Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Niedziela, 03 Grudnia 2006, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jan Antoni
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6651
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witajcie Bracia i Siostry w Chrystusie !
Chciałbym was poinformować o tym że Bóg może także dziś się objawiać wybranym osobom w Duchu Świętym i przekazywać Orędzia dla Świata. Jedno z takich Bozych Orędzi dla całego świata z lat 1985-2003r znajdziecie tutaj - CAŁOŚĆ ON-LINE:

Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden

Znajdziecie tam także wiele artykółów z fragmentami różnych zagadnienień z tych Bozych Orędzi jak i linka do strony oficjalnej.
Są to Orędzia Pokoju i Miłości Najświętszego Serca Jezusa jak i Niepokalanego Serca Maryi na nasze czasy.

Oto kilka z początkowych Orędzi przekazanych Vassuli Ryden :

Dzieci umiłowane, Moje Serce cierpi widząc was wszystkich śpiących. Jakże mógłbym nie przyjść was ostrzec? Jakże mógłbym was opuścić, skoro zło krąży pomiędzy wami jak wilk, czekając, by was pożreć? Chcę was obudzić, abyście Mnie spotkali. Tęsknię za ujrzeniem tej chwalebnej chwili... Czy wasz sen będzie trwał na zawsze? Ja, Bóg, zawołałem was. Ja, Bóg, zawsze was wołam. Przyjdźcie do Mnie&#8221; (Jezus Chrystus 4.10.1986).

Tak! Niech pokój będzie z tobą. To Ja, Bóg, właśnie cię wołam.
Oto Moje Orędzie:

Przypomnijcie sobie, że Ja, Bóg, żyję. Ja żyję, istnieję. Czy jeszcze w to wątpicie? Czy wciąż analizujecie, jak to się dzieje? Czy spędzicie całe swe życie na badaniu Mnie, na zastanawianiu się w czasie nie kończących się dyskusji, czy Ja Jestem czy Mnie nie ma? Po co to?
Słuchajcie Mnie: kiedy stworzyłem ziemię przepełniała Mnie radość. Posiałem gwiazdy i każdą z nich nazwałem. Byłem szczęśliwy stwarzając następnie was z miłością. Moimi własnymi Rękoma uformowałem was, dając wam tchnienie życia. Podniosłem was i pobłogosławiłem.
Ja jestem waszym Świętym Ojcem.
Następnie wysłałem do was ludzi mądrych, aby was poprowadzili i pouczyli, jak zaczęło się całe Stworzenie. Sam objawiłem się wam, aby was pouczyć, gdzie znajdują się wasze korzenie, Kto jest waszym Stworzycielem. Ja, Bóg, jestem waszym Ojcem. Tymczasem pokolenie za pokoleniem wciąż przesiewa Mnie przez sito, analizuje Mnie, pozostając w stałej ciemności, uciekając przede Mną, wywołując pośród was chaos. Czy trudno wam zrozumieć, jak się wzajemnie niszczycie, wywołując wojny, nienawidząc jedni drugich, wykorzeniając ludy i miasta, doprowadzając wasze ojczyzny do spustoszenia, czyniąc wasze żony wdowami, a z waszych dzieci robiąc sieroty, ujawniając jedynie nienawiść? Gdzie, gdzie są wszystkie Moje błogosławieństwa? Gdzie podziała się miłość, z jaką was pobłogosławiłem? Gdzie są Moje dzieci, gdzie one są, dokąd poszły? Nie umiem już ich rozpoznać. Dokąd poszły? Zło je przywołało, najmując je jak broń, aby zdmuchnąć w nich resztę światła, aby je całkowicie zniszczyć. Cierpię i płaczę widząc Moje ukochane dzieci stracone na zawsze! Czy to Ja wzbudzam gniew, nienawiść lub powoduję zniszczenie? Czyżbyście uwierzyli, że jestem Bogiem wojny? Czyż nie jestem Bogiem Pokoju i Miłości?

