Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Co piszczy w WWF?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Co piszczy w WWF?
PostWysłano: Sobota, 31 Maj 2008, 09:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Z maila:


E-biuletyn WWF

Maj to bez wątpienia najpiękniejszy z polskich miesięcy. Wiosna wymalowała świat na zielono. W przydrożnych zaroślach możemy usłyszeć słowika szarego. W trzcinowiskach króluje bąk. A co piszczy w WWF?

Maj jest miesiącem, w którym chcemy zachęcić Cię do wsparcia akcji przeciwko torebkom foliowym. Polecamy też film o pewnej niezwykłej przyjaźni, który 16 maja wejdzie na ekrany polskich kin.Stop torebkom foliowym!

Zachęcamy do podpisywania się pod projektem ustawy na rzecz wycofania ze sklepów jednorazowych torebek foliowych. Pomóż nam uwolnić polski krajobraz od wszechobecnych foliówek, pobierz specjalny formularz, wydrukuj go i zbierz jak najwięcej podpisów! Zebrane głosy należy przesyłać do 15 czerwca na nasz adres: WWF Polska, ul. Wiśniowa 38, 02-520 Warszawa.

Możesz też zostać naszym wolontariuszem i 5 czerwca pomóc nam w całej Polsce zbierać podpisy.

"Mój przyjaciel lis"

Od 16 maja na ekranach polskich kin pojawił się film o niezwykłej przyjaźni.

Podczas spaceru w lesie dziewczynka o imieniu Bertille poznaje lisa. Bohaterka filmu "Mój przyjaciel lis" pochodzi z miasta. Zanim spotkała nowego przyjaciela, nie wiedziała zbyt wiele o przyrodzie. Jednak mając go za przewodnika poznała fascynujący świat natury. Reżyser filmu, Luc Jacquet, jest znany polskim widzom przede wszystkim ze swojego "Marszu Pingwinów".

Zapraszamy do kin!


Oskarżeni o zabójstwo niedźwiadka

W kwietniu odbyła się rozprawa sądowa, w której na ławie oskarżonych zasiedli turyści, podejrzani o zabicie półtorarocznego niedźwiadka w Tatrach. Do tragedii doszło w październiku ubiegłego roku. Niedźwiadek, który odłączył się od matki spotkał sześciu turystów. Nie wiemy jaki przebieg miało to spotkanie. Znamy za to jego finał. Niedźwiadek został utopiony.


Na początku maja nasi wolontariusze rozdawali w Zakopanem specjalny poradnik jak zapobiec takim tragediom w przyszłości. Poradnik ten dotarł też do schronisk w polskiej części Tatr.
Chronimy wilka

Przekazaliśmy kolejne szczenięta owczarków podhalańskich dla hodowców w Bieszczadach. Będą one chroniły stada owiec przed wilkami. W ten sposób pomagamy chronić zwierzęta domowe i wilki. Oprócz psów pasterskich przekażemy też pastuchy elektryczne, które stanowią najskuteczniejszą ochronę przed drapieżnikami.


W ramach naszego projektu "Duże drapieżniki w Polsce" planujemy przekazanie 15 psów i 80 pastuchów elektrycznych.Akcja 1% zakończona

Zakończyliśmy akcję 1%. W tym roku zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na ochronę polskich rysi. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam 1% swojego podatku

O rezultatach tej akcji poinformujemy w drugiej połowie roku, jak tylko otrzymamy pełne dane od Urzędów Skarbowych.
  
Re: <Berger> Co piszczy w WWF?
PostWysłano: Sobota, 31 Maj 2008, 09:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
E- biuletyn WWF
WYDANIE SPECJALNE

Zmiany klimatu oczami zwierząt


Jakie są skutki zmian klimatu dla życia zwierząt? Odpowiedź na to pytanie poznacie dzięki mini-kampanii WWF - "Climate Trackers". Zapraszamy Was do obejrzenia 35 krótkich filmów, w których zwierzęta "opowiadają", w jaki sposób zmiany klimatu wpływają, zakłócają lub zagrażają ich życiu oraz środowisku, w którym żyją. Filmy można obejrzeć na stronie www.climatetrackers.net

Jeśli nic nie ulegnie zmianie, większość bohaterów naszych wideoklipów zostanie skazanych na głód i bezdomność, a w konsekwencji, zagładę. Dlatego w każdym filmie zachęcamy do tego, aby wyjść na przeciw zmianom klimatu i podjąć proste, konkretne, codzienne działania redukujące emisje dwutlenku węgla do atmosfery.

Jeszcze nie jest za późno.
Działajmy teraz, razem.

Zobacz, co możesz zrobić, aby zmniejszyć swój wpływ na klimat:

www.wwf.pl/poradnik_energia

Więcej informacji o naszej mini-kampanii znajdziesz tutaj:

http://www.wwf.pl/informacje/news.php?idn=338
  
Co piszczy w WWF?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Klej do luster klej do luster Lakmazaproszenia-slubne-tanie.eutibia22forumogamewildlifepark2
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010