Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> stałe :) Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <s-z-a-k-a-l> stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 18:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Poza tym nie rozumiem co ma dynamicznosc ip do uslug p2p. Dziala to i tak i tak.

Co ty nie powiesz?? A jak dostaniesz bana na stałym IP to kupa, przy zmiennym na bana możesz lać wielkim strumieniem.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 22:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




no nie zupelnie - ja osobiscie daje bany na cala klase ip wiec dynamiczne ip nic by ci nie pomoglo.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> stałe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 01:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti: ja mam mialem dwa lata temu podlaczone, wiec nie jestem dziadkiem :), moze i dawniej kosztowalo az tyle. ;O

szakal: a kim jestes?

banuj cale klasy, zbanuj najlepiej wszystkie ip wlacznie z 127.0.0.1, bedzie ciekawiej ;d

co do banow to nawet nie pomyslalem o tym zeby zmienne wykozystac do tego, tzn w momencie pisania tego posta, bo akutalnie zadko lapie bany, bo nie ma za co, mam ladny sharing, nie sciemniam, daje odpowiednia ilosc slotow i wszystko gra.

aha i jedno mnie denerwuje, tzn moze mnie nie az tak mocno, ale zatwardzialych irc`ownikow, gdyz nie mozna wejsc akutalnie na polskie servery irca (dawaniej +r, a teraz klin), tzn miech dwa temu nie dalo sie, nie wiem jak teraz, siedze na quakenet`cie ;).

oczywscie mozna to wszystko obejsc przez bnc.
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 04:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Mi bardziej chodzi o problem z śledzeniem IP przez firmy typu RIAA. Niby dynamiczne też mogą powiązać z daną osobą, ale wymaga to więcej zachodu, a po co mająsięprzemęczać jak nie muszą.

Co do banów to tylko raz na IRCu dostałem, bo miałem reconecta, a serwer wymagał uwierzytelnienia na nickserwie i jak mnie rozłączyło to później siępodłączał po kilku minutach go wywalało i znó siępodłąćzał no i rano byłem zbanowany.crazy.gif I wtedy okazało się, że aby IP sięzmieniło trzeba byćoffline przez kilka godzin. A ja naiwny myślałem, że wystarczy chwila.

A admin banujący całą klasę lub domenę drugopoziomową to debil. Kiedyś mi się zdażyło, że cała tpnet.pl była zbanowana.crazy.gif
Podobnie nie rozumiem banowania dynamicznych IP przez polskie sieci IRC. Zwłaszcza, że powoli Neostrada staje się najpopularniejszym sposobem dostępu do Internetu w Polsce. (głównie za sprawą największego obszaru dostępności).
  
Re: <Tirinti> stałe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 04:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
aby IP sięzmieniło trzeba byćoffline przez kilka godzin

wystarczy, ze zrestartuje router i juz mam inne IP :)
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 11:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
Cytat:
aby IP sięzmieniło trzeba byćoffline przez kilka godzin

wystarczy, ze zrestartuje router i juz mam inne IP :)


wow rzeczywiscie ;)

wlasnie sprobowalem i dziala, czyli bany nie dla mnie ;)

pamietam jednego bana jak sie chcialem dowiedziec o cewce tesli, sciagalem claa zawartosc strony httrackiem i dalem 2-3 polaczenia jednoczesnie, bez ograniczenia transferu, po nocy takiego sciagania rano nie moge wejsc ani na ta strone ani zaczac offlineowac, na nastepny dzien przeszlo, znowu zaczlame ale ograniczenie do 15kB/sek i dwa polaczenia, znowu polecial ban, ale ten juz po okolo 5 dniach nie chcial zejsc, wiec napisalem na liste mailowa tesli, co to sie skopalo, bo nawet po zmianie IP nie moglem nic zrobic, a strona jest najwieksza na swiecie o tej tematyce, koles odpisal ze tak ma wlasnie skonfigurowanego firewalla i sam mi zaproponowal ze za darmo mi przesle cala strone w offline na cd (4 sztuki) i pokryje koszty przesylki (USA, nie pamietam jaki stan), koszty jakies poniosl to okolo 35zl, przesylka doszla i jestem happy, bo jak sie pozniej okazalo cala strona stoi na laczu 256kb i po prostu jak ja zaczynalem sie bawic to nic z niego nie zostawalo ;)
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 16:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A Polacy nażekają na TPSA, a w USA używwajągorszych od Neostrady. :)
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 02:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




a w USA używwajągorszych od Neostrady. :) - nie do konca - neo ma 128 kb

Co do zrywania do 2x w miesiacu to jest bardzo duzo - w porowaniu da faktu ze u znajomego serwer na sdi chodzi od ponad 7miesiecy i ani razu nie zerwalo - i co z tego ze raz na jakis czas zerwie. Nic sie takiego nie stanie. Wole miec 4x szybsze lacze...

jezeli na wieksza ilośc to polecam Internetie - BDIPro - cena dość spora ale za to jaka jakość usług - i to mnie ciekawi najbardziej. Mam w sieci lacze DSL 1 Mb i jestem adminem, moze mi ktos wytlumaczyc (bo ludzie mowia ze frame relay zawsze bedzie bardziej oplacalne niz inne tansze uslugi) jak takie lacze 2 Mb/s za 3800 moze byc lepsze od paru lacz Internet DSL. Przeciez za te cene to ja mam prawie 8 Mb/s (w DSLach po 480 zl) !!
Oczywiscie mowa o laczu dla sieci nie o stawianiu serwera (co i tak nie jest glupim pomyslem na wielu DSLach).
  