Posłuchajcie Mnie: Powróćcie do Mnie, powróćcie do Mnie, do Tego, który was kocha. Uczcie się ode Mnie. Ja jestem Święty, bądźcie więc i wy święci, żyjcie w świętości. Nie, nie zapierajcie się Mnie mówiąc, że Mnie nie znacie i że nigdy Mnie nie znaliście!
Czy wyobrażaliście sobie, że Ja nigdy nie istniałem, albo że Moje Słowo było jedynie rozrywką dla Hebrajczyków? Wierzcie w Moje Słowo, bowiem Ja jestem jego Autorem. Moje Słowo jest żywe, jak Ja jestem żyjący. Gdyby to nie było prawdą, nie byłoby was.
Posłuchajcie Mnie: życie jest jedynie krótką wędrówką, którą wy szybko odbywacie. Jakże możecie czuć się szczęśliwi żyjąc w ciemności? Jakże ktokolwiek z was może sądzić, że potrafi żyć w ciemnościach? Nawet trzcina nie przeżyje bez światła. Ja jestem Światłością i trwając we Mnie, będziecie żyli. Ja jaśnieję, aby każdy widział i był w Moim Świetle. Moje Serce cierpi widząc was w szponach zła, pozostających w ciemności.
Słyszę was wszystkich, jak bardzo wątpicie i jak Mnie badacie, jak daleko odwracacie ode Mnie wasze twarze, odmawiając słuchania, odmawiając zobaczenia! Zamknęliście przede Mną wasze drzwi... Wy, Moi, Moje własne dzieci, badacie Mnie! Wielu z was Mi nie wierzy! Jak to się stało, że o Mnie zapomnieliście? Jakże dziecko może zapomnieć o swym własnym ojcu lub mieć najmniejszą wątpliwość, że on istnieje? Czy jest na ziemi dziecko, które myśli, że nigdy nie miało ojca? Pokażcie mi jedno dziecko, które sądzi, że pochodzi samo od siebie... Dlaczego, dlaczego niektóre z Moich dzieci tak Mnie zasmucają?
będą cierpieć.
Teraz posłuchajcie: Ja, Bóg, objawiam się na nowo w waszej epoce. Tak! W waszym czasie. Jestem Ten Sam. Jestem zawsze z wami&#8221; ( 8.10.1986).


W czasie całego twojego życia, pokolenie, Moje Prawo było przez ciebie wyśmiewane. Odwróciliście się i zbuntowaliście się. Czy wreszcie zaczniecie się przygotowywać na spotkanie ze Mną waszym Bogiem? Zamierzam wkrótce przejść przez twoje Miasto, a będzie to wcześniej niż myślisz! To będą Moje ostatnie ostrzeżenia. Mówię ci z powagą:
Przebudź się z twojego głębokiego snu! Idziesz ku swojej ruinie (...).
Niebawem, już wkrótce, otworzę nagle Moją Świątynię w Niebiosach i odsłoniętymi oczami ujrzysz tam jakby tajemne objawienie: miriady Aniołów, Tronów, Panowań i Potęg, Mocy. Wszyscy upadają na twarz wokół
Arki Przymierza.
Potem Tchnienie muśnie twoje oblicze i Potęgi Niebios zadrżą. Po błyskawicach nastąpi huk grzmotu. "Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały aż do chwili obecnej" (Dn 12,1), bo pozwolę twej duszy dostrzec wszystkie wydarzenia twojego życia: odsłonię je jedno po drugim. Ku przerażeniu swej duszy uświadomisz sobie, w jakim stopniu twoje grzechy spowodowały popłynięcie niewinnej krwi dusz-ofiar. Wtedy każę twej duszy zobaczyć i uświadomić sobie, w jakim stopniu nigdy nie wypełniałeś Mojego Prawa. Jak zwój, który się rozwija, otworzę Arkę Przymierza i uświadomię ci twój brak szacunku wobec Prawa.
(2)
Jeśli będziesz jeszcze żył i stał na własnych nogach, oczy twej duszy zobaczą olśniewające Światło, jakby migotanie niezliczonych, drogocennych kamieni, jakby ognie kryształowych diamentów. Światło tak czyste i tak olśniewające, że &#8211; chociaż w milczeniu otaczają je miriady aniołów &#8211; nie zobaczysz ich w pełni, gdyż to Światło ukryje ich jak złoty pył. Twoja dusza dostrzeże tylko ich sylwetki, nie widząc ich twarzy. Wtedy w tym oślepiającym Świetle twoja dusza ujrzy to, co w ułamku sekundy widziała niegdyś, w samym momencie stworzenia...
Zobaczą:
Tego, który jako pierwszy wziął was w Swoje Ręce,
Oczy, które jako pierwsze was ujrzały (...).Zobaczą:
Ręce Tego, Który ukształtował was i pobłogosławił...
Zobaczą:
Najbardziej Czułego Ojca, waszego Stwórcę,
przyobleczonego w przerażającą wspaniałość,
Pierwszego i Ostatniego,
Tego, który jest, który był i który ma przyjść,
Wszechmogącego, Alfę i Omegę:
Władcę.
Gdy oszołomiony odzyskasz świadomość, twoje oczy będą sparaliżowane strachem, widząc Moje Oczy, które będą jak dwa Płomienie Ognia. Wtedy twoje serce ponownie ujrzy swe grzechy i zostanie ogarnięte wyrzutami sumienia. W ogromnym ucisku i wielkiej agonii będziesz cierpiał z powodu twego braku szacunku dla Prawa, zdając sobie sprawę, w jakim stopniu znieważałeś ustawicznie Moje Święte Imię i jak Mnie odrzucałeś, Mnie, twojego Ojca... W przerażeniu zadrżysz i wzdrygniesz się, gdy zobaczysz samego siebie, jakby rozpadającego się trupa, pożeranego przez robaki i sępy.
(3)
A jeśli jeszcze utrzymasz się na nogach, to pokażę ci, czym twoja dusza ; Moja Świątynia i Moja Siedziba żywiła się przez wszystkie lata życia. Ku twemu wielkiemu przerażeniu zobaczysz, że zamiast Mojej Ustawicznej Ofiary kochałeś Żmiję i że, w najgłębszej sferze swojej duszy, wzniosłeś Ohydę Spustoszenia, o której mówi prorok Daniel:
Bluźnierstwo. Bluźnierstwo, które zrywa wszystkie więzy niebiańskie łączące cię ze Mną, twoim Bogiem; które tworzy przepaść między tobą a Mną, twoim Bogiem. Gdy nadejdzie ten Dzień, łuski z twoich oczu opadną, abyś ujrzał, jak bardzo jesteś nagi i jak twoje wnętrze podobne jest do wysuszonej krainy...
Nieszczęsne stworzenie, twój bunt i wypieranie się Najświętszej Trójcy uczyniły z ciebie buntownika, odstępcę i prześladowcę Mojego Słowa. Twoje skargi i jęki jedynie ty sam usłyszysz. Powiadam ci: będziesz lamentował i płakał, lecz tylko twoje własne uszy usłyszą twe skargi. Ja mogę tylko sądzić, jak Mi zostało nakazane sądzić, a Mój sąd będzie sprawiedliwy. Jak było za czasów Noego, tak będzie wtedy, gdy otworzę Niebiosa i ukażę wam Arkę Przymierza. "Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego" (15.09.1991).

