Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia -> Pomost Przyjaźni Poznań - Brno
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pomost Przyjaźni Poznań - Brno
PostWysłano: Sobota, 29 Marca 2008, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Przed nami kolejna edycję Festiwalu Miast Partnerskich: Pomost Przyjaźni. Tym razem w Poznaniu zaprezentują się artyści z jednego z miast partnerskich, jakim jest Brno /Morawy/. Organizatorzy tradycyjnie już zapraszają muzyków, twórców sztuk plastycznych oraz filmowców. W ciągu kilku dni kwietniowych chcą pokazać najciekawsze zjawiska artystyczne z Brna

Poznań - Brno: POMOST PRZYJAŹNI 2008
Festiwal Miast Partnerskich


09.04 20.00 ŚRODA – Pokaż Filmów Niezależnych zrealizowanych przez młodych twórców z Brna – klub W Starym Kinie /ul.Nowowiejskiego 8/ - wstęp wolny
Prezentowane filmy to krótkie animacje, niezależne wideoklipy i krótkie, eksperymentalne formy fabularne.
Epizod VIII – entuzjastycznie przyjęty na czeskich festiwalach film wykorzystujący stylistykę filmu fabularnego i komiksu. Autorami jest grupa filmowa Foxymon.’12
Klipy brneńskich kapel, m.in. Květy, Ty Sysaci - ok. 20, W Brnie, znanym ze swojej muzycznej sceny alternatywnej, znajduje się jedna z najciekawszych wytwórni muzycznych: Indies Records i to właśnie teledyski kapel z tej wytwórni będzie można zobaczyć na wieczorze krótkich filmów z Brna
Animacje Brneńskiej szkoły filmowej - ok. 20
Bonus- Radio Kebrle. Zanim Fred Brunold, sławny estradowy artysta i wodzirej, założył swój sławny Monstrkabaret, chwytał się różnych zajęć. Na przykład jako pracownik pewnej pasożytniczej stacji radiowej. Bogate doświadczenia Freda z pracy reporterskiej, ilustruje pouczająca historyjka o małym Janku i niebezpiecznej wyprawie do jego dziadka Jaroslava Kebrle. Ok. 16

10.04 – 20.04 – Generace Nula, czyli Generacja Zero, wystawa komiksu z Brna, po wystawie spotkanie z autorami - Galeria Meskal /ul.Nowowiejskiego/ - wstęp wolny.
Nowa fala czeskiego i słowackiego komiksu.
Wystawa została przygotowana przez Tomáša Prokůpka i Jána Lastomírskeho. Tomáš Prokůpek jest współredaktorem brneńskiego magazynu Aargh! , który jest najlepszym czeskim tytułem zajmującym się prezentacja i krytyka sztuki komiksu w Czechach.
Generacja zero to określenie grupy współczesnych twórców komiksowych w Czechach.
W czeskiej i słowackiej przestrzeni komiks ciągle szuka swego miejsca. Ciągle walczy z etykietką trywialności z automatycznym szufladkowaniem do gatunków literackich. Chociaż komiks zadomawia się w Czechach dobre sto lat, to po ostatnim bumie w połowie lat 90., znowu w pewnym sensie stoi na początku, znowu zaczyna od zera.
Wernisażowi wystawy w Poznaniu towarzyszyć będzie prelekcja Tomáša Prokůpka na temat projektu Generace Nula. Gość opowie również o idei i praktyce wydawanego przez siebie magazynu Aargh!

11.04 19.00 PIĄTEK – Koncert ”Pomost Przyjaźni”, występują zespoły z Poznania: Napszykłat, Orchid, z Brna: DVA, Midi Lidi – Klub Blue Note /ul.Kościuszki/, bilety: 15/18 zł (cim, rock long luck, acid shop)

MIDI LIDI
Prosty odbiór. Prosty przekaz: Elektro. Video. Miłość
Elektroniczny projekt MIDI LIDI powstał jako jaśniejsza odrośl ciemniejszego tworu perkusyjnego Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek (Piękny Gerard od Przeprowadzek & Meble Rozkoszy) w połączeniu z video-kolegami z Fiume. MIDI LIDI grają elektroniczną muzykę w specyficznym stylowym miksie któremu towarzyszą pocięte wokale. Artyści z MIDI LIDI znani sa w Czechach jako filmowcy(Petr Marek - Láska shora 2002, Nebýt dnešní 2005, hudba k filmu Mistři), performerzy teatralni (Prokop Holoubek a Petr Marek - Dekadentní divadlo Beruška i artyści wizualni (Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Markéta Lisá, Jan Šrámek – aka VJ Kolouch)
1 maja 2007 roku wydali płytę ČEKÁNÍ NA ROBOTA (CZEKAJĄC NA ROBOTA. Remixy na tej płycie tworzyli między innymi muzyk elektroniczny Miwon (CCO rec.), Moimi Papalescu, DJ Tvyks nebo Der Kezzatron & DancefloorScrap z Mountaineers (Mute rec.).
Myspace: www.myspace.com/midilidi

