Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Najlepsze solówki The Edga ! Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Piątek, 16 Grudnia 2005, 22:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




Makenay :
Slane rzadzi cool.gif
Edek wymiata cool.gif
Bono kopie jego gitare(tak jakby) cool.gif



uwielbiam w Slane tą akcje Bono kontra Egde podczas Until biggrin.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Piątek, 16 Grudnia 2005, 23:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Eliasz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5470
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
Jakie według Was są najlepsze solówki Edga !?

Według mnie The Fly w którym jest normalnie kosmos !!!! Te rify... magia biggrin.gif

POP ieram ^^
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 17 Grudnia 2005, 11:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nazim
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1713
Posty: 214


[ Osobista Galeria ]




Bullet The Blue Sky z Vertigo Tour, coś pięknego ta psychodeliczna solówka i snipped-zdecydowanie najlepszy moment każdego koncertu z trasy.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 17 Grudnia 2005, 11:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2fan
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3575
Posty: 496


[ Osobista Galeria ]




Najlepsza solówka?! MIRACLE DRUG!!!!! OCH JA SIĘ WZRUSZAM PRZY TYM!!!!
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 17 Grudnia 2005, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Until The End Of The World biggrin.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Niedziela, 18 Grudnia 2005, 08:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Ja osobiście uważam jak i paru kolegów wczesniej - The Fly!!!!
Odchodzi tu taka solówa, ze ja odpadam, trzeba miec talent żeby tak śmigac gitarą!!!!

wink.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Niedziela, 18 Grudnia 2005, 13:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
vito
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4269
Posty: 65


[ Osobista Galeria ]




Popieram moich poprzedników i dorzucam Love is Blindness,aż ciary przechodzą po plecach jak gra to podszas zoo tv Sydney. smile.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Niedziela, 18 Grudnia 2005, 13:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike(y)
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4050
Posty: 80


[ Osobista Galeria ]




Nigdy nie uważałem Edge'a za świetnego gitarzystę technicznego i z jakimś wielkim feelingiem. Jego umiejętności to nic innego jako kombinacja doświadczenia z przeciętnymi umiejętnościami. Jeszcze 20lat temu nie byłby w stanie zagrać takiej solówki jaką uderza nas w Bullecie.

Mimo to jest gitarzystą z pierwszej ręki. [zadowolenie] Jego moc nie tkwi w szybkości czy sprawnych palcach ale na brzmieniu. Jeżeli gitarzysta potrafi stworzyć własne brzmienie dzięki któremu będzie rozpoznawalny - to jest to wielki wyczyn. A pod tym względem Edge jest mistrzem.

Wg mnie jego najlepsze solówki to:
- The Fly = świetna solówka ze względu na melodyjność i kontrast z sekcją rytmiczną.
- Until The End Of The World = cały utwór to jeden wielki kunszt gitary Edge'a. = solo również bardzo melodyjne i z niesamowitym klimatem.
- Bullet w wersji live w po Joszuła Tri. Piękny moment zmiany rytmu...
  
Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Niedziela, 18 Grudnia 2005, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
IrishWn
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4453
Posty: 1150


[ Osobista Galeria ]




moja ulubiona solówka to chyba ta z New Year's Day... drunken_smilie.gif
Kocham wszystkie najwyższe dzwięki jakie tylko potrafi wydobyć z siebie gitara elektryczna... ah...
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Grudnia 2005, 01:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NumB
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3497
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Bullet The Blue Sky - zwłaszcza te chorzowskie. cool.gif

A tak przy okazji - szukam właśnie tabulatury jakiejs do solowki tej z BTBS z Vertigo Tour, ale znaleźc nie moge. Pomoze ktos? wink.gif

Z góry dzieki! biggrin.gif
  
Re: <kanapka> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2005, 01:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Babyface
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5602
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie też

Until jest extra, najlepsa wersja to ta z Elevation, z Bostonu [list=] biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif [/list]
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2005, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
poplemon
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1362
Posty: 375


