Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> stałe :) Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 10:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Hej !

Spytam expertów na naszym forum co myślicie o stałym łącze za pośrednictwem tel. Satra...
otóż jestem posiadaczem modemu i kupuję łącze ... heh

zbytnio się na tym nieznam ale pomóżcie. !
Szybkośc łącza to jet 128 kb/s ... jest jeszcze 64 ale ja wole to pierwsze... a więc łącze idzie do kompa... przy kompie jest jakiś specjalny modemik ... potem do karty sieciowej i już wiadomo gdzie ...

pytanko ostateczne... to cóś kosztuje :
instalacja 200 zł
miesięcznie 105 (internet i kablówa)
złyszałem że wlanięta TPSA proponaowła kiedyś coś podobnego ?? SDI tylko za dużo większe pieniądze i bez kablówy
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 11:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




SDI ma 115kbps i kosztowało 180zł. Nie wiem ile teraz, ale wiem, że TPSA sięz niego wycofuje i nowych nie instaluje ani ceny nie obniża. Teraz TPSA oferuje Neostrade+ 512/128 (download/upload) po 149zł miesięcznie i 200zł instalacja. Kablówki to w tym nie ma, ale za to jest 4x szybsze. Dzielićsiętym z sąsiadami nie można, ale jak ktoś na lewo podzieli na 3 to i tak będzie miałszybciej niżz kablówki i za pół ceny.
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




licząc, że za kablówkę (pełny pakiet) płacisz ok 40zł, to wychodzi że za inet płaciłbyś ok. 60zł. Za tę prędkość to jest zdecydowanie za dużo. Tak jak Tirinti polecam Ci Neo+.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




To Ci się może przydać, przy podejmowaniu decyzji :)


Tp S.A. :

Od września Telekomunikacja Polska obniża miesięczną opłatę abonamentową za korzystanie z usługi Neostrada do 149 zł brutto! Dodatkowo Ci, którzy zamówią Neostradę we wrześniu lub październiku, będą mogli przez 30 dni testować usługę za symboliczną złotówkę. Po miesiącu możesz zrezygnować z usługi nie ponosząc dodatkowych kosztów. Jeśli zdecydujesz się nadal korzystać z Neostrady, możesz wybrać tańszą opcję abonamentową (149 zł brutto), podpisując umowę na 12 miesięcy.

W promocji "Neostrada - testuj przez 30 dni" aktywacja usługi oraz opłata abonamentowa wyniesie 1,07 zł z VAT. W tym czasie możesz z niej zrezygnować - oddając modem - bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Opłaty abonamentowe za kolejne miesiące mogą wynosić:


149 zł z VAT przy umowie na 12 miesięcy

199 z VAT przy umowie bezterminowej.

Opłata za zestaw instalacyjny (199 zł z VAT) znajdzie się na pierwszej fakturze.

  
Re: <Bzdury> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




trochę ta neo+ droga ale wezmę sobie na okres próbny........
Wy pewnie macie neo+ ... powiedzcie jak się sprawdza bo pewnego czasu w Expercie czytałem że ma kilka wad !
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 16:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja mam już ponad rok. Modem mam Lucenta.
W 3 kwartale 2002 TPSA miała poważne problemy z routerami i bardzo cząsto zdażały się kilku(dziesięcio)godzinne przerwy w działaniu Neostrady na danym obszarze. Ale w tym roku już działa bardzo pewnie.
W przypadku dzielenia łącza podobno są problemy z nowymi modemami na USB.
Nie ma problemu z długotrwałym transferem powyżej 60kB/s nie jest problemem. Oczywiście w przypadku ciągnięcia jednego pliku z jednego źródła trzeba mieć dobre źródło, ale jak się ściąga z P2P jednocześnie po kilka(naście) popularnych plików to nie ma problemu z zapełnieniem łącza. Co miesiąc ściągam kilkadziesiąt GB.
  
Re: <Tirinti> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 16:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




ja moge powiedziec tyle, ze choc mam wpoldzielone lacze, to w ciagu ostatnich 2.5 dnia zassalem 6.5GB ;]
max moje transfery, to w DC++ sredni 62kB/s i z FTP sredni 64kB/s
mysle, ze warto teraz kupic NEO+, bo jest bardzo atrakcyjna, ale za rok na pewno juz nie bedzie ;)
  
Re: <EDDY> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




TPSA planuje wprowadzić w przyszłym roku nowe wersje Neostrady.
  
