Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> Wiara.pl
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wiara.pl
PostWysłano: Piątek, 23 Marca 2007, 15:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Nie podobała mi się historia z encykliką Papieża Benedykta XVI "Bóg jest Miłością".

Piękna i przystępna wykładnia została bardzo niekulturalnie zagłuszona przez durną ankietę skierowaną do przeciętnego chama, któremu przepraszam bardzo Osoby Papieża oceniać nie wolno. Nie tak.

Oszczędność i schludność w grafice potrzebna od zaraz. Przez całe mnóstwo bezwartościowych informacji człowiek się gubi. Niepotrzebnie.

I potem się dziwić, że ludzie się wstydzą, że są z Polski...

Jestem z Pooolski, to jest Pooolska...
  
Re: Wiara.pl
PostWysłano: Piątek, 23 Marca 2007, 15:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Ze swojej strony wszystkim kulturalnym i normalnym polecam podforum wiara.pl "Dorosłym wstęp wzbroniony".

Prawidłowe zrozumienie przesłania Biblii (dziecięctwo Boże przede wszystkim) i sytuacji w Internecie...

Bezpieczne pod względem psychologicznym...

Pieczątka Miłości.
  
Re: Wiara.pl
PostWysłano: Czwartek, 29 Marca 2007, 18:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
2007-03-29 11:34:00

Giną, bo wierzą w Chrystusa
Rzeczpospolita/a.

W krajach Trzeciego Świata zabijanych jest coraz więcej chrześcijan. W niektórych państwach ich sytuacja jest gorsza niż w Rzymie za czasów Nerona - alarmuje Rzeczpospolita.


W jednej ze szkół w nigeryjskim mieście Gombe chrześcijańska nauczycielka uczyła muzułmańskie dzieci. W dniu, w którym przeprowadzała trudne egzaminy, obrażeni na nią podopieczni oskarżyli ją o"zbezczeszczenie Koranu" - podaje Rzeczpospolita.

Kobieta została wywleczona z klasy na boisko szkolne. Tam dzieci dokonały na niej zbiorowego linczu. Rozwścieczony, krzyczący "Allah Akbar!" tłum długo bił i kopał leżącą nauczycielkę. Według nigeryjskiej gazety "This Day" konającą kobietę podpalono.

Co roku na całym świecie dochodzi do tysięcy zbrodni na wyznawcach Chrystusa. Zarówno duchowni, jak i wierni są zarzynani, bici, topieni, kamienowani i paleni. Nie pozwala się im praktykować wiary, wtrąca do więzień i obozów koncentracyjnych. Na porządku dziennym jest palenie świątyń.

- Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. I co ciekawe, padają ofiarą wyznawców tych religii, które powszechnie uznawane są za najsilniej dyskryminowane: muzułmanów, hinduistów czy buddystów -powiedział "Rz" dr Grzegorz Kucharczyk, autor książki "Pod rządami półksiężyca" (wydana przez Christianitas).

Szczególnie w krajach muzułmańskich chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Na terenie Arabii Saudyjskiej zabronione są nawet prywatne praktyki chrześcijańskie. Za posiadanie Biblii grozi zaś aresztowanie przez specjalną policję religijną. Doszło nawet do tego, że tamtejszy rząd zwrócił się swego czasu do skandynawskich ambasad, aby nie wywieszały flag narodowych... bo widnieje na nich symbol krzyża.

Grzegorz Kucharczyk zwraca uwagę na zaskakującą asymetrię. -Arabia Saudyjska pakuje miliony petrodolarów w budowę meczetów w Europie. Jednocześnie nie dopuszcza nawet myśli o tym, żeby pozwolić na zbudowanie na swoim terenie kościoła -podkreślił.

Wyjątkowo ostre, zinstytucjonalizowane prześladowania wymierzone w chrześcijan stosowane są jednak przede wszystkim w krajach komunistycznych - ChRL, Korei Północnej, Wietnamie, Laosie.

