Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Babel Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Babel
PostWysłano: Piątek, 16 Lutego 2007, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Osama Bin Laden to bohater narodowy na miarę Lecha Wałęsy. Gdyby nie terroryści, Ameryka już dawno zmiażdżyłaby świat arabski. Postawcie się w ich sytuacji. Kraje wschodu w pojęciu ogółu to "obciach", dlatego wojna w Iraku wywołana przez Busha nie budzi ogólnoświatowego sprzeciwu. Wszyscy są za tą kulerską Ameryką nie posiadającą nawet własnej kultury. Gdyby miał się tam ukazać Bóg to pewnie pod postacią słoika dżemu. Korea do boju! biggrin.gif

I takie jest wyjaśnienie przypowieści z 11 września...


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Piątek, 16 Lutego 2007, 20:16, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <little_wild_girl> Babel
PostWysłano: Piątek, 16 Lutego 2007, 20:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Jesli kazdy bohater by tak postepowal, to ja dziekuje bardzo... Moja interpretacja slowa "bohater" jest troche inna, pod ktora tez i Walesa sie nie podciagnie...

little_wild_girl :
... Wszyscy są za tą kulerską Ameryką nie posiadającą nawet własnej kultury...


Nie wszyscy, nie wszyscy... No, ale to juz nie na ten watek. wink.gif
  
Re: Babel
PostWysłano: Piątek, 16 Lutego 2007, 22:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ale ja to wszystko wiem z teledysku Eminema (to samo pisze w National Geografic).

Cytat:
Walesa sie nie podciagnie...


To go podciągnijcie. Znowu komuś Nobla zazdraszczają. crazy.gif
  
Re: Babel
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 00:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
... Znowu komuś Nobla zazdraszczają. crazy.gif


Jasne, tak samo jak i tych jego wszystkich doktoratow.... eusa_sick.gif
  
Re: <Kosmopolitka> Babel
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wracając jednak do dyskusji o filmie i obrony mojej jego interpretacji, głuchoniema Japonka żyła rzecz jasna w tej samej kulturze, co i jej rodacy, ale porozumieć się z nimi nie mogła, bo wysyłała proste sygnały (chcę twojej bliskości), tyle że pozbawione całej tej rytualnej otoczki (kino, kawiarnia i spacer). Zamiast osiągnąć cel, odstraszała więc potencjalnych partnerów, co by pewnie miało miejsce i w każdej innej niż japońska kulturze. Gdyby na przykład pracownica PR, która przyniosła materiały do mojej redakcji, rzuciła mi się nagle na szyję i jęła w popłochu zrzucać swe szaty, też pewnie bym się zdziwił... wink.gif
  
Re: Babel
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 19:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Kino, kawiarnia i spacer maja wlasnie swoje wielkie uroki... Nie wiem dlaczego niektorzy chca z tego akurat rezygnowac...

Japonia jest bardzo specyficznym krajem, przede wszystkim jesli chodzi o relacje miedzyludzkie, a troche o tym z kregow rodzinnych wiem... wink.gif Dlatego ten obraz desperacji mlodej dziewczyny strasznie mnie przygnebil. Zauwazcie bowiem, ze kazdy inny watek mial wiele cieplych emocji ludzkich, a i ludzie umieli je wyrazac. W tym japonskim to bylo wlasnie najwiekszym problemem...

Berger :
Gdyby na przykład pracownica PR, która przyniosła materiały do mojej redakcji, rzuciła mi się nagle na szyję i jęła w popłochu zrzucać swe szaty, też pewnie bym się zdziwił... wink.gif


I po co sie takimi myslami katujesz? cool.gif wink.gif
  
Re: Babel
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
Kino, kawiarnia i spacer maja wlasnie swoje wielkie uroki... Nie wiem dlaczego niektorzy chca z tego akurat rezygnowac...


Młoda Japonka może nie tyle chciała z tego zrezygnować, co nie umiała tego zaproponować.

Kosmopolitka :
po co sie takimi myslami katujesz? cool.gif wink.gif


No przez ten film przeca! :D
  
Re: Babel
PostWysłano: Sobota, 17 Lutego 2007, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :

Młoda Japonka może nie tyle chciała z tego zrezygnować, co nie umiała tego zaproponować.

Może była ziecierpliwiona koniecznością odprawiania wszelkich "rytuałów", bliskości pragnęła teraz, zaraz, już. I tu znów punkcik do mej identyfikacji z tą postacią.
Jednak pragnę zauważyć, że na tego nowopoznanego chłopaka nie rzuciła się od razu i... wyprzedziła ją przyjaciółka.
  
Re: <grusia> Babel
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lutego 2007, 15:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Fakt, że wyprzedziła.
Ale nasza bohaterka nie tyle była zniecierpliwiona, co raczej bała się, że przez swoje kalectwo nie będzie tych rytuałów odprawić w stanie.
  
Re: Babel
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lutego 2007, 15:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Reczywiście, mogłoby to być bardzo utrudnione.
  
Babel
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010