Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Gry -> Second Life-znacie to?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Second Life-znacie to?
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Listopada 2007, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
staniszko
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6934
Posty: 25


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio obejrzalam w telewizji, chyba na Planet (tu link:http://planete.pl/?prog&19238), program o fascynacji ludzi na całym świecie zabawą internetową Second Life, podobno gra wciągnęła już 8 mln ludzi, ale jak kogoś o nią pytam to albo nie słyszał albo nie mógł się zarejestrować. A wy?
  
Re: <staniszko> Second Life-znacie to?
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Listopada 2007, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




my nie
  
Re: <Wujek Zed> Second Life-znacie to?
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Listopada 2007, 21:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




powtórze jak echo
my nie

a w wowa gra ponad 9 mln i co z tego
jezu ... i ja jeszcze za to płace
  
Re: Second Life-znacie to?
PostWysłano: Wtorek, 06 Listopada 2007, 00:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
i ja jeszcze za to płace


Dokładnie. Rzeczywiście dość ciężko się tam zarejestrować, a następnie wykonać w tym świecie pierwsze kroki. A musiałem jedno i drugie uczynić przed napisaniem tekstu o SL. Powiem tyle, że jest dużo innych rozrywek w necie, a do tego darmowych.
  
Re: Second Life-znacie to?
PostWysłano: Wtorek, 06 Listopada 2007, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




O grze można sobie poczytać m.in. tutaj.

W którymś z wakacyjnych numerów... "Przewodnika Katolickiego" był dwustronicowy artykuł na ten temat. Szanuję tą gazetę za wiele rzeczy, m.in. za propagowanie jedynie słusznych moim zdaniem (czytaj: katolickich) poglądów i rzetelność w przekazywaniu aktualnych informacji (np. nie ważyli się nazwać o. Stanisława Papczyńskiego w żadnym artykule błogosławionym, tylko uparcie tytułowali go sługą bożym aż do oficjalnej beatyfikacji we wrześniu' 2007, podczas gdy taki magazyn "Miłujcie się!" entuzjastycznie trąbił o nim jako o błogosławionym, by go rozpropagować w świadomości wierzących już w momencie, gdy jego beatyfikacja dopiero się zbliżała, co bardzo mnie zmyliło).
Ale tym razem przesadzili. Autor artykułu obawiał się, że obok wykupywania ziemi, inwestycji, zabaw odbywanych w wolnym czasie, ludzie przy pomocy tej gry pokuszą się o pójście do kościoła i przyjmowanie takich sakramentów jak Spowiedź Św. czy też Komunia Św. shock.gif Byłam po prostu zirytowana i zszokowana. Nie sądzę, że ktokolwiek, oprócz autora artykułu wpadł na taki pomysł. Gdy zobaczyłam po raz pierwszy ten artykuł w katolickiej gazecie, sądziłam, że będzie ona chciała napiętnować jakiś nowy multimedialny produkt za jego brutalność, seksizm, itp., a tu takie coś. No nie... crazy.gif
  
Re: <Berger> Second Life-znacie to?
PostWysłano: Wtorek, 06 Listopada 2007, 16:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tymczasem odgrzebałem swój wrześniowy tekst o SL:

"nadtytuł: Cyfrowy Ryszard Grobelny oprowadzający turystów po wirtualnym Poznaniu? Być może już niedługo ta wizja stanie się rzeczywistością.

tytuł: Poznań wejdzie do Matriksa

tekst: Second Life (po polsku "Drugie Życie") został stworzony w 2003 r. przez firmę Linden Lab. Dzisiaj zamieszkuje go 9 mln ludzi. Możemy w nim odwiedzić m.in. wirtualny Berlin czy Dublin, a z polskich miast na razie Kraków. Supremum Group (licencjobiorca Linden Lab) ma jednak w planach budowę kolejnych, w tym Poznania.

śródtytuł: Przybędą wirtualni turyści?

- To dobra okazja, by wypromować miasto - podkreśla Borys Fromberg z Urzędu Miasta. - Część ludzi, którzy odwiedzą Poznań w Internecie, przyjedzie tu przecież naprawdę!
- Wirtualny Poznań powstanie w październiku i będzie bardziej rozbudowany niż Kraków, który składa się tylko z rynku - obiecuje Magdalena Skórska, PR manager Supremum Group.
Powstaną chociażby galerie dzieł sztuki, co cieszy Agnieszkę, 31-letnią plastyczkę z okolic Poznania, która jako Aynne Rau wystawia w Second Life swoje prace.
- To sztuczny świat, ale można w nim zarobić prawdziwe pieniądze - przypomina.
Takich sztucznych światów w Internecie jest więcej, jak np. Ogame czy Redorania. W Redoranii gracze zasiedlają jednak krainę fantasy, a nie wirtualne cienie prawdziwych miast. Jedno jednak jest dla wszystkich tych gier wspólne - pochłaniają masę czasu.
- Lubię tworzyć historie związane ze swoją postacią - mówi Małgorzata Sitek, magister biologii w świecie rzeczywistym, a driada w królestwie Redoranii. - Jestem członkiem jednego z klanów, co oznacza, że muszę poświęcić swojej społeczności sporo starań. A to rodzi poczucie wspólnoty. Kontakty z Redoranii przenoszą się często poza grę.
Zaś w grze nierzadko zacieśniają się. Dochodzi nawet do wirtualnych małżeństw. Nie zawsze traktowanych jako zabawa.

śródtytuł: Chcą być kimś

- Czasami małżonkowie w Redoranii byli już wcześniej parą w świecie rzeczywistym, a czasem stają się nią dopiero potem - tłumaczy Małgorzata.
Tomasz Maciejewski, w świecie rzeczywistym jest ekonomistą, ale w grze Ogame wcielał się w twórcę międzygwiezdnego imperium.
- Byłem kimś, kim nie miałbym szans zostać naprawdę - tłumaczy. - Słabsi gracze zwracali się do mnie o opiekę. Jednak gra pochłaniała tyle czasu, że musiałem z niej zrezygnować.
Skoro jednak sztucznych światów jest więcej, dlaczego taki sukces odniosło akurat Second Life?
- Jestem w SL, bo mam taki kaprys - mówi Adam, z wykształcenia dziennikarz. - Poza tym chciałbym sprawdzić jak zachowują się wirtualne mechanizmy finansowe, czy da się tu zrealizować hasło "od zera do milionera".
"Zero" jednak nie wystarczy. Żeby w ogóle wejść do gry, trzeba dobrze znać angielski.
- Poza tym strona jest bardzo uboga we wszelkie praktyczne informacje - ocenia Rafał Sierecki, informatyk. - Problemy może mieć nawet osoba, mająca na co dzień kontakt z komputerem. A przecież dziś wiele portali oferuje szeroki wybór gier, które nie męczą już samym procesem rejestracji."

Szkopuł w tym, że mamy już listopad, a Second Poznań nie ma...
  
Second Life-znacie to?
Forum dyskusyjne -> Software -> Gry

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010