Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Słaba jakość filmu - kropki Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 20:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Mam problem podczas oglądania filmów (zarówno we vplayerze jak i innych kodekach). Problem polega na tym, że podczas przewijania filmu na obrazie pojawiają się "kropki" przez które jakość odtwarzania jest bardzo słaba. Kropki te pojawiają się również na pulpicie Windows (np znaczek XP jest cały w kropkach, a powinien mieć ładne barwy). Problem pojawia się również podczas przeglądania ikon. Jestem kompletnie załamany i nie wiem co robić - czego to może być wina? Mam zainstalowane sterowniki do karty graficznej, a konkretnie posiadam kartę Radeona 9500 64MB kupioną trzy tygodnie temu za 779zł więc gdyby to była wina karty to dół na maksa ;/ Naprawde nie wiem co robic.
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 22:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A mógłbyś to sprecyzować? Bo ja mam jużdrógiego Radeona. Na pierwszym na początku miałem obraz w ciapki (bardziej niebieskie lub bardziej żółte nisz reszta obrazu), stopniowo ciapków było coraz więcej, wreszci zrobiły się z nich poziome linie a na końcu karta zaczęła wieszać się w 3D, ponieważ zrywałem pląby żeby zmodować kartę to nadawała się tylko do powieszenia na ścianę. Teraz mam drugiego i przez kilka dni miałem te ciapki, ale później mu się poprawiło i jużponad tydzieńdziała. Na drógiego mam gwaranję. Ale wiem jedno nigdy więcej karty Ati nie kupię, bo jakością nVidia go przebija.
  
Re: Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 23:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Również mam gwarancję na tą kartę. Otóż jeżeli chodzi o sprecyzowanie problemu: kolory się rozmazują, a niektóre obrazki wyglądają jakby były zbudowane z "kropek" - tzn kazda kropka ma inny odcien koloru wyglada to mniejwiecej tak:

::
::
:: ::

Powyzej zrobilem litere L. W rzeczywistosci jest znacznie wiecej tych kropek (bez pustych miejsc) i wyglada to okropnie. Natomiast podczas ogladania filmow kolory sie rozmazuja i np twarze ludzi sie rozmazuja (tak jakby byly wielokolrowe). Tworza sie takie "kolka" i wogole robi sie taka ciapa. Masakra ;/
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 23:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




A jak w 3d?
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 00:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To mi raczej na za małą ilość kolorów wygląda i to chyba na 8bit, bo w 16 to to jest niewidoczne. Czy dobrze zainstalowałeś drivery?
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a czy dzieje Ci się to cały czas czy tylko na początku jak kompa uruchomisz ? albo po długim działaniu i czy kartę przetaktowałeś ? ... u mnie dzieje się tak gdy karta jest zimna ... tzn wietrze pomieszczenie i temp spada np do 10 lub mniej stopni i potem od razu uruchamiam kompa ... a winę za to ponosi ta badziewna pasta czy raczej "lepik" pod radiatorem Radeona ... jak się rozgrzeje jest oki ... wystarczy restart zrobić i komp działa prawidłowo ... widocznie radiator nie odbiera ciepła w sposób prawidłowy z rdzenia karty lub tez za wysoko kartę podkręciłeś ... to są typowe objawy przegrzania karty


a Tirinti moim zdaniem to karty od NV są słabe ... miałem już z 8 i powiem ze chyba tylko z GF 3 500 byłem zadowolony inne niezłe "jaja" wyczyniały vide przypadek GF 4 4200 od Gainwarda ... totalny niewypał karta przestawała działać po ok 5-7 miesiącach nawet bez podkręcania ! ... zgłaszałem ten problem na różnych forach zagranicznych i w kilka osób złożyliśmy do Gainwarda petycje w której prosiliśmy o wyjaśnienie tej kwestii ... znaleźliśmy także sami przyczynę problemu ... był nim za słaby kondensator na jednej z partii kart (a ta partia liczyła ok. 30 000 sztuk !) ... tak chcieli wymieniać ... ale nie wszystkim tylko tym którzy ZNALI przyczynę ... powiedziałem nigdy już Gainwarda ani nvidii
  
Re: <e X t 7 3> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




No więc od razu po pierwszym uruchomieniu komputera miałem problemy z obrazami (podejrzewam, że w sklepie zainstalowali poprawnie drivery). Obrazy miały normalne kształty, ale ich barwy były dziwne i niewyraźne. Ponadto nie podkręcałem karty, ani jej nie przetaktowywałem (zresztą nie wiem co ta czynność oznacza). Kartę mam zaledwie od trzech dni, jak i cały sprzęt. Poza tym Triniti: gdzie mogę sprawdzić ilość kolorów.

Jak robiłem formata, XP bynajmniej dziwnie się zachowywał. Podczas uruchamiania skakał ekran (napis "zapraszamy") i pulpit był rozstawiony nie równo. Oczywiście zainstalowałem drivery i od razu pomogło - ale te kanciaste barwy pozostały...
  