Re: <Tirinti> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




6,5 GB ... wygląda zachęcająco ... pokaże ten post rodzicom ! dzięki za porady !
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Może i zachęcająco. Ale jak to wszystko później się chce wypalić to dochodzą koszty CDRów. Ja zużywam ich 2-3 spinfle 50sztuk miesięcznie co daje koszty niewiele mniejsze od abonamentu za neostradę.
  
Re: <Tirinti> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 22:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




ja niestety też mam nagrywarkę... ale to nie problem... jak sodtałem nagrywarę to przez pierwszy tydzień wypaliłem ponad 80 płytek
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Sobota, 25 Października 2003, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Zasadnicze wady Neo to niestabilna praca w porównaniu np. do SDI oraz dynamiczne adresy IP - no i zdecydowanie odradzam używanie ich modemu po USB (straszne badziewie), najlepiej wogole nie brac od nich modemu(jak nie wezmiesz to bedziesz mial nizsza cene podpiecia), dolozyc kilka zl. i kupic jakiego lucenta - nawet uzywanego, na allegro chodza dosc tanio. Ogólnie cale NEO chodzi bardzo ładnie - przynajmniej w lublinie. Jezeli to ma byc na 1-3 osoby to jest to chyba najlepszy wybór, jezeli na wieksza ilośc to polecam Internetie - BDIPro - cena dość spora ale za to jaka jakość usług.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> stałe :)
PostWysłano: Sobota, 25 Października 2003, 19:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja kupowałem rok temu. Wówczas dawali Lucenta. Nie nażekam na niego.
Ja sam uzywam i na stabilność jużnie nażekam. W zeszłym roku były problemy. Ja używam 24/7 i najwyżej 2 razy w miesiącu zrywa połączenie. (tak, że reconect działa).
A jak ktoś lubi P2P to zmienne IP jest atutem nie wadą.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Sobota, 25 Października 2003, 20:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




No panie ale jak wyobrazasz sobie postawienie np. serwera na dynamicznym ip? Dynamiczne ip jest jak najbardziej wada - przy czym za rzadne skarby nie chca dawac statycznych. Statyczne ip maja mnustwo zalet.
Poza tym nie rozumiem co ma dynamicznosc ip do uslug p2p. Dziala to i tak i tak.
Co do zrywania do 2x w miesiacu to jest bardzo duzo - w porowaniu da faktu ze u znajomego serwer na sdi chodzi od ponad 7miesiecy i ani razu nie zerwalo.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 00:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
SDI ma 115kbps i kosztowało 180zł. Nie wiem ile teraz, ale wiem, że TPSA sięz niego wycofuje i nowych nie instaluje ani ceny nie obniża. Teraz TPSA oferuje Neostrade+ 512/128 (download/upload) po 149zł miesięcznie i 200zł instalacja. Kablówki to w tym nie ma, ale za to jest 4x szybsze. Dzielićsiętym z sąsiadami nie można, ale jak ktoś na lewo podzieli na 3 to i tak będzie miałszybciej niżz kablówki i za pół ceny.



az 180zl ? oj chyba mniej troche, z tego co pamietam kosztowalo SDI 139zl
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 01:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




po pierwsze nie ma co porownywac sdi do neo+, roznica ogromna, poczynajac od transferu po pingi i ten piekielny com, sam mialem sdi przez ponad rok i wiem ze to lacze aktualnie nie nadaje sie do wielu rzeczy, a chyba jedynym plusem (minusem) jest staly IP, teraz zreszta wole miec zmienny IP i to mi nie przeszkadza ani troche. a zrywania polaczenia w czsie pracy nie odczuwac, bo aktualnie nie zostawiam za czesto kompa na noc. dawniej mialem stracha (jak gralem w q3) ze akurat w czasie kiedy bede potrzebowal kompa zerwie mi polaczenie i zdazylo sie tak pare razy jak gralem ja albo moj brat jakies ligowe wazne mecze, ale teraz juz tego nie ma, bo po pierwsze ja juz nie gram ;d, a (dla mojego brata) lacze juz nie zrywa polaczenia.