Spowiedź i Komunia Święta
Vassulo, okaż skruchę i wyznaj Mi swoje grzechy. Słucham. (Wyznałam Bogu moje grzechy.) Całkowicie ci wybaczam. Wybaczam ci grzechy, które splamiły twą duszę. Miej Mój Pokój. Wobec całego stworzenia pragnę z naciskiem zaznaczyć, że wszystkim wam dałem Moje Prawo, powinniście więc być Mu posłuszni. Dałem wam nauczycieli, którzy posługują w Moim Kościele. Są w Nim, aby was prowadzić i pouczać, jak bardzo ważne jest przyjmowanie Mnie w Komunii Świętej. Przyjmujcie Moją Krew i Moje Ciało. Moja Krew nie była przelana Strumieniami na darmo. Kiedy przychodzicie do Mnie, zastanówcie się najpierw, jak Mnie przyjmiecie. Zbadajcie siebie, skupcie się. Uczcijcie Mnie w pełni, okazując skruchę i często się spowiadając. Dałem wam spowiedników. Kiedy się przed nimi spowiadacie, Moi umiłowani, spowiadacie się jedynie przede Mną, wobec Mnie się spowiadacie. Nie traktujcie Krwi Przymierza tak, jakby
nie była Święta.
Czy pamiętacie o Mojej Świętej Obecności&#8221; (29.09.1988).
Nasza Matka Najświętsza:
Jezus będzie wkrótce chrzcił ziemię Ogniem.
Aż do tego czasu będę się nadal objawiać. Teraz jest więc czas nawrócenia; teraz jest czas pojednania. Mówię wam, drogie dzieci, ofiara, jakiej Bóg dziś od was wymaga, polega na zmianie życia i na życiu w świętości. Bóg prosi każdą duszę o nawrócenie. Nie mówcie, że zbyt nędzni jesteście, aby Bóg wam przebaczył, i że Najwyższy nie może już współczuć. Bóg przychodzi do was wszystkich, nawet do najbiedniejszych. Powróćcie do Boga, a On powróci do was. Przyjdźcie uczynić sobie mieszkanie w Jego Sercu, jak On uczynił Swoje w waszych sercach. Wiedzcie, że bez żarliwych modlitw nie będziecie mogli ujrzeć Królestwa Bożego. Jego Królestwo na ziemi znajduje się w zasięgu ręki. Pamiętajcie, Bóg pragnie od was przede wszystkim przemiany serc. Nie bójcie się przyznać do waszych grzechów. Przeżywajcie i praktykujcie sakrament pojednania.
Moje dzieci, błogosławię was wszystkich (23.04.1993).


