Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Męski punkt widzenia -> celibat Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 08:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Wątek wypłyną w wyniku dyskusji na kobiecym forum, ale nie pasuje do tego zestawu, bo co by nie powiedzieć - to bardzo męska sprawa.
Panowie zaczynajcie.
  
Re: <kazia> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 10:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Droga Kaziu ... ale wśród nas chyba takich nie ma co żyją w celibacie ... chyba ze się mylę lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kazi chodzi o księży katolickich. Nie jestem katolikiem, więc powinno mi to być obojętne. Ale jestem przeciwko. Primo: Nie wynika to z Biblii, ale ze zwyczaju. A tak dokładnie, historycznie chodziło o dziedziczenie przez Kościół dóbr po zmarłych duchownych. Secundo: Celibat to w dużej mierze fikcja. A ja jestem przeciwko hipokryzji.
  
Re: celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 11:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




nie ma nic gorszego niż celibat :P hehe
  
Re: <e X t 7 3> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Dobrze, że BERGER ci to już wyjaśnił. I ma rację to hipokryzja.
Fakt nie dotyczy to wyłącznie księży, ale i wszystkie zakony w tym również kobiece.
Dlatego faktycznie mogłam zachęcać wszystkich, jednak najczęściej pisze i mówi się o księżach i ich "przypadłościach" stąd prosiłam o wypowiedź panów.
  
Re: <kazia> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 13:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Taka ciekawostka - mój mąż jest lekarzem i obecnie praktykuje na oddziale ginekologicznym. Jego szef ostatnio opowiadał jak to przyszły do niego 2 zakonnice - na wymianę spirali domacicznej, nie był to pierwszy raz. Zatem równouprawnienie jest daleko posunięte także w tej dziedzinie.

Hipokryzja mierzi mnie. Mierzi mnie także dyktowanie przez katolickich księży w jaki sposób ludzie powinni żyć, wychowywać dzieci itd. O wiele większy szacunek wzbudzałby we mnie kapłan, który sam ma rodzinę, dzieci i obowiązki z tym związane.
  
Re: <Obserwabla> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




A przepraszam, tajemnica lekarska zgodnie z niedoszłym kodeksem lekarskim przestała już w tym kraju obowiązywać?
  
Re: <Pozioma> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Nie padły nazwiska, miejsce czas. W wielu artykułach, książkach i innych tego typu miejscach omawia się z większymi detalami przypadki, bez wyrażenia na to zgody pacjenta.
  
Re: <Obserwabla> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Tyle, że z plotek typu "...bo nie samochód tylko, rower i nie kupił tylko ukradli..." rodzą się ludzkie tragedie. Czasami warto zastanowić się nad tym, szczególnie, kiedy ma się tak odopiwedzialny zawód.
  
Re: <kazia> celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 17:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Też jestem przeciwko celibatowi i też uważam,że to hipokryzja.Przecież celibat był wprowadzony ze względów materialnych(dziedziczenie przez kościół), a nie duchowych.Dla mnie taki ksiądz z rodziną byłby wiarygodniejszy, pod każdym względem.Wtedy może poszedłbym do niego po jakąś poradę dotyczącą mojej rodziny,gdyby była w trudnej sytuacji, a tak?jak ksiadz ma mi doradzać jak nie wie jak to jest między żoną a mężem itd.Takie jest moje zdanie.
Poza tym ksiądz też mężczyzna i swoje potrzeby ma wink.gif

pozdrawiam serdecznie

``To co pogrąża człowieka,
to wcale nie upadek do wody,
lecz pozostawanie pod wodą.``
Paulo Coelho
  
Re: celibat
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 18:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Kazi chodzi o księży katolickich. Nie jestem katolikiem, więc powinno mi to być obojętne. Ale jestem przeciwko. Primo: Nie wynika to z Biblii, ale ze zwyczaju. A tak dokładnie, historycznie chodziło o dziedziczenie przez Kościół dóbr po zmarłych duchownych. Secundo: Celibat to w dużej mierze fikcja. A ja jestem przeciwko hipokryzji.


