Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> whisky/whiskey Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <kazia> whisky/whiskey
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DarekS
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)

Użytkownik #372

[ Osobista Galeria ]

bo prawdziwą whisky pije się bez lodu i bez żadnych dodatków. Aromat jest ważny i smak. Jeżeli dodasz lodu to tracisz smak bo rozcieńczasz whisky. Kiedyś też myślałem że bez lodu się nie da ale jak spróbowałem to już nigdy nie wypiję z lodem. Tylko naprawde musi być dobra whisky bo shit typu Johny Walker to nie radzę.

Re: <DarekS> whisky/whiskey
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 15:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik

Użytkownik #203

[ Osobista Galeria ]

Nie bardzo jesetm za mocnymi trunkami, ale w tym wypadku chyba masz rację, w najlepszym razie można schołodzić i efekt będzie podobny, no cóż należy spróbować i tyle.
Jeżeli natomiast chodzi o gatunki, to w każdym radzaju alkoholu jego jakość jest ważna, chyba że ważniejsza jest wypita ilość, w tedy jakość najczęściej odgrywa drugorzędną rolę.

Re: whisky/whiskey
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 15:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

Użytkownik #275

[ Osobista Galeria ]

DarekS :

Whiskey tylko Chivas Regal.
Bez coli, wody i lodu. Tylko gruba szklanka.

Chivas to WHISKY, a nie WHISKEY!!! (jedna z moich ulubionych) cool.gif
co do reszty - jak najbardziej zgoda cool.gif

Re: <DarekS> whisky/whiskey
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 16:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Oba sposoby picia mają plusy i minusy. Gdy pijesz bez lodu, trunek jest mocniejszy i lepiej czuć aromat. Jednak grzechot kostek lodu o szkło jest tak przyjemny, że może warto poświęcić dlań drobinę aromatu...
W czasie długiego weekendu byłem w domu rodzinnym i raczyłem się tam Jackiem Danielsem. Dla urozmaicenia piłem go raz tak, raz tak.
Przy okazji, ulan, co z tą Słowacją?

Re: <Berger> whisky/whiskey
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 13:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kobieta_strzelec
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #547

[ Osobista Galeria ]

A czy ktoś słyszał o marce Golden River. Mój ojciec dostał coś takiego od Mikołaja, ale jeszcze nie próbowałam. Poza tym muszę się przyznać, że ja, jako kobieta, profanuję ten boski napój łącząc go z colą.

Re: <kobieta_strzelec> whisky/whiskey
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Proszę, a ja na Mikołaja tylko słodycze dostaję sad.gif
Łyskacza z colą uważam za profanację. No, ale to tylko moje zdanie.

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 18:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

a ktos mi powie, jaka jest roznica w wyomoie whisky/whiskey ?

i do jakiej zalicza sie jaś ;)

Re: <hardtmuth> whisky/whiskey
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Wymowa podobna, pisownia inna. Jaś to whisky, bo Jaś jest Szkotem przeca! cool.gif

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip

Użytkownik #256

[ Osobista Galeria ]

Oj Wacpan szanowny wymowa zdecydowanie inna jest. biggrin.gif

Re: <ulan> whisky/whiskey
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 19:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

to jesli jest inna to moze zapisalbys mi to jakos w zapisie fonetycznym czy po prostu tak jak po polsku sie mawia ;)

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 19:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip

Użytkownik #256

[ Osobista Galeria ]

Hmmm ciekawe slownik ang-ang podaje identyczny zapis dla obu. Jednakowoz w whiskey mozna uslyszec to e. Niuans spowodowany przekora Amerykanow co do wymowy.

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

łiski i łiskei?

cos takiego pewnie.

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip

Użytkownik #256

[ Osobista Galeria ]

Ano, ale raczej łiskej

PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

nie znam sie wprawdzie na takich perfumach.. profanowalem ballantines na przyklad ;) pijac go z gwinta, ale w wymowie dziwnie brzmi...łiskej..ale jak mowilem jestem profanatorem i jesli sie myle to sie ucisze ;)

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 12:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Fuj, no to faktycznie sprofanowałeś, Waćpan, nieco! eusa_naughty.gif

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 12:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

teraz bede kulturalniej pil skolei jasia, ale musi nadazyc sie okazja ;)

powiadacie zeby z lodem?, a z cola jak smakuje ?, czy sa jakies inne sposoby na picie tego perfumu, bo akurat ja odzwyczailem sie ostatnio o 40% alkoholi i ciezko mi takie cos przechodzi przez gardlo...wiec rady prosze, zeby bylo lzej i smacznie ;)

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip

Użytkownik #256

[ Osobista Galeria ]

Z cola nieco smiesznie. Ja wyczuwam posmak debowej beczki lol.gif lol.gif lol.gif

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Z colą to też by była profanacja. eusa_sick.gif
Jeżeli już chcesz mieszać z innym płynem, polecam zimną, czystą wodę.

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 15:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

hmm, we will see ;).

powiadacie ze cola to klapa, hmm woda....

PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 15:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Woda osłabi smak łyskacza, ale go nie zabije. Lepszy jest oczywiście przyjemnie grzechocący lód. Ja daję ze cztery, pięć kostek na szklaneczkę. smile.gif

whisky/whiskey
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 2 z 4  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze ceny na grzejniki płytowe Kermi grzejniki kermi wrocław Kermi K22 V22 stalowe płytowe zamiast żeliwnychkoparko ładowarka Piłatransportpensjonat nad morzem Kołobrzeg pensjonaty wakacyjny pensjonatKursy
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010