Módl się, Moje dziecko, za tych, którzy obrażają Moją Świętość i bluźnią Mojemu Świętemu Duchowi, nazywając Go głupstwem. Czyż nie powiedziałem: Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone&#8221;, bo Duch nie przeciwstawia się Synowi ani Ojciec Duchowi, My bowiem, Trzej, jesteśmy zgodni. Wielu z was potępia Moje Niebieskie Znaki i prześladuje tych, przez których mówi Mój Duch, gdyż nie wierzy, że one pochodzą ode Mnie. Córko, popatrz na Rany Mojego Ciała...
Pozostaje Mi teraz bardzo mało czasu, zanim Ręka Mojego Ojca uderzy w to pokolenie. Posłuchajcie waszego Ojca, od którego pochodzicie, posłuchajcie Jego Głosu: Wszelkimi sposobami usiłowałem was zgromadzić, aby przypomnieć wam o życiu w świętości, Ja bowiem jestem Święty, ale jedynie reszta spośród was słucha, gdy mówię. Przemawiałem przez tych, których uważacie za godnych pogardy. Mówiłem przez słabość i ubóstwo, ale wy, dochodząc do szaleństwa, ustanowiliście kult prześladowania Mojego Świętego Ducha, który ich prowadzi! Posłałem wam przez nich ducha Eliasza i ducha Mojżesza, tych dwóch świadków przyobleczonych w wory (Ap 11,3), aby prorokowali i przypomnieli wam Moje Prawo przed Moim wielkim Powrotem. Mają mówić do was w Moim Imieniu i doprowadzić was do Prawdy, do rozsądku. Nad wami jednak rozciąga się potężna ciemność, a wasze mniemanie o posiadanej wiedzy stało się polem walki z Moją Wiedzą. Kłamstwo zawsze prześladowało i prześladuje Prawdę. Pisma jednak nigdy nie kłamią. Powiedziano, że wychodząca z Czeluści Bestia przygotowuje się do wojny z nimi, aby ich pokonać i zabić. Rzeczywiście, wasze pole walki jest obecnie przesiąknięte niewinną krwią, gdyż Mój Święty Duch proroctwa stał się plagą dla tych, którzy należą do świata. Ich szaleńcze prześladowania oraz całkowite odrzucenie okazywane Moim rzecznikom przypominają to, co uczyniła Sodoma. Uparte odrzucanie otwarcia swych serc i poddania się, ich odrzucanie otwarcia uszu, by słuchać dziś Mojego Głosu, przewyższyło upór Faraona w Egipcie. Daję wam dzisiaj to, czego &#8220;ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. Daję to wszystko, co pobudza waszego ducha, aby nazywał Mnie Abba Mój Duch Święty powołuje was wszystkich do prawdziwej pobożności i do lepszego poznania Samego Boga. Dlatego wciąż powtarzam te same prawdy, które już zostały wam dane.
Będę cię wzywał, pokolenie, aż przeniknę przez twoją głuchotę. Nie przestanę cię wzywać w agonii, aż usłyszę od ciebie słowo: ABBA!
Nowe Niebiosa i Nowa Ziemia zstąpią wkrótce na was (23.07.1991).

Kim jest Vassula?
Urodziła się w Egipcie z greckich rodziców, 18 stycznia 1942. Kiedy poślubiła pracownika FAO, kariera jej męża zmusiła ją do życia w wielu krajach: 16 lat w Afryce (Sierra Leone, Etiopia, Sudan, Mozambik, Lesoto), kilka lat w Azji, w Bangladeszu. Vassula ma dziś dwóch dorosłych synów i mieszka we Włoszech.
Vassula nie otrzymała religijnego wykształcenia. Orędzia przekraczają ją. Stanowią dla niej łaskę, którą przyjmuje z ukrytym zapałem. Chociaż pochodziła z rodziny prawosławnej, przez 30 lat (1955-85) jej noga nie stanęła w kościele, chyba że z obowiązków towarzyskich: z okazji ślubów i pogrzebów. Objawienie prywatne doprowadziło ją do całkowitego nawrócenia. Tęskni tylko za spotkaniem z Jezusem w życiu wiecznym, którym już stało się jej życie.
Ma świadomość swych ograniczeń pomimo prywatnych objawień: są one zawsze naznaczone osobowością widzącego, noszą odcisk narzędzia. Nie ma autorytetu ani oficjalnej władzy, jedynie tę, która płynie ze światła tkwiącego w orędziach. Są one przeznaczone dla każdego w różnym stopniu, w pełnej wolności i w zgodzie z jego rozeznaniem.
Jest ona jedną z wizjonerek najbardziej zrównoważonych, najbardziej zrozumiałych, jakie znam. Mam nawet pokusę powiedzieć: najbardziej normalną, najbardziej spokojną - choć większość jest taka - w sposób doskonały zadowalającą obserwatora. A jednak to ona wzbudziła więcej sprzeciwów niż ktokolwiek inny.
Ks. René Laurentin
członek Papieskiej Akademii Maryjnej i ekspert Soboru Watykańskiego II

Na koniec dodam że nasz Papież Benedykt XVI badał to objawienie gdy był jeszcze niedawno prefektem Kongregacji Nauki Wiary i finał tego jest taki że po podjętym dialogu w 2002r z Vassulą Ryden wydał pozytywne oświadczenie w 2004r i pozwolił je rozpowszechniać (po bliższym zbadaniu cofnął starą notę z 1995r do której to się odwołuje w nowym oświadczeniu w 2004r)

Poniżej nowe oświadczenie Razingera :

Cytat:
KONGREGACJA NAUKI WIARY

00120 Watykan
Pałac Świętego Oficjum
Watykan, 10 lipca 2004
Prot. N. 54/92-19631

Eminencjo/Ekscelencjo,

Jak wam wiadomo, w roku 1995, Kongregacja opublikowała Notę na temat pism Pani Vassuli Ryden. Następnie miał miejsce, na jej prośbę, głęboki dialog. W wyniku tego dialogu, list Pani Ryden z dnia 4 kwietnia 2002 został następnie opublikowany w ostatnim tomie Prawdziwego Życia w Bogu", w którym dostarczyła ona stosownych wyjaśnień dotyczących swej sytuacji małżeńskiej jak i odnoszących się do pewnych trudności, które we wspomnianej Nocie były wysunięte pod adresem jej pism i jej uczestnictwa w sakramentach (zob. Aneks).

