Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Pomoc dla Karoliny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Czwartek, 03 Maj 2007, 03:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jeff
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6811
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Pomoc dla Karoliny

Karolina, jedna z wolontariuszek Vivy!, umiera na rzadką chorobę. Trwa akcja zbierania pieniędzy na leczenie - w naszym kraju, niestety, nie można liczyć na ZUS.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

http://www.vegie.pl/topics60/351.htm

pozdrawiam
  
Re: <jeff> Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Czwartek, 03 Maj 2007, 23:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




jak poprzednio
nawet w slusznej sprawie
  
Re: Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Niedziela, 06 Maj 2007, 05:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jeff
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6811
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




I jak poprzednio. Mogę do podstronki powiedzmy karolina.vegie.pl (istnieje taka, sam dla vivy to projektowałem), ale stracę całkowicie wiarygodność (bo taką podstronkę każdy może zrobić i powiedzieć "wyślijcie kasę"). Z tych samych powodów nie wrzucę tutaj numeru konta, jestem tylko jakimś tam jeffem znikąd. Znowu pytanie, mam odciąć userów heha od infa o tego typu akcjach?

Zrobicie jakiś konkurs wege albo będziecie zbierać na wege wolontariuszkę kasę, reklamujcie się u nas śmiało.
  
Re: <jeff> Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Niedziela, 06 Maj 2007, 13:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




rotfl
--
Nasi użytkownicy napisali 2630 postów, tematów 328
Mamy 129 zarejestrowanych użytkowników
--

faktycznie porownywalne fora i widze duzy sens w reklamie heh`a tam u ciebie xD

mysle ze wiesz doskonale o co mi chodzi i odwracasz kota ogonem
NAJPIERW takei rzeczy uzgadnai sie z adminem a potem dopiero
linkuje.. amen eot
  
Re: Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Maj 2007, 03:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jeff
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6811
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Każdy ma swoje zasady, ja np nie uważam, żeby w takim przypadku użytkownik musiał mi, adminowi d... głowę zawracać, niech pisze posty na vegie z reklamami słusznych akcji czy konkursów. W życiu bym na to nie wpadł, żeby zawiadomienie o akcji charytatywnej dotyczącej wegetarianizmu ustalać z adminem działu wegetariańśkiego. Rozumiem, jakbym walnął coś w rodzaju "hej nowe forum, chodźcie do mnie", ale to co teraz robisz to już gruba przesada. Na linki do artykułów w onecie też tak reagujesz? A jak ktoś maila poda... tam przecież jest adres domeny, w której tego maila zamiesczono! A pod tą domeną może być jakieś forum!




pfftopic:

A porównywanie for faktycznie ROTFL, popisałeś się :D :D

985 wiadomości w 79 tematach - dział "wegetarianizm" od roku 2003, czyli przez 4 lata

to ja postoję, wolę 2650 w niecałe 3 miesiące.
  
Re: <jeff> Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Maj 2007, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




gratuluje szybkiego rozwoju
wracaj wiec w podskokach do siebie

eot #2
jakbys nie zrozumiał nie oczekuje odpowiedzi
  
Re: Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Czwartek, 16 Sierpnia 2007, 07:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




jeff :
Z tych samych powodów nie wrzucę tutaj numeru konta, jestem tylko jakimś tam jeffem znikąd.


No to w takim razie ja, skoro jestem już chyba (?) "Bergerem stąd", wrzucę numer konta wraz z ponownym apelem Apolonii z Vivy, przeklejonym tu z Waszego forum. A żeby zadowolić J@gera, bez podlinkowania:

"KOCHANI!
Wieloletnia, zasluzona aktywistka dla zwierzat - Karolina - wciaz potrzebuje naszej pomocy! W poprzednim temacie pisalismy o tym ze aby rozpoczelo sie leczenie trzeba znalezc 50tys zl na wyslanie probki jej szpiku do kliniki w USA aby choroba zostala odpowiednio zdiagnozowana.
Czesc srodkow udalo sie zebrac z darowizn, jednak na wieksza czesc Karolina wziela kredyt. Dzieki klinice w USA udalo sie ustalic jakich szczepionek Karolina potrzebuje zeby zyc. Jest chora na autoagresje komórek (dokladna nazwa: autoagresja przeciwcial ze sklonnoscia do zlosliwych odpowiedzi immunologicznych + kod)
Teraz polskie szpitale wytwarzaja dla Karoliny wlasnie te szczepionki - jednak koszt ich wytworzenia to 6tys zl miesiecznie. Wytworzenie szczepionki polega na pobraniu przeciwcial Karoliny i odpowiednim ich zmodyfikowaniu. Szczepionka obniza poziom autoagresji ukladu immunologicznego Karoliny a takze dziala jak 'przyneta' dla autoagresywnych przeciwcial - atakuja one szczepionke a nie organy Karoliny. Te szczepionki Karolina musi je przyjmowac co miesiac - musi takze zdobyc na nie pieniadze. Niektorzy pytaja dlaczego za leczenie nie placi nfz. Karolina jest w nim ubezpieczona, jednak na decyzje o tym czy leczenie zostanie zrefundowane musialaby czekac rok (co w jej przypadku jest niemozliwe). Jej choroby nie ma na liscie refundowanych, gdyz do tej pory zdiagnozowano ja tylko u 3 osob w polsce.
Karolina nie chce prosic o pomoc - uwaza ze nalezy sie ona blizej niesprecyzowanym 'innym, bardziej potrzebujacym'. Dlatego to JA zwracam sie do Was - ludzi o wrazliwych, dobrych sercach - POMOŻCIE TEJ WSPANIAŁEJ DZIEWCZYNIE!
Nie chce sie rozwodzic nad tym jak dobrym czlowiekiem jest Karolina, bo wiem ze tego by nie chciala - jednak napisze ze pomimo dramatycznej sytuacji w ktorej sie znalazla wciaz na pierwszym miejscu stawia dobro potrzebujacych zwierzat, a nie swoje. Przez ostatnie 3 dni prowadzila akcje sterylizacji bezdomnych kotow, 2 kociaki ktore uratowala od smierci maja juz nowe domy, a takze walczy o zycie 2 koni wykupionych od rzezni. W jej domu zamieszkal teraz golab-pisklak ktorego znalazla na chodniku.. To tylko przyklady z ostatniego tygodnia, pierwsze zwierzę uratowala od smierci juz jako 14letnia dziewczyna - wykupila zrebaka od wlasciciela ktory sie nad nim znecal - i tak zacząl sie pochod zwierzat ktorym pomogla i na ktore przeznaczyla wszystkie swoje dochody. W jej 26-letnim zyciu tych zwierzat uzbieralo sie juz zapewne male zoo :) A to tylko stworzenia ktorym pomogla wlasnoręcznie, bezposrednio.
W Fundacji Viva w ktorej pracuje za darmo od roku stała sie czlowiekiem - instytucja. Dzieki licznym kontaktom z osobami ze swiata artystow wciagnela do pomocy zwierzetom takie slawy jak Ewa Bem, dziewczyny z Sistars, Maje Ostaszewska, Ich Troje, Smolika, Kasie Cichopek i wiele innych. Ci ludzie firmuja swoimi osobami roznorakie akcje prowadzone przez Vive dla zwierzat - miedzy innymi kampanie dla bezdomnych zwierzat 'Wybierz Miska', akcje powstrzymania konskich transportow smierci czy program propagowania wegetarianizmu 'Bestseler'. Bez Karoliny te wszystkie akcje nie mialyby takiego oddzwieku spolecznego, poparcia i po prostu skutecznosci. Dzieki Karolinie zwykli ludzie, spoza srodowiska 'prozwierzecego' dowiaduja sie o prawach zwierzat i o tym jak pomoc potrzebujacym stworzeniom.
Zaczęlam pomagac Karolinie na prosbe Cezarego Wyszyńskiego, prezesa Fundacji Viva! ktory jak nikt zna zasługi tej dzielnej dziewczyny. Jednak teraz, kiedy zaczelam ja poznawac osobiscie, stwierdzilam ze to jedna z najwspanialszych osob z jakimi sie zetknelam. Jej filozofia zyciowa to 'co moge zrobic dobrego'. We wszystkim co robi najmniej mysli o samej sobie. To naprawde niespotykane w dzisiejszym swiecie. Podziwiam ja, ale takze uwielbiam za jej serdecznosc, wiare w powodzenie wszelkich inicjatyw, skromnosc i milosc do wszystkiego co dobre i piękne. Chcialabym zeby ta niosaca dobro osoba jak najdluzej chodzila po swiecie..
Prosze pomożcie jak możecie. Ponizej kilka pomyslow:
1) wpłata gotowki (wszelkiej) na konto Fundacji, koniecznie z dopiskiem 'Karolina'
Fundacja Viva!
KREDYT BANK S.A.
VI O/Warszawa
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000
Konto PayPal, login to
2) wysylka przedmiotow do zlicytowania na Allegro - dla Karoliny. Poszukajcie, na pewno w domu macie cos niepotrzebnego. A moze sami zajmujecie sie jakims rekodzielem? Ostatnio sprzedawalismy figurki z masy solnej i recznie robione kolczyki.
adres: Fundacja Viva, ul. Kopernika 6/8 00-367 Warszawa
3) rozpropagowanie akcji wszedzie gdzie mozecie - na forach, listach dyskusyjnych, osobach z ksiazki adresowej, stronach www. dysponuje takze ulotkami o Karolinie - wysle je na podany adres, napiszcie tylko mail.
4) jesli macie znajomosci w firmach ktore maja charytatywny fundusz PR - popytajcie, moze przekaza darowizne. moze macie dostep do wydawnictwa prasy, ksiazek - mozna do nich dolaczyc ulotki o Karolinie. piszcie do prezesow firm - moze przekaza darowizne. gdyby byly potrzebne dokumenty potwierdzajace chorobe - dajcie znac.
Jakakolwiek inicjatywa z Waszej strony bedzie cenna! Moze ktos zna zespol ktory zagralby na charytatywnym koncercie? Moze jakis artysta przekazalby swoje prace dla Karoliny? Pomyslcie. Wierzę w Was.
DZIEKUJĘ.
kontakt do mnie: gg: 4261047 "
  
