Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Wydarzenia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wydarzenia
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Kwietnia 2008, 15:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Wrzucajcie i komentujcie fakty, które Wami wstrząsnęły, zasmuciły Was lub też rozweseliły.

Brytyjska prasa: Polacy uczą się angielskiego z Big Brothera!

"Polska stacja telewizyjna emituje brytyjskiego Big Brothera jako program edukacyjny" - napisał dziennik "The Guardian". Widzowie TVN Lingua oglądają teraz serię z udziałem słynnej Jade Goody, która szokowała brakiem elementarnej wiedzy - dziwi się gazeta. Bardzo szybko wiadomość pojawiła się na internetowych serwisach "The Daily Mail" i "The Daily Telegraph"...

Jade Goody, bohaterka 3. serii brytyjskiego Big Brothera, stała się jedną z najbardziej popularnych uczestniczek reality show. A wszystko dzięki jej słynnemu pytaniu: "Co to jest Rio de Janeiro? Czy to jakaś osoba?". Goody twierdziła także, że Mona Lisa została namalowana przez Włocha o nazwisku Pistachio, a Sherlock Holmes wynalazł toaletę.

W 2007 roku Jade Goody wystąpiła wprogramie Celebrity Big Brother. Była wówczas oskarżana o rasistowskie uwagi pod adresem hinduskiej aktorki.

Sposób wysławiania się Goody także pozostawiał wiele do życzenia. - Teraz jej nawyki językowe będą przekazywane tym, którzy uczą się angielskiego - pisze "The Daily Mail".

Dziennik "The Guardian" postanowił zapytać przedstawicieli TVN Lingua, dlaczego uczy języka obcego z Big Brothera. - Program pokazuje, jak mówią Brytyjczycy - powiedziała dziennikowi Urszula Majewska. Celem jego emisji ma być zaznajomienie się z "żywym językiem".

"Reality show to propozycja dla tych, którzy chcą poznać żywy język angielski pełen idiomów, skrótów, żargonu i slangu. Tłumacząc niezwykle popularną serię reality - Big Brother - wiernie oddamy intencje uczestników. Nie zabraknie tu emocji, śmiechu i łez (...)'' - czytamy na stronie TVN Lingua.

Majewska podkreśliła jednak, iż w TVN Lingua są także programy, z których można nauczyć się mniej kolokwialnego języka np. Fawlty Towers czy Keeping Up Appearances.

gazeta.pl
  
Re: Wydarzenia
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2008, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
RAPORT
Burza wokół Lecha Wąłęsy
Trwa burza wokół książki IPN o związkach Lecha Wałęsy z SB. Jej autorzy twierdzą, że był on agentem SB - "Bolkiem". On sam zaprzecza i mówi, że wielu może być "Bolkami". Fragmenty książki możesz przeczytać w Onet.pl. W Onet.tv można też zobaczyć wywiad jakiego twórcy książki udzielili Onet.pl.

Więcej pod tym linkiem:

http://wiadomosci.onet.pl/7631,temat.html

Taa... a na Jana Pawła II mówiono "Lolek".
  
Re: Wydarzenia
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2008, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Euro 2012: coraz większe obawy Polaków

Udział w Euro 2008 Polska może już, niestety, zaliczyć do historii. Teraz pora skupić się na zintensyfikowaniu przygotowań do Euro 2012 – i to nie tylko pod względem umiejętności piłkarskich, ale również z uwagi na sprostanie wymaganiom, jakie stoją przed współgospodarzem tego przedsięwzięcia. Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS większość Polaków jest zadowolona z przyznania nam Euro, ale coraz więcej osób nie wierzy, że zdążymy z przygotowaniami do mistrzostw.
Po roku przygotowań do organizacji Euro 2012 entuzjazm Polaków towarzyszący tej imprezie nieco osłabł. Obecnie zadowolenie z tego, że za cztery lata Polska wraz z Ukrainą zorganizują mistrzostwa Europy w piłce nożnej, deklaruje 60 procent badanych (o 7 punktów mniej niż przed rokiem), w tym tylko nieco ponad jedna czwarta (27 procent, spadek o 6 punktów) jest bardzo zadowolona. O 6 punktów wzrósł natomiast odsetek tych, którym organizacja Euro 2012 w Polsce jest obojętna. Tylko 3 procent wyraża niezadowolenie. Wyrobionej opinii nie ma na ten temat 5 procent.


