Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> SWEN lub GIBE - nowy wirus!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Piątek, 19 Września 2003, 09:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




jakis czas temu DJ sie mnie pytal, czy zainstalowac patcha, ktory rzekomo dostal od Microsoft, ja mu ten pomysl wypersfadowalem (mam nadzieje ;-)), a sam pozniej dostalem taki mail i co sie okazalo? od razu widac, ze to podpucha i jakies gowno w srodku lol.gif

dzis przeczytalem cos takiego:
Źródło

Pojawił się po raz pierwszy w Europie dopiero w czwartek rano, a już zdążył zainfekować tysiące e-maili i zawirusować setki komputerów. Eksperci oceniają, iż będzie rozprzestrzeniał się wyjatkowo szybko i w dużym zasięgu. Z godziny na godzinę rośnie w potęgę - nowe dzieło twórców wirusów - SWEN.
Jak donoszą wszelkie media, mnóstwo znanych mi osób, a także jak powiadamia mnie co chwilę mój program antywirusowy - w obieg wszedł właśnie nowy wirus pojawiający się pod dowma nazwami SWEN lub GIBE (choć tak pierwsza nazwa chyba częściej).

Wirus podszywa się pod wiadomości przesyłane rzekomo z Microsof Corp., mówiące o ważnym pliku, który należy zainstalować w celu ochrony przed wirusami. Podobnie, jak inne ostatnie robaki i wirusy, Swen rozprzestrzenia się różnymi metodami, włączając w to pliki peer-to-peer, forum dyskusyjne czy kanały typu IRC. Wirus aktywuje się od razu po otwarciu załącznika.

Swen przychodzi w wiadomościach e-mail, posiadających temat "Microsoft Critical Patch", choć z tego co zauważyłam to w mojej skrzynce również upodobał sobie także temat "Newest Security Update" oraz zawiera załącznik z losowo wybraną nazwą. Sama wiadomość wygląda bardzo realistycznie, gdyż tekst przygotowany w formacie HTML zawiera nawet logo Microsoftu i linki do stron firmy. Zawarta instrukacja nakazuje użytkownikowi zainstalowanie załącznika, oczywiście "dla jego dobra".

Wirus następnie samokopiuje się do folderu Kazaa, jeżeli taki istnieje w zainfekowanym komputerze. Swen stosuje nazwy zainfekowanych plików w tym folderze, które to stają się otwartą drogą rozprzestrzeniania się innych wirusów, jak Bugbear czy SoBig.

Antywirusowi eksperci uważają, że Swen posiada interesującą charakterystykę, która przyciąga uwagę badaczy. Za każdym razem, kiedy wirus zainfekuje nowy komputer, jest on automatycznie logowany na specyficznej stronie internetowej, która zlicza liczbę zarejestrowanych tą drogą osób. O godzinie 16.30 czasu wschodniego w czwartek ich liczba sięgnęła 810 000.


co dziwne, to napisali tutaj, ze dopiero w czwartek rano ten wirus sie zaczal rozprzestrzeniac, a przeciez ja i DJ dostalismy to ze 3 tyg temu juz crazy.gif
  
Re: SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Września 2003, 17:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
a.k.a.Mateusz
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #288
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Wrrrr! Ten wirus jest strasznie denerwujący.... Co chwile przychodzi na maila...... sad.gif crazy.gif
  
Re: SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 18:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Jak to jest że ja nie dostaję żadnych maili z wirusami ? Mam konto na tlen.pl, czuje się zawiedzony i opuszczony...
biggrin.gif
  
Re: <EDDY> SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 10:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Dwa tygodnie temu dostałam coś takiego, ale od razu wywaliłam, bo podejrzane mi się wydawało to, że mikrosoft rozdaje coś gratis eusa_eh.gif smile.gif biggrin.gif eusa_naughty.gif Za nim była cała setka bzdurnych maili z informacją o zwrocie moich wiadomości i o tym, że wykryto w nich virusa eusa_eh.gif Ciekawe czemu tego wcześcniej nie było?

A dwa dni póżniej zablokowało mi komputer (nie mogę uruchomić żadnej aplikacji systemowej)?

Czy wiecie jakie firmy mają skaner antywirusowy on-line? Oprócz Mks-a bo ten mi się nie ładuje. sad.gif
  
Re: SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




dla osob, ktore maja tego wirusa pomocny link, jak go usunac
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.swen.a@mm. html
  
Re: <EDDY> SWEN lub GIBE - nowy wirus!
PostWysłano: Czwartek, 02 Października 2003, 13:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Mógłbyś przetłumaczyć to na nasz język.?
Własnie załatwiłam komputer koleżanki sad.gif redface.gif .

OSTRZEGAM. JEZELI KTOS PODEJRZEWA, ZE MA WIRUS SWEN LUB GIBE NA SWOIM KOMUTERZE TO POD ZADNYM POZOREM eusa_naughty.gif GO NIE USUWAĆ ZANIM NIE ZROBICIE KOPII PLIKÓW SYSTEMOWYCH

Usunięcie go powoduje niemożność uruchomienia aplikacji systemowych. Ja teraz muszę na tym komputerze zrobić nadinstake systemu, zeby wrócił do normy confused.gif
  
SWEN lub GIBE - nowy wirus!
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010