Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> POMOCY!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




mam taki problem przy przegladaniu forow dyskus (wszystkich- na hehu, deplach, 3xk):
w pewnym momencie pojawia mi sie komunikat, ze program wykonal niepr. op., oto szczegoly:
IEXPLORE spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module URLMON.DLL przy 0167:76f45552.
Rejestry:
EAX=00000000 CS=0167 EIP=76f45552 EFLGS=00010246
EBX=0045a48c SS=016f ESP=0058b03c EBP=0058b084
ECX=02d52de4 DS=016f ESI=00000000 FS=1187
EDX=00424fe4 ES=016f EDI=0058b06c GS=0000
Bajtów w CS:EIP:
8b 10 68 00 c0 00 00 51 68 02 20 00 00 56 50 0f
Stos:
02cf55a8 00000ee2 0058b06c 0058b074 00000000 0058b0d8 0045a48c 02edcf10 00000000 00000001 00000000 0042000c 00000000 00000000 00000000 00000000

daje zamknij, pojawia sie nastepne okno, kotre radzi mi, zebym pozapisywal wszystko i pozamykal i zrestartowal, ale nie zamykam, moge pracowac dalej- do czasu, az znowu pojawia sie to, co wyzej - i wtedy juz koniec
Czy da sie cos na to poradzic?
  
Re: <Kowal> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




a jaki masz windows??? XP ?
  
Re: <Krzysiek> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




a sorry, zapomnialem
98
  
Re: <Kowal> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




a to nie wiem... sad.gif w XP jest chyba jakiś standardowy błąd ponieważ ciągle chce wysyłać komunikaty o błędach itp. a na kompie na jakim teraz siedze (w szkole) to nie działają domeny mmx.pl ...

radzę zainstalować Explorera 6.0 SP albo pobawić się z innymi przeglądarkami, a nuż się uda cool.gif
  
Re: <Krzysiek> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




A ja radze przesiasc sie na linuxa biggrin.gif. Pelna stabilnosc, bezpieczenstwo, szybkosc dzialania netu nieporownywalna do windy, ogromny wachlarz przegladarek, a nie tylko jedyna sluszna... Jesli juz koniecznie chcesz pozostac przy M$ to 2000, z serice packami, albo nie do tego netscape i bedzie hulac.

PS Ilu programistow Microsoftu potrzeba do wymiany zarowki?
Ani jednego. MS oglosil ze nowym powszechnym standardem jest ciemnosc lol.gif

I pewnie dlatego nikt nic nie wie z bledow generowanych przez wingroze. W linuchu masz pelne logi i wszystko jasne jest smile.gif
  
Re: <ulan> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




dzieki za dobre rady chlopaki, ale ja nie mam na to wplywu, gdyz komputer jest sluzbowy i nie mam wplywu na oprogramowanie niestety
wiec oczekuje na dobre rady dalej
  
Re: <ulan> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




ja się ma stałe to czemu nie linux??!!! Jakie wersje polecasz?? Zbytnio nie znam się na linuxie , jedynie kilka razy siedziałem na kompie z tym systemem
  
Re: <Krzysiek> POMOCY!
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 10:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Dystrybucj jest tyle ze do wyboru do koloru biggrin.gif Mysle ze dla poczatkujacego najlepsze beda: Red Hat, Mandrake, czy Aurox, ten ostatni to spolonizowany w 100% Red Hat. Za pomoca prostych kreatorow zrobisz wszystko smile.gif, no i systemy te konfiguruja sie praktycznie w calosci juz podczas procesu instalacji. Tylko uwazaj przesiadka z windy na linucha moze sie okazac trudna. Poszukaj watkow o porownaniu systemow cool.gif
  
Re: <Kowal> POMOCY!
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 17:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Kurde, jak masz w tym służbowym sprzęcie CD i dostęp do biosu, to ściągnij sobie Knoppixa! System działający na łycie CD.
A jeżeli masz w firmie DHCP to nawet IP-ków i DNS-ów wpisywać nie będziesz musiał.