Re: Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Dosłownie przed sekundą zainstalowałem od nowa drivery Saphire. Po zrestartowaniu kompa zrobiło się jeszcze gorzej - nie dość, że na pulpicie tworzą się plamki (jak poprzednio), to na dodatek wokół ikon utworzyły się białe pola (wokół Outlooka i IE).

To raczej nie jest kwestia instalacji. Podczas instalowania ustawia się rodzaj instalacji (zalecany czyli: "szybki" lub: "zaawansowany" - instaluję ten pierwszy zalecany), a później instaluje wszystko samo - Ati HydraVision i Ati Multimedia Center.

Kurde, strasznie upierdliwa sprawa ;/ Totalna załamka
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 22:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ewidentnie wina karty, powinieneś ją reklamować (lub komputer, jeżeli kupiłeś zestaw)
  
Re: <e X t 7 3> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja miałe TNT2Ultra, GF2GTS, GF3 i GF4TI4600 ze wszystkich byłem zadowolony. Najgorzej sprawowała się GF2 od Herculesa, a oni teraz robią jedne z lepszych na Ati. crazy.gif TNT2Ultra codzi od 2 lat bez radiatora, co prawda tylko w 2D ale za to 24/7. Radeony miałem 2 i oba kiepskie.
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Prawym przyciskiem myszy na pustym kawałku pulpitu Properties/settings.
  
Re: Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 13:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tirinti. Pochwal się jeszcze markami swoich radenów, żeby każdy miał jasność.

Ja do tej pory miałem ATI (mach64 - 2d only) do tej pory działa w p100. Nvidię Riva 128ZX (od STB) - karta dosyć dobra, jednak firma od układu do niczego. Kartę kupiłem w czasie gdy juz mozna było kupić TNT, po 6 Miesiącach zmieniłem system na Windows 2000 i od tego czasu nie doczekałem się wsparcia 3d dla tego systemu w tej karcie. O czym to świadczy. Moim zdaniem o podejsciu firmy do klientów, które jest "nienajlepsze"

Co do jakości kart i ocenie NVidia/ATI - wystarczy sobie kupić NVidię od takiego PowerColor np. po pół godzinie działania juz słychać wiatraczek, którego na początku nie było słychać. Miałem taką kartę osobiście (przez jeden dzień - dłużej nie mogłem wytrzymać)

Obecnie mam GF2MX400 od MSI. Karta jest super - bez wiatraka. I ma jeszcze tą zaletę że nie robi wogóle problemów z instalacją w Linuksie.

Jedyne czego żałuję to to, że się zdecydowałem na wymianę na 2 miesiące przed pojawieniem się w sklepach bezwiatrakowych ATI 9000, napewno bym ją wybrał. Ale taki już mój pech :(
  
Re: <Akira> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Wtorek, 30 Września 2003, 15:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Pierwszy był HIS, a obecny to sam nie wiem. DJ powinien wiedzieć.
Może jak Asus zacznie robić Radeony to będą miały lepszą jakość.
  
Re: <Tirinti> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Już o tym na d.pl mówiliśmy Tirinti, kupujesz firmy przeciętne albo jeszcze gorsze i narzekasz że Ati jest beee...
A Asus właśnie zaczął produkcję na Ati :-)
  
Re: <Nikos> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mam dwa noname`y gf (jeden totalny noname i drugi pixelview, ktory jest tez imho nonamem) i jeden firmowy leadteka i co ? nie narzekam na zadnego jeden juz ma bodajze dwa lata noname i nic zlego mu sie nie dzieje, bardziej narzekalem na leadteka, jak wentylator wysiadl.

a jak jakis noname wypsusci karte na gpu ati to widac ze kaszana sie dzieje ze sprzetem.

moj kumpel ma radeona jakiegos tam, nie interesuje mnie zaplacil za niego wtedy okolo 1600zl i co ?, ma krzaki w dwoch grach i nie sa to gry dosowe, albo z czasow win98
  
Re: <hardtmuth> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 14:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A może pamiętasz jakie to gry?
  
Re: <hardtmuth> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Czyli mówicie, że muszę jak najszybciej skontaktować się z punktem sprzedaży? Jeżeli okaże się, że to rzeczywiście wina karty to czy mam prawo zażądać nowej karty (inny model) lub zwrotu pieniędzy, czy dadzą mi tą samą kartę tyle że "naprawioną". Jeżeli mogę zażądać innej, to jaką wybrać? (do 779zł).
  
Re: <cf4ni4k> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 18:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Jeśli okaże się, że winna jest karta, to wymienią Ci ją na nową,
działającą.. ..model "co najmniej ten sam"..
..można spróbować się umówić, by wziąć za dopłatą lepszą kartę..
Jeśli okaże się, że karta całemu zajściu nie winna, zapłacisz za serwis..
  
Re: <GregorP> Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Znając serwisy to będą ją 14 dni roboczych "naprawiać" po czym dazą nową.
  
Re: Słaba jakość filmu - kropki
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




bo trzeba wiedzieć gdzie kupować ;) Ja z tym jak na razie nie miałem problemu.
  
Słaba jakość filmu - kropki
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010