Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Najlepsze solówki The Edga ! Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <poplemon> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




I jeszcze jedno!!!!!


Love Is Blindness !!!

Ah to jest coś niezwykłego!!
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 22:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NumB
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3497
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




SHADOWu2 :
I jeszcze jedno!!!!!


Love Is Blindness !!!

Ah to jest coś niezwykłego!!


Popieram...!! Naprawdę coś niezwykłego eusa_clap.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Środa, 21 Grudnia 2005, 22:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




NumB :
[..]



Popieram...!! Naprawdę coś niezwykłego eusa_clap.gif


Ciary i tylko ciary biggrin.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 24 Grudnia 2005, 02:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Lubie gdy Edge uzywa podczas grania solówek takiej metalowej rurki do slizgania po gryfie - takie szkliste brzmienie (np. miracle drug)
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 24 Grudnia 2005, 11:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




a co sądzicie o Dancing Barefoot ??? przecie to naprawde rewelacyjna solówka (wiem ze cover ale pieknie odegrane! eusa_clap.gif )
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 24 Grudnia 2005, 13:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




evay :
a co sądzicie o Dancing Barefoot ??? przecie to naprawde rewelacyjna solówka (wiem ze cover ale pieknie odegrane! eusa_clap.gif )



popieram!!! biggrin.gif ja calkowicie zapomialam o tej piosence no ale ze ją niedawno sluchalam to na nowo się zachwyciłam ta solówką biggrin.gif cudo cool.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Niedziela, 15 Stycznia 2006, 05:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SarS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5786
Posty: 25


[ Osobista Galeria ]




- If You Wear that velvet dress (chyba najbardziej nastrojowa rzecz jaką Edge kiedykolwiek zagrł)
- Silver and Gold (Rattle & Hum) - klasa sama w sobie
- The Fly - j. w.
a o to inne na które zwracam szczególną uwagę
- New Years Day
- When I Look at the World
- All I Want is You
- Love is Blindness
- Bullet the Blue Sky (od okresu 2001, szczególnie w Chorzowska!)
- Even Better than the Real thing
- One Tree Hill (w wykoniach koncertowych)
  
Re: <SarS> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 14:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Caroli
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5466
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




i jeszcze to:

WOWY akustycznie

http://d.turboupload.com/d/301436/09_With_or_Without_You__Live_in_Dubl in___Wycel.mp3.html


Mozna tego sluchac non stop przez pol godziny. Utwor bardzo dobrze pokazuje zdolnosci i pomyslowosci Edzia.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2006, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Powstał temat o riffach Edge'a więc postanowiłem odkopać z zamierzchłej którejśtam strony heha temat o solówkach :))

Moim zdaniem jeśli U2 z czegoś nie słynie..
to na pewno tym czymś ma dużą szansę być przyzwyczajanie słuchacza do rozpasłych, bezczelnych i przydługich solówek gitary. Mi się to podoba, po przykładzie G'N'R wiem, jakie to może być męczące ;)

No ale, jak już Edż zaserwuje nam jakiś mniejszo-większy popis gitarowy, oczy wychodzą z orbit, język opada na podłogę ciągnięty przez żuchwę a uszy stają na sztorc, by wyssać z głośnika jak najwięcej edżowego brzdąkania. NIE SŁYSZAŁEM nigdy przenigdy nigdzie od żadnego innego gitarzysty czegoś takiego jak solówka z Acrobata. Jeśli o mnie chodzi, padam na kolana shock.gif
:]]]
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2006, 22:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Wlasnie.
Melodie Edge'a są bardzo przemyslane. Nie ma w nich ani jednej zbędnej nuty - same konkrety.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Piątek, 12 Stycznia 2007, 09:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Temat wymaga uaktualnienia smile.gif Myślę tutaj oczywiście o wykonaniu "Kite" z 5 leg Vertigo Tour. Solówka Edge'a w tym kawałku przyprawia mnie o dreszcze. Śmiało mogę stwierdzić, że jest dla mnie jedną z najpiękniejszych w całej jutowej historii smile.gif
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2007, 15:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Ja się jeszcze nie wypowiadałem, więc dla mnie najfajniejsza z solówek Edga jest w utworze When I Look At The World. Nie jest może zbyt długa, ale jej brzmienie i moc wywołuje ciarki.

Niestety, dla mnie Edge nie jest jakimś wirtuozem jeśli chodzi o grę solową. Jego solóweczki są zazwyczaj bardzo krótkie. sad.gif
Ma on w swoim dorobku jedną "kobyłę" w Street Mission i szkoda, że już nigdy potem nie powrócił choćby raz do takiego grania solówek na albumach.

Dla mnie mistrzami gry solowej są i pozostaną David Gilmour z Pink Floyd oraz Steve Rothery z Marillion.
  
Re: <Pablos> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2007, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Ja ja wole zdecydowanie krótkie solówki Edge'a niż jakieś gęste, długaśne między palczaste przekładanki na gryfie.
  
Re: <Max> Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2007, 18:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Długość solówki jest najmniej istotnym kryterium jej oceny.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2007, 20:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
Długość solówki jest najmniej istotnym kryterium jej oceny.


istnieje jakiś spis najbardziej istotnych kryteriów (hierarchicznie ułożonych najlepiej) przy ocenie solówki? :)
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2007, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Długość solówki jest najmniej istotnym kryterium jej oceny.


