Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Patrick Swayze
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Patrick Swayze
PostWysłano: Wtorek, 01 Kwietnia 2008, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Patrick Swayze chory na raka
awe, Reuters

Partick Swayze - aktor i tancerz, gwiazdor filmów "Dirty Dancing" i "Duch" jest chory na raka trzustki - informuje agencja Reuters.

- Nowotwór trzustki u 55-letniego aktora stwierdzono miesiąc temu - potwierdził dziennikowi New York Post jego rzecznik. - Postęp choroby nie był zaawansowany. Patrick dobrze znosi leczenie - powiedział. - Te wszystkie doniesienie mówiące, że Patrickowi zostało niewiele czasu, że jest w fatalnej kondycji psychicznej są całkowitą nieprawdą - napisał lekarz aktora George Fischer w oświadczeniu opublikowanym przez portal internetowy TMZ.com.

Media informowały, że stan zdrowia aktora jest bardzo zły i pozostało mu jedynie kilka tygodni życia. W oświadczeniu dla portalu TMZ.com przedstawiciele aktora twierdzą, że cieszy się on z zainteresowania jego stanem zdrowia i stara się normalnie wypełniać swoje zobowiązania. Rzecznik aktora nie chciał udzielać dalszych komentarzy.

Pamiętna rola w "Dirty Dancing"

Rola instruktora tańca Johnny'ego Castle w filmie "Dirty Dancing" z 1987 roku przyniosła aktorowi największą popularność. Swayze zagrał w nim u boku Jennifer Grey. Film stał się kasowym hitem i przyniósł obojgu aktorom nominacje do nagrody Złotego Globu.

W 1990 aktor wystąpił u boku Demi Moore w romansie "Uwierz w ducha". Film okrzyknięty "wyciskaczem łez" wszechczasów był kolejnym w jego karierze kasowym hitem. "Uwierz w ducha" zdobył nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Roku.

Urodzony w Teksasie aktor swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w szkole baletowej założonej przez jego matkę. Karierę tancerza porzucił jednak na rzecz ról filmowych i występów w telewizji.

gazeta.pl
  
Patrick Swayze
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kermi grzejniki wrocław Purmowww.wielka-plyta.plprojektowanie-zaproszen-slubnych.euamerykański spaniel wodnysympatia
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010