Biorąc pod uwagę, że w waszym kraju rozszerzano pisma, o których tu mowa, Kongregacja uznała za stosowne poinformować was o tym, co podano wyżej. W odniesieniu do uczestnictwa w ekumenicznych grupach modlitewnych organizowanych przez Panią Ryden wierni Katolicy powinni postępować zgodnie ze wskazaniami biskupów diecezjalnych.

Komunikując wam powyższe, korzystam z okazji, aby przypomnieć o moich uczuciach najgłębszego szacunku.

Całkowicie oddany Eminencji/Ekscelencji
(podpis)
Joseph Kard. RATZINGER
Prefekt

(Z aneksem)
Do Przewodniczących Konferencji Episkopatów Francji, Szwajcarii, Urugwaju, Filipin, Kanady


Pozdrawiam i na koniec dodam że te fragmenty Bożych Orędzi to tylko kropla w oceanie Bożej Miłości a celem jest Jedność Chrześcijan - Jedność w Duchu, w Sercach.
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Niedziela, 03 Grudnia 2006, 21:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Cóż za przeurocze zwiedzenie nam tu serwujesz... ?
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Niedziela, 03 Grudnia 2006, 22:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jan Antoni
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6651
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Myślę że przeurocze NAWRÓCENIE :)
  
Re: <Jan Antoni> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 02:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
15.12 ; Pokój niech będzie z tobą. Ja, Jezus, jestem z tobą. Spróbuj rozpoznać, Kto jest ze Mną.
Oczami duszy ujrzałam Jego Matkę.
; Twoja Matka, Najświętsza Maryja?
; Również twoja Matka, dziecko. Posłuchaj Jej.
; Córko, kocham cię. Ja też jestem przy tobie. Odwagi. Pozostań z Nami i działaj z Nami.
; Tak. Chcę tego
.


Udowodnienie tego, ze niemożliwe by jej matka przemawiała do niej zza grobu mysle pozwoli wykazać jak wielkim stekiem bzdur są te rzekome objawienia biggrin.gif

W dużym skrócie:

''Biblia jednoznacznie zaprzecza, jakoby w śmierci istniało życie! ;Umarli o niczym nie wiedzą&#8221; &#8211; głosi Boża Księga. Oto kilka podstawowych opinii na ten temat:

&#8211; &#8222;Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą... Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość już dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.&#8221; (Kazn. Sal. 9,5,6).

&#8211; &#8222;Na co się natknie twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości&#8221;(Kazn. Sal. 9,10).

&#8211; &#8222;Nigdy już nie wróci do swego domu, a miejsce jego zamieszkania nie wie już nic o nim. Dlatego też nie mogę dłużej powstrzymać ust swoich, będę mówił w utrapieniu mojego ducha, będę narzekał w goryczy mojej duszy.&#8221; (Ijoba 7,9.10);

&#8211; &#8222;Wyjdzie duch jego i nawróci się do ziemi swojej, w onże dzień zginą wszystkie myśli jego.&#8221; (Ps 146,4 BG).

Wszystkie przeszłe pokolenia, ludzie, którzy kiedykolwiek zamieszkiwali nasz glob, sprawiedliwi i niesprawiedliwi &#8211; umarli i zostali złożeni do grobów. Wyjątek stanowią dwaj mężowie, Enoch i Eliasz, o których Biblia sprawozdaje, że nie zaznali śmierci, lecz zostali zabrani przez Pana (czytaj: 1 Mjż 5,21-24; Hbr 11,5; 2 Krl 2,1-3). Wszyscy zmarli spoczywają w &#8222;prochu ziemi&#8221; i oczekują na dzień swego zmartwychwstania (Jan 5,28.29).

O zmarłych sprawiedliwych czytamy: &#8222;Wszyscy oni, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica. Ponieważ Bóg ze względu na nas przewidział coś lepszego &#8211; aby oni nie osiągnęli celu bez nas.&#8221; (Hbr 11,39.40).'' 1)

1) http://www.kchds.pl/ewang43.htm

Wiadomość wysłana po 51 sekundach:

Re: <tanathos> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden

Skoro tak, postaw sobie pytanie - kto, jesli nie zmarli pokazuje sie ludziom? Coż za istoty mogą to czynić i dlaczego? (wg Bibii są to próbujace zwieść człowieka demony)


Ale to wszystko jest i tak pikuś - zauważ jak doniosłą role odgrywa w tych objawieniach Maria, matka Jezusa. Pomysł, by prośby o wszelakie wstawiennicto i łaske były kierowane takze do Marii to wymysł chorego, mylonego z chrześcijaństwem katolicyzmu tongue.gif Tak samo, jak reszta bzdur typu różaniec ( czytałes, zeby znali go pierwsi chrześcijanie?), czy tez dogmat o nieomylnym papieżu lol.gif ( coż za bluźnierstwo, by człowiek przyznawał sobie atrybut Boga) - mógłbym tak jeszcze bardzo długo...