A sprawa jest banalna ino trza parę komend przy bootowaniu wpisać (ale prostych) i jedziesz, nic Ci kompa nie zarazi, net na knoppiksie działa zawrotnie. I masz spokój, kończysz zabawę, downujesz wyciągasz płytkę i heja...
  
Re: POMOCY!
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 14:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Sysem jest do przeinstalowania. Szukanie błedu zajmie duuuzo więcej czasu a w przypadku 98 raczej będzie bezowocne:(. Doppiero jeśli to nie pomoze warto sprawdizć timingi pamięci i czy procesor się nie nie przegrzewa. Z doświadczenia wiem ze komputrery w firmach (zwłaszcza duzych) potrafią chodzić (jeśli to wczesne intele) z ...zatartymi wiatraczkami :).
Przesiadka na Linuxa:
Warto, ale jaka to koniguracja sprzętowa? Jeśli to jakiś mmx albo PII z 32 albo 64MB ramu to Knoppix ani RH9 na tym nie poleci. Jesli P3 (athlon) z 256 to polecam przesiadkę, na początek np. na Knoppixa.
  
Re: POMOCY!
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 19:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




adam :
Przesiadka na Linuxa:
Warto, ale jaka to koniguracja sprzętowa? Jeśli to jakiś mmx albo PII z 32 albo 64MB ramu to Knoppix ani RH9 na tym nie poleci. Jesli P3 (athlon) z 256 to polecam przesiadkę, na początek np. na Knoppixa.


Nieeee no stary normalnie ROTFL, nie ma to jak dobry dowcip niedzielnym popoludniem przeczytac. Czy Ty w zyciu linuxa instalowales, czy tylko z gazet go znasz???
  
Re: POMOCY!
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Kolega mi powiedział ze jest takie fajne coś jak linux. No i w "Komputer Świat " pisali.
Więc Drogi Ekspercie zainstaluj Red hata 9 albo odpal knoppixa np PKD 2 na 166MMX i 32 MB ramu. Bo te dwie dystrybucje wspominano powyzej i o nich ja równiz pisałem. Napisz konicznie co ci z tego wyszło. Czekam z niecierpliwoscią.
  
Re: <adam> POMOCY!
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 23:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Z łaski swojej nie wysilaj się na ironię bo niestety, albo stety nie wychodzi Ci to szanowny panie morderze forum Linuxowego.

Cytat:
Jesli P3 (athlon) z 256 to polecam przesiadkę, na początek np. na Knoppixa.

Gdzie to znalazles Sherlocu??? Uswiadom sobie zadufany w swoim przerosnietym ego "specjalisto" ze nawet tak rozdmuchane dystro jak Knoppix wcale nie potrzebuje P3 i 256 MB RAMu, ba RH 9.0 tez nie. Wiec przestan pierdolic bzudy krótko mówiąc.

Cytat:
Więc Drogi Ekspercie zainstaluj Red hata 9 albo odpal knoppixa np PKD 2 na 166MMX i 32 MB ramu. Bo te dwie dystrybucje wspominano powyzej i o nich ja równiz pisałem. Napisz konicznie co ci z tego wyszło. Czekam z niecierpliwoscią.


Jesli nie czytasz uważnie, może wróc do podstawówki. Wiem, że ponad połowa społeczeństwa to wtorni analafabeci, ale nie obnos się tak z tym. Mowa była owszem o Red Hacie, Auroxie i Knoppixie. Natomiast nigdzie mowy nie było ze ma to byc RH 9.0. Jak taki sprytny jestes Jego Szanowna Ekscelencjio to zainstaluj sobie chocby RH5.2 czy starego dobrego Unixa V. Rowniez czekam z niecierpliwoscia na wyniki. Nie pozdrawiam i raczej nie odpisuj. Nie mam ochoty czytac Twoich postow. EOT
  