Dla mnie jest jak najbardziej istotnym. Zbyt długa powoduje wymioty.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Max :
[..]
istnieje jakiś spis najbardziej istotnych kryteriów (hierarchicznie ułożonych najlepiej) przy ocenie solówki? :)


Owszem, wygląda on mniej więcej tak:

1. Stopień dotknięcia solówki geniuszem ( wyliczany subiektywnie )
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
101. wyszkolenie techniczne gitarzysty, długość, barwa, nagromadzenie fragmentów improwizowanych, i wszystkie inne pierdoły.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 12:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
Max :
[..]
istnieje jakiś spis najbardziej istotnych kryteriów (hierarchicznie ułożonych najlepiej) przy ocenie solówki? :)


Owszem, wygląda on mniej więcej tak:

1. Stopień dotknięcia solówki geniuszem ( wyliczany subiektywnie )
.
.
.
101. wyszkolenie techniczne gitarzysty, długość, barwa, nagromadzenie fragmentów improwizowanych, i wszystkie inne pierdoły.


Zastanawiam się, czy miałeś kiedyś gitarę elektryczną w ręku?
Bo człowiek, który posiada owo cacko i trochę samemu próbuje grać, NIGDY by nie napisał, że "wyszkolenie techniczne gitarzysty, długość, barwa, nagromadzenie fragmentów improwizowanych, i wszystkie inne pierdoły" ma trzeciorzędne (czy nawet jak Ty tu napisisałeś stupierwszorzędne) znaczenie.
A że talent na pierwszym miejscu to sie zgadzam.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Pablos :
[..]
Zastanawiam się, czy miałeś kiedyś gitarę elektryczną w ręku?


Miałem, także na scenie.

Cytat:
Bo człowiek, który posiada owo cacko i trochę samemu próbuje grać, NIGDY by nie napisał, że "wyszkolenie techniczne gitarzysty, długość, barwa, nagromadzenie fragmentów improwizowanych, i wszystkie inne pierdoły" ma trzeciorzędne (czy nawet jak Ty tu napisisałeś stupierwszorzędne) znaczenie.


A nawet w ogóle może nie mieć znaczenia. Jeżeli solówka dotyka geniuszu, to zupełnie nie interesuje mnie, jakie wyszkolenie techniczne ma gitarzysta, jak długa owa solówka jest itd. Przypominam co powiedział niegdyś Edge: '' kiedy siadam do pracy nad nowym utworem staram się wyobrazić sobie, że mam gitarę w ręku pierwszy raz w życiu - co mogę z nią zrobić ? ''. Ot i cała filozofia. To nie znaczy, że nie doceniam wirtuozów gitary ( choć takiego Yngwie '' Zapieprzam 423534785392845 Dźwięków Na Sekundę - Ale Jestem Sexy ! '' Malmsteena docenić mi naprawdę ciężko ), ale wirtuozeria NIC Ci nie pomoże, jeżeli nie potrafisz '' dotknąć geniuszu ''. The Edge nie potrafiłby zagrać ani jednej solówki Malmsteena - co nie zmienia faktu, że dla mnie jest milion razy lepszym gitarzystą. To chciałem powiedzieć.
  
Re: Najlepsze solówki The Edga !
PostWysłano: Wtorek, 16 Stycznia 2007, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]



A nawet w ogóle może nie mieć znaczenia. Jeżeli solówka dotyka geniuszu, to zupełnie nie interesuje mnie, jakie wyszkolenie techniczne ma gitarzysta, jak długa owa solówka jest itd. Przypominam co powiedział niegdyś Edge: '' kiedy siadam do pracy nad nowym utworem staram się wyobrazić sobie, że mam gitarę w ręku pierwszy raz w życiu - co mogę z nią zrobić ? ''. Ot i cała filozofia. To nie znaczy, że nie doceniam wirtuozów gitary ( choć takiego Yngwie '' Zapieprzam 423534785392845 Dźwięków Na Sekundę - Ale Jestem Sexy ! '' Malmsteena docenić mi naprawdę ciężko ), ale wirtuozeria NIC Ci nie pomoże, jeżeli nie potrafisz '' dotknąć geniuszu ''. The Edge nie potrafiłby zagrać ani jednej solówki Malmsteena - co nie zmienia faktu, że dla mnie jest milion razy lepszym gitarzystą. To chciałem powiedzieć.


OK. Ja się z tym zgadzam. I sam też solówki np: Petrucciego z Dream Theatre słucham z ciekawści raz i mi wystarczy. (Wolę przestrzenne i klimatyczne solówki w progresywnym graniu)

Chodzi mi o to, że jeżeli taki The Edge, który talent ma (w to nikt nie wątpi) nie ćwiczyłby godzinami w młodym wielu i teraz też może (czyli rozwijał swój warsztat), grał na bardzo kiepskim sprzęcie (czyli jego gitara nie miałaby odpowiedniego brzmienia, barwy) to odnosząc się tylko do tych dwóch (ale najważniejszych) punktów, które ty uważasz za mało ważne, byłaby... kicha. Sorki, że muszę pisać takie oczywiste sprawy, które każdy przedszkolak wie, ale sam mnie do tego zmuszasz biggrin.gif

.
  
Najlepsze solówki The Edga !
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 5 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010