Pamiętaj Przyjacielu!! Jeden jest tylko Pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus&#8221; (1 Tym 2,5), Mistrz oświadczył także: &#8222;Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie&#8221; (Jan 14,6)

Zamias ślepo wierzyc, w to co agenci watykanu serwują Ci co niedziele w kościele rozejrzyj sie moze za jakimś zborem protestanckim, pogadaj z pastorem, przemysl pewne kwestie wink.gif
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 10:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cezar
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4560
Posty: 733


[ Osobista Galeria ]




To ja potraktuję posty zarówno Jana Antoniego jak i Tanathosa z "przymrużeniem oka" wink.gif
Pozdrawiam ciepło
  
Re: <cezar> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




I słusznie Cezar wink.gif Również pozdrawiam!
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 14:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Tak samo, jak reszta bzdur typu różaniec ( czytałes, zeby znali go pierwsi chrześcijanie?)


Nie znali, bo bezmyślnego powtarzania tych samych modlitw ( na podobieństwo praktyk " pogańskich ", np w buddyźmie - różaniec to w sumie taki młynek modlitewny.. ) zabraniał sam Chrystus, który w dodatku nawet nie zająknął się o tym, bo modlić się do kogokolwiek poza Bogiem Ojcem ( " a wy, kiedy się modlicie, tak mówcie: Ojcze Nasz.. " - przepraszam że nie podaję odnośnika, ale nie mam czasu ).
  
Re: <JustinHawkins> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 15:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




tłumaczenie za Biblią Tysiąclecia:

Cytat:
wg św. Łukasza /Łk 11,1-4/:

Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: &#171;Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów&#187;. A On rzekł do nich: &#171;Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie&#187;.

wg św. Mateusza /Mt 6,8b-15/:

Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.


Wklejka z http://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcze_nasz bo nie mam swojej BG pod ręką wink.gif
  
Re: <tanathos> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryde
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 18:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Warto też zauważyć, w kontekście opisanego powyżej zdarzenia, że Chrystus wobec swojej matki, czy w ogóle rodziców zachowywał się dość powściągliwie - np. do Maryi zazwyczaj zwracał się per '' niewiasto '' czyli po prostu '' kobieto '' ( np. J 2,4 )..

Odnośnie różańca, i tym podobnych praktyk: '' Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. '' ( Mt 6, 7-8 ).

Odnośnie '' tradycji '' Chrystus również się wypowiadał: '' I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. '' ( Mk 7,9 ), '' I znosicie Słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. '' ( Mk 7,13 ).
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryde
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Grudnia 2006, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
Warto też zauważyć, w kontekście opisanego powyżej zdarzenia, że Chrystus wobec swojej matki, czy w ogóle rodziców zachowywał się dość powściągliwie - np. do Maryi zazwyczaj zwracał się per '' niewiasto '' czyli po prostu '' kobieto '' ( np. J 2,4 )..


Słusznie podniosłeś i tą kwestie eusa_clap.gif

Dodajmy jeszcze, ze kiedy pewna niewiasta z ludu, chcąc podkreślić wyjątkową rolę Marii, usiłowała zwrócić na nią szczególną uwagę, Jezus Chrystus sprzeciwił się temu: Łuk. 11:27-28

Cytat:
27. A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś.
28. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.
(BW)



Przy innej okazji w sposób jednoznaczny podkreślił równość między Swą matką, a pozostałymi wierzącymi: Mt 12,47-50

Cytat:
47. I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
48. A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
49. I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
50. Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.
(BW)



Jak tam Panie Janie? ostrzeżenie przed BAŁWOCHWALSTWEM dało do myslenia?? :>
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Wtorek, 05 Grudnia 2006, 01:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




A po co w ogole ta walka na poduszki, z podawaniem cytatow, przesciganiem sie w prawidlowej interpreteacji slow z Biblii?
Kazdy ma swoja moralnosc, swoje postrzeganie, interpretowanie slow Bozych, zalezne od wielu czynnikow, na przyklad etapu zycia, doswiadczen, wrazliwosci, poziomu intelektualnego...
Pozwolmy wierzyc zatem innym, tak jak maja na to ochote. Jesli jeden czlowiek wykazuje wiare bardziej gorliwie, intensywnie, znaczy, ze taki wlasnie sposob daje jemu ukojenie. A taki przeciez jest sens wiary- ona daje nam sile na nastepne dni, na uporanie sie z przeciwnosciami losu i pozwala pamietac, ze wszystko to wielki dar Bozy....
  
Re: <tanathos> Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Wtorek, 05 Grudnia 2006, 01:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
novia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5703
Posty: 344


[ Osobista Galeria ]




chciałam tylko z góry zaznaczyć, że nie zamierzam się wdawać (narazie) w żadną dyskusję, bo nie mam na to siły, w tym tygodniu przynajmniej ;-) i nawet nie odniosę się do tego, co napisał Jan Antoni, ale tylko chciałam coś zaznaczyć, bo chyba Tanathos to trochę znadinterpretował..

