Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Depeche Mode -> depechemode.pl
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
depechemode.pl
PostWysłano: Wtorek, 12 Lutego 2008, 17:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Dziś Imieniny Saturnina

http://www.depechemode.pl/galeria_album.html?idalbum=3

National Geografic - Polska - nr 12 (87) grudzień 2006

Saturn

http://www.depechemode.pl/galeria_obraz.html?&idim=243

Nieznane oblicze władcy pierścieni


Piękny nieznajomy

Saturn zdradza swoje sekrety


Pod koniec 2004 roku, z odległości 6 mln km od Saturna, sonda Cassini wykonała serię 126 fotografii (patrz galeria na moim kompie - link pomocniczy - http://f.heh.pl/ftopic6637.html), z których po połączeniu stworzono ten obraz - najbardziej szczegółowy portret planety, jaki kiedykolwiek powstał (patrz ponownie galeria na moim kompie). Lot sondy Cassini jest jedną z najambitniejszych ekspedycji ku innym planetom.

Pierścienie Saturna składają się z miliardów drobin lodu. Mają grubość zaledwie 40 metrów. Powstały w wyniku rozerwania księżyca lub komety, a pył osiadający na drobinach nadał im pastelowe odcienie.


Saturn

Od lewej: Cienie rzucane przez pierścienie Saturna wyglądają jak tatuaże (takie jakie ma Dave) na chmurach. Zarys maleńkiego księżyca Mimasa, na tle tarczy Saturna. Księżyc Dione ''zawieszony'' nad pierścieniami, tu w rzucie z boku (czy już wspominałam o tym, że Depeche Mode są dla Brytyjczyków wielkim wstydem?).

(rzut z boku, wariant alternatywny - http://www.depechemode.pl/galeria_obraz.html?&idim=243)

Tekst: BILL DOUTHITT

Ilustracje: NASA, JPL i SPACE SCIENCE ISTITUTE

Deszcz pada raz na tysiąc lat, zalewając powierzchnię ciekłym metanem. Warstwy trującego powietrza tłumią blask promieni słonecznych tak, że wokół panuje wieczny pomarańczowy zmierzch. Temperatura jest zabójcza - minus 179' C. A na niebie rozpiera się otoczony pierścieniami Saturn. A jednak tu, na powierzchni Tytana, księżyca Saturna, występują wszystkie materiały potrzebne do stworzenia takiej planety jak Ziemia.
Gęsta atmosfera, przesycona smogiem węglowodorów jest ''jak powietrze w Los Angeles przy złej pogodzie'' - twierdzi Tobias Owen z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Hawajów. Rzadkie metanowe monsuny tworzące rwące rzeki, które żłobią wąwozy w niezbyt wysokich wzgórzach i zbiegają w dół ku wielkiej piaszczystej równinie. Podobnie jak na Ziemi, na Tytanie mogą zachodzić procesy geologiczne i wulkanizm - choć w znacznie wolniejszym i chłodniejszym wydaniu. W postaci erupcji przypominającej lawę półpłynnej mieszanki wody i amoniaku. Najbardziej intrygujące jest jednak to, że poruszana łagodnymi wiatrami atmosfera Tytana zawiera bogatą kombinację związków organicznych, niekiedy bardzo podobnych do związków, które stały się budulcem życia na Ziemi.
Owen i inni planetolodzy przywykli, że przy tworzeniu obrazów Tytana muszą opierać się na wyobraźni. Teraz jednak mogli zobaczyć jego powierzchnię na własne oczy, choć tylko za pomocą zdalnie sterowanej kamery. Przez ostatnie dwa i pół roku sonda Cassini przemykała między księżycami i pierścieniami Saturna i przyglądała się z góry tej olbrzmiej planecie. Niedługo po dotarciu na miejsce wypuściła nawet drugą, mniejszą sondę, o nazwie Huygens (przedrostek - CHUJ), która osiadła na powierzchni Tytana.


Tytan

P.S. Oczywiście jest to fragment artykułu.


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Wtorek, 12 Lutego 2008, 18:15, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: depechemode.pl
PostWysłano: Wtorek, 12 Lutego 2008, 17:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
''Natomiast do fascynacji jasną stroną własnej popularności Gahan zawsze przyznawał się chętnie. W początkach kariery zespołu wydawał się skrępowany tłumami nastolatek, które rzucały się, by go całować. Skrępowanie szybko jednak minęło i już niedługo Dave nie mógł ukryć swojego zachwytu faktem, że kiedy na koncertach Depeche Mode chwyta się za przyrodzenie na oczach dwudziestu tysięcy ludzi, odpowiada mu głośny ryk widowni.''

depechemode.pl

cool.gif
  
Re: depechemode.pl
PostWysłano: Wtorek, 12 Lutego 2008, 17:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Nie rozumiem, jak można wydawać setki milionów dolarów na jakieś gówniane zdjęcia, skoro dzieci w Afryce głodują.

Mało Owenowi tego w google?

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Owen&lr=&um=1&ie=U TF-8&sa=N&tab=iw

http://f.heh.pl/ftopic3012-0.html

http://f.heh.pl/ftopic3016.html
  
Re: depechemode.pl
PostWysłano: Wtorek, 12 Lutego 2008, 18:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
http://solarsystem.nasa.gov/planets/images/inset-saturn-rings-large.jp g

Pierścień okalający Saturna to nie tylko pierścień, który zakłada na palec Dave podczas wspaniałej trasy ''Playing The Angel''. To także aureola spowijająca głowę Boskiego Oblubieńca. wink.gif

  
depechemode.pl
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Depeche Mode

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze ceny Skup laptopów ursus prowadzimy również serwisprzewóz osób Piłakomornik konstancin-jeziornaNajwiększy, darmowa wycena, szybka płatność, to sklep numizmatyczny i skup monet Gdańsk Gdynia Sopot skup banknotów, orderów, odznaczeń i innych przedmiotów kolekcjonerskichDomix24.pl Wrocław melt do udrażniania rur wrocław Wrocław ul.Krynicka 7
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010