Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie -> dcim.exe
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
dcim.exe
PostWysłano: Czwartek, 25 Września 2003, 12:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem czy w dobrym miejscu się wklejam, ale mam problem i nie wiem jak go rozwiązać sad.gif

Dwa dni temu program antywirusowy wykrył na moim komputerze wierusa (zdarza sie confused.gif ). Nie wiem co mi wtedy strzeliło do głowy i zamiast wyleczyć plik to go skasowałam. Od tamtej pory mam problem z uruchomieniem aplikacji windowsa (kalkulator, poczta itp.)
System nie może znaleźć pliku dcim.exe
Sęk w tym, że na innych komputerach też tego pliku nie ma, a system działa? eusa_eh.gif

Czy może mi ktoś poradzić co ja mogę z tym fantem zrobić?
Najgorsze jest to, że teraz nie mogę uruchomić żadnego programu antywirusowego eusa_wall.gif
  
Re: <Kapłanka> dcim.exe
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




1. primo napisz jaki to system
2. a co to za program antywirusowu ? jesli moge podpytac
3. miejsce jak najbardziej dobre
4. na razie tego pliku tez nie widze ale jakos ci pomozemy
  
Re: <J@ger> dcim.exe
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 16:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
1. primo napisz jaki to system
2. a co to za program antywirusowu ? jesli moge podpytac
3. miejsce jak najbardziej dobre
4. na razie tego pliku tez nie widze ale jakos ci pomozemy


System Windows 98
Program antywirusowy: Mks_Vir - aktualizacja z lipca 2003.
Ja się już zastanawiam czy twardego dysku nie przyjdzie mi formatować? sad.gif
  
Re: <Kapłanka> dcim.exe
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 16:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




hmm
taaa
no wiesz jak juz uzywasz oprogramowania avirusowego to staraj sie miec sie swieze, taki 2 tygodniwy brak updatu to mogiła a kilka miesiecy ? to juz nei ma sensu. skoro nie chcesz /nie mozesz miec aktualnego to skanuj sie chocby online bedzie wiekszy pozytek niz mks z lipca

a co do samego dcim.exe to przekopałem wszystkie kompy do ktorych mam dostep i nie trafilem na taki plik
ciekawe od czego on jest

dobra leczenie najszybciej i najbezpieczneij choc nie najlepiej to zrobic nadinstalke ,wtedy raczej nie tracisz nic z dysku a odzyskujesz kontrole.
nie polecam zazwyczaj tego sposobu ale skoro nie chcesz format ato najpirrw sproboj tego.
bootojesz z dyskietki czy z cd i odpalasz instalacje windowsa do tego samego katalogu jak sie spyta czy zachowacistniejaca instalacje wybiezr to co uwazasz ja zazwyczaj mowie nie. jak sie zainstaluje to wszystko powinno wrocic do normy.

ale UWAGA WCZESNIEJ ZROB BACKUP WSZYSTKICH DANYCH tych mniej lub potrzebnych tez nie wiadomo kiedy sie przydadza a potem install.
jak nie wyjdzie mało mozliwe ale jednak to wtedy format i z lekkim sercem install

dobra za duzo tego pisania
powodzenia
  
Re: <Kapłanka> dcim.exe
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 16:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




update
jak jestes odwazna to spróbuj tego
http://cweb.canon.jp/dv/support/data/Dcim.EXE

nie biore odpowiedzialnosc za efekt bo te krzaki sa nei do przeczytania
  
Re: <J@ger> dcim.exe
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 09:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Ryzykować nie będe zwłaszcza, że nie znam japońskiego crazy.gif

Swoją drogą skąd ten program wziął się na moim komputerze? doubt.gif eusa_eh.gif

Spróbuję nadinstalki, a jak nie pomorze to format dysku i nie będę się patyczkować z dowcipniesiem eusa_naughty.gif

Dzięki za rady smile.gif
Kapłanka
  
Re: <J@ger> dcim.exe
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 10:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Guzik sad.gif eusa_wall.gif zly.gif
Nadinstalka nie idzie. Pomomo, że w setapie jest wpisanie, że najpierw plików szuka na cD-ROMie zly.gif zly.gif To nie rusza z CD-ROMu.
Instalator też sie nie chce uruchomić eusa_wall.gif zly.gif Pokazuje się komunikat, że "System Windows nie może znaleźć programu dcim.exe i że jest on potrzebny do uruchomienia programów typu aplikacja eusa_eh.gif eusa_eh.gif eusa_eh.gif
Jedyne wyjście widzę to przejście jakoś w tryb DOS (tylko nie wiem jak bo przez Uruchom w trybie DOS nie da rady - pokazuje się taki sam komunikat jak wyżej) i stamtąd spróbować coś zrobić lub sformatować dysk.
Sprubuję jeszcze uruchomić go z dyskietki startowej jak to nie pomorze to oddam go w ręce fachowca sad.gif sad.gif sad.gif

Ciekawe, że Internet Explorer uruchamia się i działa bez problemu eusa_eh.gif
Powyrzucam jeszcze niepotrzebne programy i zobaczymy.

Pozdrawiam
zdołowana Kapłanka
  
Re: dcim.exe
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 11:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Kapłanka :
Pokazuje się komunikat, że "System Windows nie może znaleźć programu dcim.exe i że jest on potrzebny do uruchomienia programów typu aplikacja eusa_eh.gif eusa_eh.gif eusa_eh.gif
Jedyne wyjście widzę to przejście jakoś w tryb DOS (tylko nie wiem jak bo przez Uruchom w trybie DOS nie da rady - pokazuje się taki sam komunikat jak wyżej) i stamtąd spróbować coś zrobić lub sformatować dysk.

rozumiem, ze juz usunelas ten wirus? jak nie, to uruchom msconfig, odchacz te aplikacje przy starcie, ktore nie sa potrzebne, restart i tuz przed zaczeciem sie ladowania systemu wcisnij F8, przejdz w tryb DOS (bez sterownikow) i wpisz cos takiego: scanreg /fix
ponowny restart i uruchom wtedy antywirusa z najnowsza baza danych, ktory powinien wtedy znalezc i usunac niechciane pliki
  
Re: <EDDY> dcim.exe
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 08:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Dzieki za rady smile.gif
Od usuniecia wirusa zaczęły się te kłopoty.
Sprawdziłam wczoraj dyski skanerem antywirusowym online marki PandaAntywirus i były czyściutkie biggrin.gif, żadnego wirusa.

Drugie podejście do nadinstalki powiodło się i komputer dział jak trzeba. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif biggrin.gif
  
Re: <Kapłanka> dcim.exe
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 19:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a na zdrowie i niech dobrze słuzy
fakyt nie dopowiedzialem ci zeby bootowac na czysto ale juz nie wazne
  
dcim.exe
Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010