Cytat:
czy tez dogmat o nieomylnym papieżu ( coż za bluźnierstwo, by człowiek przyznawał sobie atrybut Boga) - mógłbym tak jeszcze bardzo długo...


bluźnierstwo? za mocnych słów używasz Tanathos, zważ, że możesz urazić czyjeś uczucia religijne, ale ja właściwie nie o tym

chciałam tylko powiedzieć coś o dogmacie o nieomylności papieża- bo zdaje się niektórzy chyba myślą, że to jest tak, że jak papież powie, że jutro będzie padać to on jest nieomylny i padać będzie..
a tymczasem to są ściśle określone sytuacje- papież jest nieomylny TYLKO
- w sprawach wiary i obyczajów
- excathedra (tzn, kiedy jest to uroczysta wypowiedź)
- kiedy adresatem jest CAŁY Kościół

Dogmat ten, jak zapewne wiesz, został ogłoszony w 1870 roku podczas Soboru Watykańskiego I. I z pewnością nie został ogłoszony po to, by przypisać człowiekowi boskie atrybuty, ale po to, żeby uniknać pewnej rzeczy, która pojawia się na przykład w Islamie jeśli chodzi o Koran- tzn interpretacyjnej dowolności.. (tzn ok, wiem, że Koranu się nie interpretuje, ale generalnie chodzi mi tez m.in. o to, że raczej nie wolno dopuścic tez do sytuacji, w której bierzemy sobie np dosłownie cytaty z Biblii i wcielamyw zycie, bo mogłoby być ostro..) Wg tego dogmatu papież jest sługą i najwyższym interpretatorem Biblii, co nie oznacza, że może sobie mówić co chce i każdy ma w to wierzyć.. Chodzi o to, by Biblia mogła nam jasno mówić jak nalezy życ- a ze była spisana spory kawałek czasu temu, kiedy ludzie mieli zupełne inne pojęcie o wszystkim, o swiecie, to "zwykły" wierzący nie jest w stanie sam sobie tego zinterpretować, bo nie ma odpowiedniej ku temu wiedzy..

Może są tacy ludzie, choć to sprawa indywidualna, ale papież sam sobie nie przypisuje atrybutów Boga. Trzeba pamiętać, że Bóg przekazał władzę na ziemi Piotrowi ustanawiając go głową Kościoła ("Piotrze, ty jesteś opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół..") i zesłał Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy- zatem Kościół ma zarówno pierwiastek ludzki (mający swe słabości) i boski (doskonały); Kościół jest dziełem Boga i to Bóg przekazał zwierzchnictwo nad Kościołem na ziemi człowiekowi. Gdyby nie było tego dogmatu, mielibyśmy spory bałagan i setki możliwych interpretacji.. Jeśli nie ufasz, bądź nie uważasz za słuszne tego, w jakis sposób Kościół katolicki interpretuje pewne sprawy, to powinienies tez zacząc od tego, że zaufania mieć nie możesz także do tłumaczenia.. tak na dobrą sprawę można nie ufać niczemu, ale nie o to chyba chodzi..

mam nadzieje, ze zrozumiałeś o co mi chodzi.. nie licze na to, że zmienisz zdanie, ale liczę na odrobinę szacunku i większą uwagę na słowa, które kierujesz pod adresem papieża


Cytat:
Warto też zauważyć, w kontekście opisanego powyżej zdarzenia, że Chrystus wobec swojej matki, czy w ogóle rodziców zachowywał się dość powściągliwie - np. do Maryi zazwyczaj zwracał się per '' niewiasto '' czyli po prostu '' kobieto '' ( np. J 2,4 ).


Ja bym tego od razu powściągliwością nie nazwała. Ktoś może wie, jak zwracali się w tamtych czasach dorośli mężczyźni do swoich matek? Pytam, bo nie wiem, a może właśnie warto wiedzieć..
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Wtorek, 05 Grudnia 2006, 03:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
...z podawaniem cytatow...


No standard, wypadało by poprzec swoje twierdzenia jakowymś z Pisma cytatem...

Cytat:
przesciganiem sie w prawidlowej interpreteacji slow z Biblii?


Interpretacja Pisma to nie wyścig, i nikt tu tego nie robi wink.gif

Cytat:
Pozwolmy wierzyc zatem innym, tak jak maja na to ochote.

Czy ja coś komuś narzucam? Staram sie tylko przedstawic inne spojrzenie na pewne sprawy. To tak boli, że katolicyzm nie ma wyłączności na jednyniesłuszne spojrzenie?

