się bardziej:
wersja I (z innymi artystami)
34%
 34%  [15]
wersja II (retro)
25%
 25%  [11]
oba podobają mi się bardzo
27%
 27%  [12]
nie podoba mi się żaden
11%
 11%  [5]
Wszystkich Głosów : 43

Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 06 Grudnia 2006, 22:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Woj :
Nie kupiłbym soundtracku ani filmu DVD z Cohenem tylko dla jednego utworu ze współudziałem U2. Dzięki singlom mogę mieć prościej i taniej wersje oryginalne dokładnie tego, co mnie interesuje i nie muszę kupować tego, co niestety przynudza w dużych dawkach.


Również cieszę się z Tower Of Song. Myslę, że to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Druga wersja singlowego CD zrobiona jest chyba pod Bartka - Mananę69. Znalazły się bowiem na niej chyba dwa jego najbardziej ukochane kawałki wink.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Wtorek, 09 Stycznia 2007, 10:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Tak jeszcze trochę w ramach uzupełnień smile.gif

Wersja I klipu do Window:
http://www.youtube.com/watch?v=VskbxuehP3I

Wersja II:
http://www.youtube.com/watch?v=6F_F4zroP-E

Teledysk można już oglądać w telewizji. Polskie MTV i VH1 decydują się jak na razie na pierwszą wersję. W brytjskiej MTV HITS widziałem zaś dzisiaj wersję 2.
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Wtorek, 09 Stycznia 2007, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ellen
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2235
Posty: 68


[ Osobista Galeria ]




Pierwsza wersja jest ciekawa, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja ze zdjęciami chłopaków- bardzo fajny pomysł.
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Wtorek, 09 Stycznia 2007, 14:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie obie wersje mają coś w sobie. Są to dwa klipy, których przekaz jest zupełnie różny. Dlatego nie mam nic przeciwko takim alternatywnym wersjom (co wkurza mnie np. przy Walk On i Stuck In A Moment).

Pierwszy klip urzeka mnie tym, że zespół zszedł na dalszy plan, oddając hołd muzyce i jej wybitnym przedstawicielom. Takie to dla mnie trochę podkreślenie tego, że w tym wszystkim najważniejsza jest przecież sama muzyka smile.gif

W drugim teledysku podoba mi się atmosfera na którą składają się stare fotki, magiczne jutwoe symbole i czarno-biały obraz. Zespół dopasował klip do podsumowującego charakteru 18 Singles, czyniąc to jednak w bardzo oryginaly sposób smile.gif
  
Re: <Atomic_Mario> U2 Window In The Skies
PostWysłano: Wtorek, 09 Stycznia 2007, 23:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




na www.rockserwis.pl są informacje o trzech wersjach singla owej piosenki.
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 10 Stycznia 2007, 09:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Na singlu DVD raczej jednak nie będzie video do Window In The Skies. Wszystkie zagraniczne źródła podają bowiem, że na tym singlu jest klip do "The Saints Are Coming". To dziwne, ale zawartość podaną przez rockserwis podaje również Merlin. Chyba, że oba sklepy opierały się na informacji z Universala - a ta rzetelna wcale być nie musiała. smile.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 10 Stycznia 2007, 13:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sunflower
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #6612
Posty: 71


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
Chyba, że oba sklepy opierały się na informacji z Universala - a ta rzetelna wcale być nie musiała. smile.gif

i nie jest wink.gif
trzymam dvd w tej chwili w ręce lol, oprócz Tower Of Song video jest na nim clip do The Saints
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 01:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lucas007
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #841
Posty: 254


[ Osobista Galeria ]




witam ponownie na heh-u
na stereo.pl pojawiły się single Windows In the skies
przesyłka darmo a single cd po 14,99
dla kite i zoo station warto w jeden zainwestować smile.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 09:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za info. Oferta bardzo atrakcyjna. Zbierałem się już od dłużeszego czasu do zakupu singla, więc teraz już napewno się zmoblizuję. smile.gif Dla mnie bardziej atrakycjny jest singiel z Tower Of Song. Drugą wersję napewno też kupię, szczególnie dla posiadania przepięknego Kite. biggrin.gif
  
