Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> MATEMATYK - recenzje
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Środa, 26 Marca 2008, 15:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tnatalia
Uczestnik vip
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1779
Posty: 400


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Homo Twist gra hard rocka

Maciej Maleńczuk ma niejedno muzyczne wcielenie, ale z Homo Twist nigdy nie grał do tańca, a najnowszy album "Matematyk" jest najcięższy i najostrzejszy ze wszystkich.

Maciej Maleńczuk: Wrócę na ulicę, jak zejdę na psy
Słuchając nowych nagrań, mamy pewność, że ulubionymi zespołami Maleńczuka w młodości były Black Sabbath z okresu "Paranoid" oraz bluesoworockowy Breakout Tadeusza Nalepy i Dariusza Kozakiewicza. Ukłonem w jego stronę jest reinterpretacja "Zdarzyło się to", w której solówkę zagrał Kozakiewicz. Słyszymy też innego polskiego mistrza gitary Jana Borysewicza w kompozycji o hotelowej miłości "Panie Janku dwieście złotych".

Teksty bywają autobiograficzne, groteskowe, chwilami – w klimacie horroru. I tylko czasem żal, że Maleńczuk nie popracował nad nimi dłużej, bo potrafi pisać lepiej.

Źródło : Rzeczpospolita


http://www.rp.pl/artykul/106939.html


Cytat:

I tylko czasem żal, że Maleńczuk nie popracował nad nimi dłużej, bo potrafi pisać lepiej.


Chociaż uwielbiam już "Matematyka", "Na sztorc"' "Prawdziwą miłość" i " Powiedz mi ogniu" to niestety muszę się zgodzić z powyższym jeśli chodzi o niektóre fragmenty. Chodzi mi tu głównie o księdza "starego jak pryk" w "Na sztorc" i portiera "piernika do wiatraka" w "Dwieście złotych" eusa_sick.gif. Mógł się nasz Maciej trochę bardziej postarać. Jak sądzicie?
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Piątek, 28 Marca 2008, 03:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sebo31
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6501
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




Czymże tu zastąpić "piernika do wiatraka"? Słuchałem płyty może ze trzy razy narazie i zostały mi w głowie takie mocne urywki jak :"Szołbiznes pacierz klepie w tonacji de" ,w połączeniu z sabbathowym riffem jest moc!
Tudzież odjazd zupełny w "Andaluzyjskich stelażach": "andaluzyjskie giąłem
stelaże do taśmociągów z węglem na Śląsk" (tutaj mógłby powstać teledysk w Wałbrzychu kręcony najlepiej...) .Nie czepiam sie .Plyta git.
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Sobota, 29 Marca 2008, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Qba
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3074
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




No z tekstami mógł się czasami bardziej postarać ale bardziej drażni mnie sposób śpiewania z takim zawodzeniem. Czasami trudno jest zrozumieć o co cho. Ale np. "Andaluzyjskie stelaże" i " Powiedz mi ogniu" są świetne.
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Sobota, 29 Marca 2008, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikita
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5683
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




To ja już nie będę gadać czy coś mnie ugryzło, albo do końca nie wyszło itd. Powiem tylko tyle, że "Powiedz mi ogniu", "Prawdziwa miłość", "Na sztorc" i "Andaluzyjskie stelaże" bardzo mnie urzekły, a prawie cała reszta też niczego sobie.
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Niedziela, 30 Marca 2008, 00:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

I tylko czasem żal, że Maleńczuk nie popracował nad nimi dłużej, bo potrafi pisać lepiej.

Jak to mówią... wszystkim nie da się dogodzić... eusa_eh.gif
Ja nie mam zastrzeżeń. A co do moich NAJ, NAJ, NAJ kawałków to są to: "Lema pamięci kosmiczny pogrzeb", "Czarownica", "Powiedz mi ogniu", "Na sztorc", "Andaluzyjskie stelaże". A cała reszta jest na drugim miejscu cool.gif.

p.s.
Cytat:
Słuchając nowych nagrań, mamy pewność, że ulubionymi zespołami Maleńczuka w młodości były Black Sabbath z okresu "Paranoid"

a któż nie lubi Black Sabbath z czasów "Paranoid"?... chwała HT za to, że poszli w ten klimat eusa_clap.gif
  
MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Poniedziałek, 31 Marca 2008, 10:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




Ja też ją mam , nie myślcie sobie , że nie biggrin.gif .Zgadzam się z większością , płyta jest bardzo dobra .
...i to jest właśnie to co Maleńczuk robi najlepiej...

To jest chyba to na co czekaliśmy . Co do tekstów może są jakieś drobne mankamenty , ale to naprawdę detaliki . Właściwie najmniej podoba mi się kawałek , który nie jest autorstwa Maleńczuka . Natomiast jak ja wybierałabym coś na singla , który miałby mnie zachęcić do kupna płyty , to zdecydowanie wybrałabym "Na sztorc". Jak słuchałam pierwszy raz "Matematyka" to od razu ta piosenka mnie urzekla . Świetny tekst i ta muzyka - rewelacja ! Kilka utworów przypomina trochę klimatem "Demonologic" , ale mnie to nie przeszkadza , bo uważam , że to też nie była wcale taka zła płyta . Obie za to sa bardzo pięknie wydane . Już pomysł z obrazami Beksińskiego był świetny . A teraz te zdjęcia RTG , coś kapitalnego . Najfajniejsze zdjęcie ma jednak Lala smile.gif
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Poniedziałek, 31 Marca 2008, 11:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Qba
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3074
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




No Rentgen jest super, w ogóle płyta jest świetnie wydana.Z tego co Maciej i Olaf mówili w Antyradiu, na singla wybrany został "Wiesław". Chyba dobry wybór. Im dłuzej słucham, tym mniej przeszkadzają mi różne mankamenty. Płyta jest bardzo dobra, lepsza niz "Demonolgic". Jest kilka smaczków tekstowych, np."Spotkałem twego męża na pogrzebie jego żony" albo "Nicość - cos czego niema a pełno go wszędzie." Genialne.
  
Re: <Qba> MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Poniedziałek, 31 Marca 2008, 11:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




Nicość zaledwie i aż nicość prawie
coś czego nie ma a pełno go wszędzie
nic nas otacza i nic piszczy w trawie
nic było nic jest i nic takoż będzie.

..to i cały tekst piosenki tytułowej - fragmenty "Chamstwa w państwie"- rzeczywiście genialne !!
  
Re: MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Wtorek, 08 Kwietnia 2008, 12:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Matematyka... mam taki folder... matematyka. wink.gif
  
MATEMATYK - recenzje
PostWysłano: Piątek, 18 Kwietnia 2008, 11:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




http://www.muzyczna.pl/recenzje-plyt/homo-twist-matematyk
  
MATEMATYK - recenzje
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010