Cytat:
A taki przeciez jest sens wiary- ona daje nam sile na nastepne dni, na uporanie sie z przeciwnosciami losu i pozwala pamietac, ze wszystko to wielki dar Bozy


ślicznie napisałaś o tej wierze... naprawde smile.gif


novia :
bluźnierstwo? za mocnych słów używasz Tanathos, zważ, że możesz urazić czyjeś uczucia religijne, ale ja właściwie nie o tym


Napisałem to zupełnie świadomie, bez złośliwosci czy sarkazmu. Co wiecej podtrzymuje swoje stanowisko. Dodam moze, jako ciekawostke, ze niektóre odłamy posrod protestantów uważają papieża za... Antychrysta!! Tak wiec pogląd wygłoszony przeze mnie jawi mi się jako naprawde strasznie 'lajtowy' wink.gif

Cytat:
chciałam tylko powiedzieć coś o dogmacie o nieomylności papieża- bo zdaje się niektórzy chyba myślą, że to jest tak, że jak papież powie, że jutro będzie padać to on jest nieomylny i padać będzie.. [...]


Fajnie, ze przybliżyłaś to zagadnienie, mysle ze faktycznie sporo osób mogło być nie do końca zorientowanych wink.gif

Cytat:
Chodzi o to, by Biblia mogła nam jasno mówić jak nalezy życ- a ze była spisana spory kawałek czasu temu, kiedy ludzie mieli zupełne inne pojęcie o wszystkim, o swiecie, to "zwykły" wierzący nie jest w stanie sam sobie tego zinterpretować, bo nie ma odpowiedniej ku temu wiedzy..


Na takim myśleniu własnie bazował długo Kościół... był okres, ze i Pismo było trudno dostepne dla przecietnego zjadacz chleba - bo po co prawda? zeby zaczeli sie zastanawiac, ze moze byc inaczej... lepiej trzymac ciemną mase krótko...
jest 2:20 jak pisze tego posta, mam nadzieje, ze rozumiesz do czego zmierzam... wink.gif

BTW chyba nam wyszedł mały OT w tym temacie...
  
Re: Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
PostWysłano: Wtorek, 05 Grudnia 2006, 14:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
novia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5703
Posty: 344


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Na takim myśleniu własnie bazował długo Kościół... był okres, ze i Pismo było trudno dostepne dla przecietnego zjadacz chleba - bo po co prawda? zeby zaczeli sie zastanawiac, ze moze byc inaczej... lepiej trzymac ciemną mase krótko...
jest 2:20 jak pisze tego posta, mam nadzieje, ze rozumiesz do czego zmierzam... wink.gif


"był taki okres" to określenie szalenie nieprecyzyjne wink.gif bo wiesz, był też "taki okres", w który książki generalnie były niedostępne dla przeciętnych zjadaczy chleba..
powiedz na jaki okres się powołujesz i przemyśl sobie z czego jeszcze ta niedostępność mogła wynikać.. poza tym, jakbyśmy się tak mieli odwoływać teraz do przeszłości, to przecież wszystkie czarne karty Kościoła (a jest ich wiele) można wywlec i zacząć się sprzeciwiać i mozemy gadac tydzien i podejrzewam ze sie bedziemy zgadzac ze sobą akurat w tej kwestii.. ale mówimy o teraźniejszości. Biblia jest powszechnie dostępna, każdy sobie może ją poczytać i wedle tego, co mówisz, może sobie ją dowolnie interpretować.. Ale zważ na to, że te księgi były pisane w innych czasch- i nie kazdy zna ich realia, to jest zupełnie inne myslenie, i po to są osoby, które nie siedzą nad Pismem i nie myslą sobie, jakby to zintepretować, żeby pasowało i było wygodnie dla Koscioła, ale biorą pod uwagę uwarunkowania historyczne, kulturowe, wszelkie tradycje, wyobrazenie o swiecie, język, no wszytko.. to jest bardzo potrzebne by zinterpretowac tekst sprzed kilku tysięcy lat i dlatego chocby "zwykły" wierzący nie jest w stanie sam sobie tego zinterpretować, bo nie ma odpowiedniej ku temu wiedzy.." Nie mow więc, ze to po to by trzymac krotko ciemną mase, bo to sie ma nijak do terazniejszosci i tego, o czym mowimy.
Protestanci nie mają organu zwierzchniego, który by rozstrzygnął wszelkie interpretacyjne wątpliwości, a Katolicy mają. Tyle, taka róznica, nie przekonamy sie, nawet mi na tym nie zalezy, ale to co od początku chce przekazac to fakt, ze interpretowanie przez kazdego Pisma w sposób całkowicie dowolny moze byc niebezpieczne. Chodzi mi generalnie o to, ze jakis punkt odniesienia trzeba miec, bo czytając Pismo nie wszystko jest jasne i zrozumiałe, a podręcznik do historii tego nie rozstrzygnie ;-) Tyle.
Dobra, już nic nie mowie, czuje się niezrozumiana :) Wciąż należymy jednak do jednego Koscioła, wierzymy w tego samego Boga i tego się trzymajmy:) Love & Peace najwazniejsze :)

przepraszam za OT
  
Objawienie Św.Trójcy : Prawdziwe Życie w Bogu - Vassula Ryden
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010