Ocena przygotowań

Dotychczasowe przygotowania Polski do zorganizowania w 2012 roku mistrzostw Europy w piłce nożnej wypadają – w ocenie respondentów – niekorzystnie. Ponad dwie trzecie badanych (69 procent) wyraża się o nich krytycznie, w tym jedna czwarta (25 procent) ocenia je bardzo negatywnie. Tylko co dziewiąty ankietowany (11 procent) jest w miarę zadowolony z dotychczasowego postępu prac w przygotowaniach do Euro, a zaledwie jedną setną (1 procent) stanowią ci, którzy nie mają żadnych zastrzeżeń w tym względzie.

Obawy

Krytycyzm w ocenie przygotowań do Euro 2012 wiąże się z niemal powszechnymi obawami Polaków, że nasz kraj może sobie nie poradzić z organizacją tych mistrzostw ze względu na brak odpowiedniej koordynacji działań w tym zakresie. Obawy tego rodzaju podziela ponad trzy czwarte ogółu badanych (77 procent). Tylko nieznacznie mniej osób (73 procent) uważa, że cztery lata na przygotowanie tak ważnej imprezy to zbyt krótki czas jak na nasze możliwości. Blisko trzy piąte ankietowanych (59 procent) stwierdza, że Polska nie dysponuje wystarczającymi funduszami, by sprostać oczekiwaniom w tym względzie, a ponad połowa (55 procent) wskazuje na brak wystarczającej liczby pracowników do realizacji nowych inwestycji.

Tylko co czwarty Polak (26 procent) w związku z przygotowaniami Polski do współorganizowania Euro 2012 nie obawia się o siłę roboczą niezbędną do realizacji konkretnych przedsięwzięć, co piąty (22 procent) nie dostrzega ograniczeń w funduszach na nowe inwestycje, co dziewiąty (11 procent) nie widzi zagrożenia w zbyt krótkim czasie na przygotowania, a jedynie niespełna co czternasty (7 procent) nie obawia się niewłaściwej koordynacji działań.

Nadzieje

Pomimo licznych obaw związanych z przygotowaniami do Euro 2012 Polacy niemal powszechnie liczą na to, że organizacja tej imprezy wpłynie na poprawę infrastruktury (87 procent) oraz przyczyni się do rozwoju turystyki w naszym kraju (też 87 procent). Ponad trzy czwarte badanych (78 procent) spodziewa się przy tej okazji wzrostu zatrudnienia w Polsce, a tylko nieco mniejsze grupy stanowią ci, którzy oczekują większego zainteresowania sportem (72%) oraz podbudowania autorytetu naszego kraju na arenie międzynarodowej (70 procent). Dwie trzecie ankietowanych liczy na wzrost gospodarczy (67 procent) oraz umocnienie stosunków z Ukrainą (66 procent), a ponad połowa (56 procent) spodziewa się poprawy jakości sportu. Podobnie jak przed rokiem najbardziej sceptyczni są Polacy, jeżeli chodzi o wzrost standardu życia obywateli.

onet.pl

Pod linkiem również sonda.
  
Re: Wydarzenia
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2008, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
little_wild_girl :
Trwa burza wokół książki IPN o związkach Lecha Wałęsy z SB. (...) Taa... a na Jana Pawła II mówiono "Lolek".


No właśnie, po co sobie zaprzątać głowę tym, co napisało dwóch małych, zacietrzewionych PiSarczyków, w dodatku wcale nie z Florencji?
  
Re: Wydarzenia
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2008, 13:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]
Dla mnie Bolek i Lolek to postacie kultowe, tak jak chyba dla każdego.

Kard. Dziwisz dla "TP": zgadzam się na ekshumację gen. Sikorskiego

Kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup metropolita krakowski i opiekun katedry wawelskiej, w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" wyraził zgodę na ekshumację generała Władysława Sikorskiego.
Na pytanie "Tygodnika Powszechnego" Metropolita Krakowski potwierdził dzisiaj, że nie widzi żadnych przeszkód dla otwarcia sarkofagu gen. Sikorskiego na Wawelu, ekshumacji zwłok i badań ciała Generała, gdy tylko ze strony władz państwowych dopełnione zostaną wszystkie wymagane tutaj formalności.

Wypowiedź kardynała Dziwisza znajduje się na internetowej stronie "Tygodnika Powszechnego"

onet.pl
  
Re: Wydarzenia
PostWysłano: Środa, 04 Kwietnia 2018, 07:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trama
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #8031
Posty: 65


[ Osobista Galeria ]
Szkoda czasu na takie głupoty.
  
Wydarzenia
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kermi grzejniki wrocław Purmowww.wielka-plyta.plprojektowanie-zaproszen-slubnych.euamerykański spaniel wodnysympatia
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010