DVA
Avant-pop na najwyższym, światowym poziomie
Cyrk, kabaret, beatbox, akustyczna elektronika, elektryczna akustyka, wszystko w dwuwarstwowym opakowaniu. Akustyczne instrumenty i ludzki głos kombinowany z elektroniką. Teksty w uniwersalnym języku, w którym 2 oznacza dwa.
Akustyczno elektroniczny duet wykrystalizował się w 2005 roku podczas nagrań do radiowej gry sci-fi Isaaca Asimova: Bezděčné vítězství (Nieświadome zwycięstwo) W roku 2006 we współpracy ze swoim rodzimym Label Home Table nagrali soundtrack do niemieckiego filmu ekspresjonistycznego Das Kabinett Des Dr. Caligari i płyty Nunovó Tango oraz Elektro a Kusto. Na żywo akompaniuja też teatrowi DNO
Myspace: www.myspace.com/hudba2

ORCHID
Orchid- działa od ponad roku. Do tej pory wydał jeden minialbum (Takk!_soundsampler, 2007) i zarejestrował materiał na LP, które ukaże się jeszcze w tym roku. Współpracuje z łódzkim wydawnictwem Love Industry.
Orchid gra melodyjny indie-pop, z podstawą w rockandrollowych gitarach i dynamicznej sekcji. Wszystko uzupełnia delikatne brzmienie klawiszy, no i oczywiście żeński, melodyjny wokal. Pobrzmiewają tam rozmarzone echa melodyjnego college-rocka z lat osiemdziesiątych, ale i harmonijna energia rodem z klasyków surf-rocka- the Beach Boys i romantycznych wielkich niedocenionych- The Zombies.
Zaczynali jako garażowe dzieciaki z przedmieścia i takim pozostali- ujmująco nadpobudliwi, na scenie potrafią wykrzesać z siebie niezwykłą energię, która charakteryzuje ludzi naprawdę wierzących w siłę swojej prostej, melodyjnej i ujmującej muzyki.
Finaliści festiwalu Vena 2007, goście Piotra Stelmacha w Offensywie i uczestnicy cyklu Index Art Akustycznie w Zielonej Górze. Pojawiali się wielokrotnie w czołówkach akademickich list przebojów w większości studenckich rozgłośni kraju. Reprezentowali Polskę na Europejskich Spotkaniach Młodzieży w Berlinie (2007).
www.orchidtheband.com
www.myspace.com/orchidtheband

NAPSZYKŁAT
Poznański zespół Napszykłat – laureat tegorocznego Festiwalu Jarocin, przygotował kolejną po debiucie płytę, wydaną przez oficynę Dzieci Świny.Zespół powstał w roku 2003 w Świnoujściu. Liczne koncerty w kraju i za granicą zaowocowały stale powiększającą się grupę fanów otwartych na formułę „napszykłatowego” hiphopu. Napszykłat przypominają, że dobry hiphop to nie dogmatyczne przesądy, lecz święto nieskrępowanej wyobraźni. Radosne sample i dwóch świetnych MC’s nie pozostawiają wątpliwości, żepoznaniacy doskonale znają podstawy hiphopowej sztuki i potrafią je pomysłowo rozwinąć, wykorzystując bębny i gitarę. Jedyną rodzimą konkurencją może być dla nich Afro Kolektyw. Obecnie w ich muzyce pojawiło się dużo elektroniki, bardziej połamanej rytmiki, więcej brudnych, drapiących brzmień. Koncerty są idealnym momentem, aby pokazać jak ich muzyka ewoluuje.
www.myspace.com/napszyklat

ORGANIZACJA: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych KULTURALNY POZNAŃ
www.kulturalnypoznan.org.pl
WSPÓŁPRACA: Czeskie Centrum, CENTRALA i Fundacja Transmisja
  
Pomost Przyjaźni Poznań - Brno
Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010