Re: <Tassadar> stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 12:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




eusa_wall.gif No fakt, przecież upload jest 128.

Też uważam, że kilka DSL jest lepsze od framerealy.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 11 Listopada 2003, 03:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MISIEK^23
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #325
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Warto jeszcze dodac, ze po hubie mozesz sciagnac z kablufki znacznie szybciej. Ja wyciagam nawet 130 kilo :)
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 11 Listopada 2003, 07:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
CeZet
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #436
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Używam Neostrady od około 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony. Na początku co prawda jak już tu wspominali inni były ciągłe przerwy w dostawie netu ale problem już dawno dawno temu całkowicie zniknoł. Net mam włączony 24/7 i już nie pamiętam kiedy mi przerwało połączenie:O
A co do zmiennego ip...hmmm...jak dla mnie ma ono same zalety...po pierwsze P2P p drugie jestem nie banowalny na żadnym serwerze...ni mówie żebym był jakiś niewydażony żeby mnie trzeba było ciągle banować ale zdażało się że skorzystałem z tego:]
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 08:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




finał całej akcji ze stałym łączem jest następujący...
mam już łącze które jest oprate na serwerze podobno 2-bitowym + jeszcze inni użytkownicy
to jest z sieci ośiedlowej... największą prędkość jaką miałem z ściągania z netu to ok 380kb/s i była taka mniej więcej przez 10 sekund, potem malała. osiągi są porównywalne do neo+ a całość jest o wiele tańsza... 59 zł za miesiaka biggrin.gif no i jest jeszcze lan i FTP na którym miałem prędkość 2 mb/s


P.S dawno nie byłem na forum a widze że jest nowa buźka biggrin.gif drunken_smilie.gif drunken_smilie.gif drunken_smilie.gif heheehe
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 10:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm, na neo u mnie wyciagne max 530kb/sek, ale musze miec dobre zrodlo, bo duzo ludzi na dc nie ma takich laczy...

wiekszosc ludzi potrzebuje lacza ktore daje transfer, mi zalezalo na laczu ktore daje mi i transfer i niski ping, czyli bez zadnych uzytkownikow na tym samym laczu.

byli u mnie od chello, za 140zl/miech, wolniejsze o 5kB/sek lacze nic neo+ i ping 50-60, na neo+ 20-40, a to duza roznica.

kumpel kupil chello i zalamuje sie bo nie moze nawet www postawic bo wszystko poblokowane ;).

ale Ty tutaj nie o chello piszesz tylko o czyms innym.
  
Re: <hardtmuth> stałe :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 15:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




to jest sieć osiedlowa... ping sobie zmierze
a tu jeszcze zapytam..... jaki program polecacie do mierzenia transferu... najlepiej z linkiem :)
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Środa, 03 Grudnia 2003, 02:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Najlepsy program do mierzenia transferów to ściagnięcie durzego pliku z miejsca z kąd ściąga sięnajczęściej i sprawdzenie ile czasu to zajeło. Kolega ma siećz kablówki Aster i z jednych mieejśc ma szybko, a z innych ma bardzo wolno, a ja na Neo+ mam szybko z obu.
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Środa, 03 Grudnia 2003, 02:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Ja jeszcze do wypowiedzi Tirintiego dodam, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest ściągnięcie jądra Linuksa z kernel.org
Tam ISP dał 250Mbps więc każde polskie łącze można na tym przetestować.
Max tam miałem 68KB (bo nic wtedy nie wysyłałem) na DSL512/256 (jak dobrze że 512 to jest netto a nie brutto, bo czasem można nawet i 70KB wycisnąć)
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm, DUMeter, the best !

link...hmm poszukaj gdziekolwiek, mysle ze jest na tyle slawny ze znajdziesz latwo ;)
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 18:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




a co do neo+... to tam każdy użytkownik ma oddzielną linie??? U mnie do serwer 2Mbit jest podłączonych około 9 użytkowników ...

jest zato jeden minus sad.gif połowa używa p2p i nie umieją ograniczyć uploadu a to strasznie zamula net i wolno ptem się wczytują stronki...
  
Re: <Krzysiek> stałe :)
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Każdy jest podłączony linią ADSL do routera na centrali a ilość osób podłączonych do tego routera i przepustowość sieci do której podłączony jest routr jest różna, ale nie słyszałem, żeby ktoś nażekał.
Dziwne jest, że połowa nie używa p2p.
  
Re: stałe :)
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Dziwne jest, że połowa nie używa p2p.


nie używa dlatego że od dziś jest p2p sieciowe(dc++)... i ftp... a reszta się męczy na p2p internetowych
  
stałe :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 2 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010