Według amerykańskiej organizacji International Christian Concern w obozach koncentracyjnych w Korei Północnej przebywa od 50 do 100 tysięcy chrześcijan. - To, co dzieje się w tym kraju, to prawdziwy horror. Za samo posiadanie Biblii ludzie są stawiani przed plutonem egzekucyjnym. Cała ich rodzina trafia zaś do obozu - powiedział "Rz" Jeremy Sewall z ICC. Tortury, głód, wyjątkowo ciężka praca, mrożące krew w żyłach eksperymenty medyczne. Ze zbudowanych według sowieckich wzorców obozów mało kto wychodzi żywy. - W Korei można czcić tylko jednego boga: Kim Dzong Ila. To wyjątkowo zazdrosny bóg, który nienawidzi wszelkiej konkurencji - podkreślił Sewall.

Według ekspertów każdego dnia na prześladowania narażonych jest 200 milionów wyznawców Chrystusa. Niestety, nie mogą liczyć na pomoc potężnych krajów chrześcijańskich z Europy i Ameryki. - Cywilizacja zachodnia odchodzi od swoich chrześcijańskich wartości i nic jej nie obchodzą cierpienia współwyznawców w Trzecim Świecie. Ze względu na polityczną poprawność Europejczycy po prostu wstydzą się upomnieć o wyznawców Chrystusa -mówi Sewall.

Podkreśla, że najważniejsze światowe media, takie jak "New York Times", CNN czy BBC, po prostu odmawiają pisania o prześladowaniach chrześcijan. - Ci ludzie czują się opuszczeni i zapomniani - powiedział "Rz" Jeremy Sewall.

Rzeczpospolita przypomina również ostatnie przypadki prześladowań chrześcijan na świecie:

Irak

Dwa dni temu w położonym na północy Kirkuku zamordowano w bestialski sposób dwie katolickie zakonnice. Jedna miała 85, druga 79 lat. Jedna została zaszlachtowana w ogrodzie własnego domu, drugą mordercy dopadli w łóżku, gdzie leżała po przebytej kilka dni wcześniej operacji.

Trynidad i Tobago

Nieznani sprawcy zamordowali protestanckiego pastora podczas odprawiania porannej mszy. Morderca przystawił mu pistolet do głowy i dwukrotnie nacisnął spust. Kevin Austin zginął na miejscu. Brutalnego mordu dokonano na oczach wiernych, w tym wielu małych dzieci.

Uzbekistan

Sąd skazał ewangelickiego duchownego Dimitra Szestakowa na cztery lata pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Uznano, że propagował religijny ekstremizm. Warunki panujące w uzbeckich łagrach określane są jako straszliwe.

Chiny

W prowincji Henan brutalnym represjom poddano żonę jednego z tamtejszych pastorów. Gdy upomniała się o skonfiskowane jej rzeczy - telefon komórkowy, komputer i Biblię - została brutalnie pobita przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Następnie osadzono ją w areszcie za "zakłócanie porządku publicznego".
  
Re: Wiara.pl
PostWysłano: Niedziela, 16 Marca 2008, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
http://liturgia.wiara.pl/?grupa=6&art=1143718814&dzi=111565863 3

eusa_wall.gif
  
Re: Wiara.pl
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2008, 13:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Polecam codzienne rozważania na wiara.pl. Są niezwykle ciekawe.

http://liturgia.wiara.pl/?grupa=6&art=1214083326&dzi=111629274 8#pon
  
Re: Wiara.pl
PostWysłano: Środa, 01 Lipca 2009, 21:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BartłomiejJ
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6502
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]
Jesli idzie o nowoczesne portale katolickie to polecam www.franciszkanska3.pl

Pozdrowienia
  
Re: <BartłomiejJ> Wiara.pl
PostWysłano: Czwartek, 02 Lipca 2009, 08:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]
Ale jeśli chcesz mi wmówić, że przypadkiem tylko portal ten figuruje w portfolio firmy którą promujesz w podpisie, to doprawdy chcesz ubliżyć mojej inteligencji.
  
Re: <Wujek Zed> Wiara.pl
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Lipca 2009, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 775


[ Osobista Galeria ]
Wojtas, nie wykluczone że gość ma nawet wytutałowaną rybkę na dupie, albo tylko na klapie samochodu. Nie podejrzewałbym go o kwestionowanie twojej inteligencji...
  
Wiara.pl
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przedszkole Piłapurmo wrocławszkoła forexkartki-komunijne-recznie-robione.eubusy Munchen
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010