hmm no chyba nie wątpisz ze "nie zajarzyłem" ? shock.gif ... chodziło mi tylko o mała prowokacje ... bo nawet jeżeli w naszym gronie pojawili by się jacyś księża to powątpiewałbym w ich celibat wink.gif

a problem istnieje ... i raczej nie da się go "rozwiązać" milczeniem ... ale chyba my tu nic nie wymyślimy ... decyzje zapadną w Watykanie
  
Re: celibat
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 08:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
...
a problem istnieje ... i raczej nie da się go "rozwiązać" milczeniem ... ale chyba my tu nic nie wymyślimy ... decyzje zapadną w Watykanie

Rozczaruję cię, nie zapadnie - bez względu na wszystko taki stan się utrzyma.
Kościół to władza, kościół pracował na nią wiele lat. Nie lubię historii, ale popatrz wszędzie rządzili, w każdej epoce, zawsze umieli być "elastyczni", jednak nie będą w tej jednej kwesti.
Problem jest oczywisty, rodzina , dzieci i codzienne problemy - jak każdy z nas - to nie katolicyzm tylko już protestancyzm. A władzę w kościele na świecie trzymą przedstawiciele katolitcy, nie jakiś inny odłam. Dlatego tak będzie a nie inaczej.
Czasami chodzę do kościoła, lubię jak nie ma nikogo, nie zawsze się udaje i wtedy zwracam uwagę na wiek wiernych - wiecie ile jest młodych ludzi !! Dopóki ten stan się będzie utrzymywał, będziemy spotykali się z taką hipokryzją, a usprawiedliwieniem na to będą słowa "błądzenie jest sprawą ludzką".
  
Re: <kazia> celibat
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 11:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bzzz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #216
Posty: 335


[ Osobista Galeria ]




wydaje mi sie że to już się zmienia... jeżeli dalej będą nagłaśniane w takim tempie sex-sprawy z księżulkami w roli głownej... i w większosci dotyczące dzieci... lub chłopców... to ludzie zaczną się odwracać... ja już to zauważam ... w mojej małej wiosce o wiele mniej osób przychodzi na msze... przestają tak ślepo wierzyć w świętość tego miejsca... wolą tak jak TY kaziu... i ja z resztą też... przyjść do pustego kościoła i pomodlić się w ciszy... a nie ciągle słuchać napomnień zakazów i nakazów wygłaszanych przez ludzi, którym ufać nie można jak sie okazuje... którzy popełniają błedy niedopuszczalne...
polecam film "Stygmaty" w którym kościół przedstawiony został jako instytucja... pokazano że Bóg jest wszędzie w kamieniu... w drzewie... w rzece... a nie koniecznie w budynku z krzyzem... film ten był przez kościół zakazany... czyżby prawda w nim była... moze tego się bali własnie ... że ludzie zmienią swoje poglądy...
wracając do celibatu... znam dwóch księzy którzy przyjeżdzają do wielkiego miasta w cywilnych ubraniach i idą się zabawić... dle mnie to był szok... jden z Nich nawet pomieszkiwał z jakąś kobietą na plebanii...
nie mnie oceniać... ale uważam że nie powinno tak być... księża niech mają normalne rodziny... wtedy wg mnie będą mogli sie wypowiadac jak mam zyć w swojej... z resztą tak było kiedyś... nooo ale przecież rodziny nie mogą dziedziczyć majątku kościoła...
ale to tylko moje zdanie...
  
Re: celibat
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 15:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Pochodzę z bardzo katolickiej rodziny, moja babka i ciotki do tej pory oddają na rzecz kościoła część swoich ubogich rent.
Ich nikt nie przekona, że takie sprawy "życia towarzyskiego księży i zakonnic" mają miejsce.
Ponadto w rodzinie mojego męża jest zakonnica, która ma najwyższe wykształcenie w Polsce, ileś faktultetów i znajomości języków obcych więcej od Papieża, to ona powiedziała,"że błądzenie jest sprawą ludzką" i "że szatan jest w każdym człowieku".
Takich "ślepot" jest więcej, a jeżeli już pomniejszy się ich ilość, to nas wszystkich opodatkują, bo te "molochy" kościelne trzeba będzie z czegoś utrzymać, a stanowisko księdza czy zakonnicy będzie zawodem i płatne z budżetu państwa - to tylko kwestia kilkunastu lat.
  