[ Osobista Galeria ]




jak dla mnie to (kolejność przypadkowa):
- mysterious ways
- bullet the blue sky (ale nie to z ostatniej trasy - wolę wcześniejsze wykonania - zwłaszcza z czasów zooTv)
- the fly
- love is blindness
- one (ak mu bono pozwoli pograć)
- with or without you (j/w ; a mistrzostowo to było na występie z wyclefem jeanem eusa_clap.gif )
- all i want is you
- please (z popmartu)
trochę tego jest...

pzdr cool.gif
  
Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2005, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
IrishWn
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4453
Posty: 1150


[ Osobista Galeria ]




Ale wydaje mi się , że ominęliśmy jedną z najlepszych solówek Edge'a przynajmniej według mnie... w piosence Trip Through Your Wires czas ok. 1:30 po takim boskim okrzyku Bono zaczyna sie super solówka gitarowa... mogłabym jej słuchać non stop.... drunken_smilie.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2005, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




IrishWn :
Ale wydaje mi się , że ominęliśmy jedną z najlepszych solówek Edge'a przynajmniej według mnie... w piosence Trip Through Your Wires czas ok. 1:30 po takim boskim okrzyku Bono zaczyna sie super solówka gitarowa... mogłabym jej słuchać non stop.... drunken_smilie.gif


tak! Całkowicie się zgadzam! A przy okazji… to nie spodziewałam się ze oprocz mnie jest tu ktos z Mysłowic!!!

Edge'a bardzo szanuje i lubie, jest rewelacyjnym gitarzysta!
a oto (wg mnie) jego najlepsze solowki:
- mysterious ways
- bullet the blue sky (chorzowskie wykonanie tego utworu wresz zwalilo mnie z nog!)
- the fly
-acrobat (juz pisalam; moja najukochansza piosenka U2, cudowna solowka, gitara, wszystko dopracowane...)
- love is blindness
- one (szczegolnie koniec)
- with or without you
- all i want is you
- please (pop martowe wersje powalaly!)
- miracle drug (uwielbiam ten kawalek, od poczatku bylo to dla mnie najlepsze solo na plycie)
- New Years Day
- Silver and gold (okay edge, play the blues!)
- Sunday Bloody Sunday
- Exit (live, wersja plytowa - cokolwiek! przepiekna piosenka! przepiekna gra!)
- Elevation
- Street Mission
- Electric Co.
- Out of control
- Like a song (kocham ten utwor i gitare Edge'a w nim!!!)
-Bad
- Heartland
- Ultra Violet
- Discotheque (a wiecie ze to mozna tez grac na pianinie? :P)
- Gone (przepiekna gra, zawsze serce podskakuje mi do gardla, gdy to slysze)
- Mofo (popmart!)
- Wake up dead man!!!
- Walk On
- Kite (swietny 'spacer'... ;P)
- Vertigo
- ABOY
- Crumbs…
- Orginal of the species


hmmm to wszystko (chyba :P)
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 10:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
smoqu
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3826
Posty: 60


[ Osobista Galeria ]




evay --> prawie połowa utworów które wymieniłaś nie posiada solówki...przynajmniej ja bym tego solówką nie nazwał
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 10:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
poplemon
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1362
Posty: 375


[ Osobista Galeria ]




no i jeszcze Party Girl z video Under a Blood Red Sky smile.gif smile.gif smile.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 15:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Mysterious, Bullet (w chorzowie zabrzmialo gilmourowsko)
Until, Fly... NYD,SBS,Pride... dużo tego... uwielbiam gitarę Edge'a w WTSHNN i WOWY - cos cudownego,noge sluchac godzinami... wogole wkład Edge'a w brzmienie wszystkich piosenek jest ogromny...


Do they know is christmas? (akurat mi leci) wink.gif
  
Re: <poplemon> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 21:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio nie umiem się odpędzić od The Elctric Co.
Ale jego wszystkie solówki coś w sobie mają i to jest najlepsze w jego grze!! eusa_clap.gif biggrin.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Najlepsze solowki Edge'a wg mnie to WTSHNN,NYD,The Fly i SBS.Bardzo lubie rowniez moment w WOWY pod koniec.
  
Re: <SHADOWu2> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 22:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




I jeszcze BTBS i tak dalej!!!!!! Za dużo wymieniania biggrin.gif
  
Najlepsze solówki The Edga !
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 4 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010