z p2p, chodzi o anonimowosc, nastepnego dnia np bedziesz mial juz inny IP, wszedzie daloby sie dojsc, ale dla zwyklego usera, np nastepnego dnia bedzie juz niemozliwe prawie zeby dojsc po IP do tego kolesia. oczywscie jak wylaczysz kompa na noc i zmieni sie IP.

zmienny IP bardzo latwo i banalnie mozna zrobic aby byl staly i nie wiem jak Ty mozesz o tym nie wiedziec, nazywa sie do alias dns, aktualizowany na biezaca, z monitoringiem co pare sekund, jesli zmieni sie IP, a komp zrobi reconnecta, to mijaja chyba 2-3 minuty i juz wszystko jest zaktualizowane i mozna dalej kozystac z aliasu.


aha i transfer, po wakacjach tepsa dala mi o jakies 13kB/sek w downloadzie wiecej i jest jeszcze bardziej bosko, ale ja chce jak moj kumpel 250kB/sek za 50zl ;), tylko ze skolei on ma pinga duzego, a ping powyzej 50 jest niewybaczalny.
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 01:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm cos jest nie tak, posta nie widac, skopiuje jeszcze raz jakby co to sie go usunie ;d

po pierwsze nie ma co porownywac sdi do neo+, roznica ogromna, poczynajac od transferu po pingi i ten piekielny com, sam mialem sdi przez ponad rok i wiem ze to lacze aktualnie nie nadaje sie do wielu rzeczy, a chyba jedynym plusem (minusem) jest staly IP, teraz zreszta wole miec zmienny IP i to mi nie przeszkadza ani troche. a zrywania polaczenia w czsie pracy nie odczuwac, bo aktualnie nie zostawiam za czesto kompa na noc. dawniej mialem stracha (jak gralem w q3) ze akurat w czasie kiedy bede potrzebowal kompa zerwie mi polaczenie i zdazylo sie tak pare razy jak gralem ja albo moj brat jakies ligowe wazne mecze, ale teraz juz tego nie ma, bo po pierwsze ja juz nie gram ;d, a (dla mojego brata) lacze juz nie zrywa polaczenia.

z p2p, chodzi o anonimowosc, nastepnego dnia np bedziesz mial juz inny IP, wszedzie daloby sie dojsc, ale dla zwyklego usera, np nastepnego dnia bedzie juz niemozliwe prawie zeby dojsc po IP do tego kolesia. oczywscie jak wylaczysz kompa na noc i zmieni sie IP.

zmienny IP bardzo latwo i banalnie mozna zrobic aby byl staly i nie wiem jak Ty mozesz o tym nie wiedziec, nazywa sie do alias dns, aktualizowany na biezaca, z monitoringiem co pare sekund, jesli zmieni sie IP, a komp zrobi reconnecta, to mijaja chyba 2-3 minuty i juz wszystko jest zaktualizowane i mozna dalej kozystac z aliasu.


aha i transfer, po wakacjach tepsa dala mi o jakies 13kB/sek w downloadzie wiecej i jest jeszcze bardziej bosko, ale ja chce jak moj kumpel 250kB/sek za 50zl ;), tylko ze skolei on ma pinga duzego, a ping powyzej 50 jest niewybaczalny.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 08:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




heh...

teraz ta kablówka podwoiła prędkość ...
za 75 zł jest net 128kb/s i telewizja
za 105 zł jest net 256kb/s i też telewizja

oczywiście biorę tą drugą szybkość wink.gif
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Generalnie ceny dostempu do internetu spadają. JA SDI miałem już ze 3 lata temu.
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 13:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co do dodatkowego 13kB/s. TPSA zmieniła definicję 512/128kbps. Wcześniej była to wartość "brutto" czyli z komunikacją pomiędzy modemami kablowymi u abonenta i na centrali, od września jest to wartość "netto" czyli tylko transmitowane dane. Warto zauważyć, że SDI ma 115kbps wraz z bitami startu i stopu (taki protokół COMa używa) i w efekcie jest 11.5kB/s vs 64kB/s w Neo+.

Ponoć na początku 2004r ma być też Neostrada w wersi 256/64kbps za 99zł/miesiąc.
  
stałe :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocineksoda kaustyczna wrocław
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010