Re: <Berger> Pomoc dla Karoliny
PostWysłano: Wtorek, 04 Września 2007, 11:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Z innego forum o koncertach na rzecz Karoliny:

"30 WRZEŚNIA 2007 - ŁÓDŹ
@ Bella Capri -> Stefanowskiego [przy Radwańskiej, blisko Politechniki]
CAŁA KASA NA PLUS IDZIE NA RATOWANIE ŻYCIA KAROLINY. Bez naszej pomocy ona może umrzeć!!!
start:18 wjazd:15 nie będzie zniżek!
ENVISAGE (hardcore, Łódź - PL)
Młody zespół z Łodzi. Energia z melodyjności hc punk, jak i ciężkie brzmienia inspirowane metalem. Nagrane w studio demo (na żywo, 100%) można dostać na koncertach lub ściągnąć z w w w. Teksty do przeczytania również na stronie.
JANUSZ REICHEL (Łódź/NowySącz)
Bard, którego starszym załogantom i ekologom nie trzeba przedstawiać! Przygodę z muzyką zaczął w latach osiemdziesiątych. Grał w nowofalowym EGO 4.5 oraz awangardowym NO PASARAN. Między 1986 a 1991 rokiem współtworzył punkowy zespół ZIMA.
Podczas koncertów i w nagraniach Janusz powraca czasem do piosenek ZIMY, wśród których wiele nadal zachowuje swoją aktualność. Pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych zaprzyjaźniona z ZIMĄ grupa MASTURBACJA z Tomaszowa Lubelskiego wykorzystała w kilku swoich piosenkach teksty Janusza.
Od 1991 roku Janusz Reichel rozpoczął swą indywidualną drogę artystyczną. W latach 1993-94 współpracował z grupą ATMAN. Jedną z piosenek Janusza umieścił na swojej płycie "Mam kły, mam pazury" (1996) zespół DEZERTER. Od wiosny 1996 roku - oprócz realizacji własnych planów - Janusz współtworzy grupę ARCHINTA.
Piosenki Janusza Reichela bardzo trudno jest określić jednym wspólnym mianem. Są to zwykle akustycznie wykonane kompozycje, z bardzo oszczędnym akompaniamentem. Na koncertach - od 1997 roku - można usłyszeć Janusza także z gitarą elektryczną.
Janusz przez wiele lat porusza tematykę wolnościową, eko oraz wyzwolenia/praw zwierząt.
Jest też wykładowcą na Uniwersytecie i Politechnice Łódzkiej. Napisał wiele książek o tematyce eko-społecznej.
WHO CARES (deathcore/metal, Piotrków Tryb./Pabianice - PL)
Dobrze zapowiadający się zespół z województwa łódzkiego! Ciężkie brzmienie, ale z melodią!
NO REASON WHY (hardcore, 3miasto - PL)
Zespół powstał w połowie 2006 roku, po 5 miesiącach grania i tworzenia materiału zagraliśmy pierwszy koncert. W maju 2007 weszliśmy do studia aby nagrać swój pierwszy materiał. W naszych piosenkach są poruszane tematy osobisto-społeczne, jednak oprócz tego chcielibyśmy, żeby nasza muzyka napełniała pozytywną energią, ale również nakłaniała do pewnych refleksji na różne tematy. Nie można być obojętnym na to co sie dzieje dookoła. Każdy nasz występ jest dla nas radoscią, a zwłaszcza kiedy widzimy uśmiech osób, które przyszły na koncert. Positive hardcore for life!!!
MASS//STRANGULATION (crustcore, Ruhrpott/Berlin - NIEMCY)
Łączą crustowy, antypolityczny i poważny przekaz, z hardcore'ową energią i zabawą. Kobiecy i męski wokal!!! Na udostępnionych, starych nagraniach, tylko z jednym wokalem, ale na tej trasie razem!
NERVOUS BREAKDOWN (hardcore, Münster - NIEMCY)
Hardcore zagrany w tak morderczym tempie, że pozwoli Ci odpocząć dopiero po koncercie!!!
  
Pomoc dla Karoliny
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010