Re: <Atomic_Mario> U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lightmyway
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1694
Posty: 203


[ Osobista Galeria ]




Dopiero teraz udało mi się obejrzeć teledyski do WITS i przyznam, że oba pomysły są ciekawe.
Dla mnie chyba jednak lepsza jest wersja 1 - fajnie, że powstał klip, w którym to nie U2 jest na pierwszym planie. Chociaż nie wiem, czy ten materiał i tak nie jest sposobem na podłechtanie ego chłopaków - na zasadzie: "pokazujemy wszysctkich wielkich muzyków, a MY również jestesmy w tym gronie" wink.gif

Druga wersja ma bardzo ciekawy zamysł, gorzej jednak z wykonaniem. Czarno-białe, stare zdjecia sprawdzaja się tu super, ale jak dla mnie całość jest trochę przekombinowana - te unoszące się nad pustynią budynki, kule, itp to już trochę za dużo.
Myślę, ze klip zyskałby, gdyby jego twórcy pozostali przy fajnie zmontowanych przejściach pomiędzy kolejnymi fotografiami.

Dobrze jednak, że w ogóle powstały dwie wersje i każdy może wybrać coś dla siebie smile.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




lightmyway :
"pokazujemy wszysctkich wielkich muzyków, a MY również jestesmy w tym gronie" wink.gif


Nie posuwałbym się do takich wniosków. Zespół wyraźnie stawia się w szeregu z fanami, podkreśla uznanie dla artystów którzy w klipie się pojawiają. O swojej wielkości nie muszą w ten sposób przekonywać. Swoją drogą można spojrzeć na to tak - o wielkości U2 świadczy przede wszystkim muzyka, która przecież jest podkładem dla tych wszystkich obrazków smile.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lightmyway
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1694
Posty: 203


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
[..]
Nie posuwałbym się do takich wniosków. Zespół wyraźnie stawia się w szeregu z fanami, podkreśla uznanie dla artystów którzy w klipie się pojawiają.


no, ja też wolałbym wierzyć w "czyste" intencje chłopaków i mam nadzieję, ze masz rację.
Niemniej, takie wrażenie może powstać. Podobnie było, gdy U2 pojawiali się na scenie z BB Kingiem lub grali utowry Dylana czy Beatelsów - chociaż raczej chcieli oddać hołd tym twórcom, nie brakło uwag, że U2 stawia się na równi z największymi. I nie były to opinie zupełnie bezpodstawne, bo nie da się ukryć, że zespół sprawiał czasem wrażenie czwórki niezłych megalomanów.
Ale oczywiście się nie upieram przy takiej interpretacji - to była tylko luźna myśl, która przeszła mi przez głowę podczas oglądania klipu. Na szczęście nie zakończył się on obrazkiem zespołu na scenie, czego obawiałem się od samego początku i co utwierdziłoby mnie w takim przekonaniu.
Ogólnie teledysk mi się podoba i dlatego mój głos powędrował na werję 1.
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 17 Stycznia 2007, 21:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




lightmyway :
[..]
no, ja też wolałbym wierzyć w "czyste" intencje chłopaków i mam nadzieję, ze masz rację.
Niemniej, takie wrażenie może powstać. Podobnie było, gdy U2 pojawiali się na scenie z BB Kingiem lub grali utowry Dylana czy Beatelsów - chociaż raczej chcieli oddać hołd tym twórcom, nie brakło uwag, że U2 stawia się na równi z największymi. I nie były to opinie zupełnie bezpodstawne, bo nie da się ukryć, że zespół sprawiał czasem wrażenie czwórki niezłych megalomanów.