Re: celibat
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 15:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




kazia :
Takich "ślepot" jest więcej, a jeżeli już pomniejszy się ich ilość, to nas wszystkich opodatkują, bo te "molochy" kościelne trzeba będzie z czegoś utrzymać, a stanowisko księdza czy zakonnicy będzie zawodem i płatne z budżetu państwa - to tylko kwestia kilkunastu lat.

jadac z Monika zaczelismy rozmawiac o KK i doszlo do faktu, ze ze w Austrii i Niemczech jest taki podatek, ktory wprowadzil jeszcze Hitler, z tymze w Austrii co pol roku dostaje sie wezwanie do zaplaty, a w Niemczech odciagaja od wyplaty "za uslugi boskie" (by Monika ;))
  
Re: <EDDY> celibat
PostWysłano: Sobota, 27 Września 2003, 20:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




To nie jest takie proste, jak Ci sie wydaje. Tylko, ze mi sie nie chce tematu rozwijac biggrin.gif


Ext poniewaz Twoj post nie dotyczyl w zaden sposob tematu, zostal usuniety.

Z laski swojej zed nie racz poprawiac moich postow
  
Re: <bzzz> celibat
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja znam księdza, bardzo OK faceta, który się przyjaźni z działaczką parafialną. Odwiedzają się, jeżdżą razem na wczasy. Nie wiem na pewno, czy coś więcej, domyślam się tylko. Są na ,,ty", a przy osobach trzecich starają się mówić na ,,proszę księdza", ,,proszę pani".
  
Re: celibat
PostWysłano: Wtorek, 30 Listopada 2004, 02:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
elanor..*
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2165
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




widze ze temat zostal jush dawno wprowadzony, jednak ciagle nurtujacy i coraz czesciej szokujacy shock.gif moje zdanie jest takie: ksiaza nie powinni dostawac pieniedzy za 'reprezentowanie' BOGA . to ma byc ich powolanie a nie forma zarabiania pieniedzy. wystarczy popatrzec na zalozyciela pewnego katolickiego radia ktory ma mase pieniazkow (kupil sobie takie auto ze az szczeka opada), a za co? wiadomo. staruszki ktorej jak by nie bylo sa w pewnym sensie zaslepione. gdyby ksieza nie zarabiali na swym 'powolaniu' tylko pracowali jak kazdy inny czlowiek rozumieli by o wiele wiecej rzeczy i ich powolanie bylo by w z regoly niezaprzeczalne. spotkalam sie kiedys z ostrym komentarzem ksiedza: " jak mozecie pracowac w niedziele! postawcie sie pracodawcy!" haha...!! taa tylko ze on chyba sobie nie zdawal sprawy ze to sie rowna z koncem pracy danej osoby confused.gif . a co do celibatu... confused.gif ... ich wybor - chodz i tak nie wierze ze jest 100%-owy.

moglabym jeszcze piiiiisac i piiiiiiisac, ale jest jush 01:50 wink.gif
  
Re: celibat
PostWysłano: Wtorek, 21 Grudnia 2004, 13:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mateusz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2321
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




EEE jak dla mnie to celibat to wypaaaaaaaas bo jak dla mnie źle rozumiemy celibat jako ludzie, celibat to nie jest powstrzymywanie seksu, celibat to jest raczej nie utrzymywanie stałego związku, kiedyś ludzie wierzyli w monogamie i jak sie nie miało baby to (niby) sie nie chędożyło ale tera to tak nie działa ja moge nie mieć żony a z róźnymi dziewczynami spotykać się po "przyjacielsku" hehe
takie jest moje zdanie!!
  
Re: <Mateusz> celibat
PostWysłano: Wtorek, 21 Grudnia 2004, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale nie jesteś księdzem.
  
celibat
Forum dyskusyjne -> Inne -> Męski punkt widzenia

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010