No bo wszyscy inni artyści mogą grać covery Beatlesów, i zapraszać Wielkich do współpracy ( a niektórzy z tychże - jak David Bowie czy Robert Smith - sprawiają czasem wrażenie, jakby naprawdę byli na każde zawołanie każdego ), i NIGDY nikt nie oskarży ich z tego powodu o próbę " postawienia się na równi z największymi " - a U2 akurat tak, no bo " wiadomo ", " mówi się ", " panuje opinia ", " a Bono gadał z Bushem " że to megalomani. Nie mówię zresztą, że nimi nie są ( choć nie jestem panem Cieślakiem, i nie siedzę im w głowach ), natomiast moim zdaniem jest to jeden z kilku zespołów na świecie, który akurat ma pełne prawo do stawiania się w jednym rzędzie z największymi z największych. Zresztą - nie wiem jak inni, ale osobiście nigdy nie grałem w zespole, który zarabia setki milionów dolarów na trasach koncertowych, i nie wiem, czy sam potrafiłbym w takiej sytuacji ( dla mnie ciężkiej w ogóle do wyobrażenia ) ustrzec się przed megalomanią, wolałbym więc w tym względzie nie oceniać..
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 31 Stycznia 2007, 20:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Na Onecie znalazłem ciekawy artykuł, który pojawił się w The Washington Post, który odsłania troszkę kulisy kręcenia pierwszej wersji klipu do Window:

http://muzyka.onet.pl/10174,1388264,wywiady.html
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Czwartek, 01 Lutego 2007, 21:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Woj
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3878
Posty: 212


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
Na Onecie znalazłem ciekawy artykuł, który pojawił się w The Washington Post, który odsłania troszkę kulisy kręcenia pierwszej wersji klipu do Window:

http://muzyka.onet.pl/10174,1388264,wywiady.html


Jako że zawsze lepiej jest mieć możliwość przeczytania tekstu w wersji oryginalnej, zamieszczam poniżej link do ww. artykułu umieszczonego na www.atu2.com

http://www.atu2.com/news/article.src?ID=4545
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Piątek, 02 Lutego 2007, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




reżyser nazywa się jak niemiecki bramkarz reprezentacyjny, broniący podczas euro '96 biggrin.gif
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Wtorek, 06 Lutego 2007, 17:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Pojawiła się trzecia wersja klipu do Window. W zasadzie jest to wzbogacona wersja pierwszego teledysku. Wzbogacona m.in. o Davida Bowie z późniejszego okresu i silny akcent beatlesowy smile.gif Beatlesi wreszcie się więc pojawili - ich prawnicy byli zbyt opieszali aby wyrazić zgodę przed powstaniem pierwszej wersji teledysku (o czym była mowa w powyżej powłanym artykule).

Klip można obejrzeć tutaj:
http://youtube.com/watch?v=yCiCxINz-XI
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2007, 12:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Max :
reżyser nazywa się jak niemiecki bramkarz reprezentacyjny, broniący podczas euro '96 biggrin.gif


Tutaj można przeczytać wywiad z Panem Koepke o powstawaniu klipu do Window. Niestety nic nie wspomina o jakiś swoich związkach rodzinnych ze słynnym bramakarzem niemieckim, Andreasem Koepke wink.gif
  
Re: <Atomic_Mario> U2 Window In The Skies
PostWysłano: Czwartek, 08 Lutego 2007, 03:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Ha ha. "Andy" Koepke po tym turnieju mógł śmiało startować w plebiscytach na piłkarza roku. Bronił fenomenalnie, chyba lepiej, ńiż Buffon dziś albo Toldo w 2000.
  
Re: U2 Window In The Skies
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
manana69
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4536
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Nie jest to jeszcze DVDRip, ale TVRip i na pewno lepiej się słucha i ogląda niż na Youtube.
Jest to pierwsza wersja, pierwszej wersji klipu (ze wstawkami innych wykonawców), ale who cares? (no dobra, ja "cares" bo nie ma zmienionych ujęć z Bowiem i wstawek z Beatlesami, ale mam nadzieję, że druga wersja też niedługo wypłynie).

Miłego oglądania smile.gif
http://rapidshare.com/files/16883807/U2_-_Window_In_The_Skies.avi.html
  
U2 Window In The Skies
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 13 z 14  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010