Re: POMOCY!
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Października 2003, 01:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Jako wtórny analfabeta czegoś nie roumiem. Moze ktos z szanownych forumowiczów (pomijajac powyzszgo kolegę który tego postu nie przeczyta) mi wyjaśni. Byłbym wdzięczny.
Rozumowałem tak: Jeśli ktoś proponuje komuś zainstalowanie linuxa to imho celownym było by najpierw ustalenie konfiguracji sprzętowej. Od tego zalezy jaką dystrybucją wato się zainteresować. Jezeli jest to "stary szrot" to imho nie wato instalować na nim RH9 ani Mandrake 9.2 ani Knoppixa 3.2 (albo polskiego PKD). W takim przypadku spróbował bym z PLD + XFCe albo WindowMakerem jako menadzrem okien, a moze z Vectorem. Unixa V raczej nie będę instalował ze wzgledu na problemy patentowe (sprawa SCO) zwłaszcza na komputerze firmowym (słuzbowym).
Co do konfiguracji typu P3 (czyli 450Hz i wiecej) + 256MB (np config sprzed 2 lat) to wyraziłem swój pogląd ze knoppix na tym będzie chodził pięknie i w zwiazku z tym wato spróbować. Moim zdaniem jest to minimalna optymalna konfiguracja przy której dystrybucje z KDE3.1 (czyli te proponowane pierwotnie) chodzą płynnie i szybko. Ponizej 128 wedle mich doswiadczeń X-sy (KDE3,1) wyraźnie zwalniają (jak to inny kolega okreslić "chodzi wolniej od XP"), co nie znaczy ze system nie będzie dzialał wcale. Przy 32 MB imho z RH9 i Knoppixem nie wato próbować.
Co w tym poglądzie jest smiesznego? albo bulwersujacego, ze niektórzy zaczynają pękać ze śmiecu a potem zaczynają ciskać "miesem"?

p.s co do moderacji to jezeli komus to sie nie podoba to bez urazy mogę sie jej zrzec. Nie zabiegałem o nią ani nie widzę powodu aby fakt ten był powodem do jakiegokolwiek poczucia uprzywilejowania.
  
Re: <adam> POMOCY!
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Października 2003, 08:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




wyluzujta chłopaki shock.gif
  
Re: <adam> POMOCY!
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Października 2003, 09:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Widocznie miales dziwna konfiguracje. A teraz dlaczego.
Duron 900, 128 RAM
1) RH 8.0 chodzi plynnie wiec 9 tez powinien
2) Knoppix chodzi plynnie zarowno z dysku jak i z cd
3) Mandrake 9 chodzi plynnie
4) Slach 9 chodzi plynnie
5) Debian Woody chodzi plynnie
6)Ba nawet windows 2000 dziala poprawnie (dziala nawet na celku 400 z 128RAmu na ktorym ktorys z RH i Mandrake dzialal bez najmniejszego problem)
7) KDE 3.1 chodzi plynnie.
8) Na "szrotach" jak to okresliles nie probowalbym tych dystro instalowac, moze za wyjatkiem slack'a i debiana.

Tak wiec uzywanie p3 i 256 RAMu po to zeby zainstalowac RH itd uwazam za gadanie bzudr przez szanownego kolege. Rozmowa toczyla sie o linuxowym newbe a ty proponujesz instalacje PLD??? No to wybacz panie kolego ale to juz jest totalna glupota.

A teraz do meritum. Kwetia polega oczywiscie na tym zeby znalezc odpowiednie dystro dla swojej konfiguracji. Tyle tylko ze mozna je tak dobrac ze X-y beda smigac i pod P1 z 16 MB RAMu.
Kolega powyzej pytal sie jaka dystrybucje polecilbym mu na poczatek, a jako ze z jego postow wynikalo ze uzywa Win Xp nie czulem potrzeby pytac o konfiguracje sprzetowa. Wiec jeszcze raz, czytaj prosze uwaznie watek w ktorym sie udzielasz.
  
Re: POMOCY!
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Października 2003, 19:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Nadal podtrzymuje zdanie, ze 256MB to ilość optymalna w/w systemów. Zaptam tez czy Próbowałeś na tym komputerze Duron + 128MB zwiększyć ilość ramu do 256? Imho na RH9 czy MDK9.2 poczuł Byś róznicę.
Zauwazyłem ze w przypadku slackware9 + kde3.1.X zaczyna (podkreslam słowao ZACZYNA) zbierać sie do rzeczy przy 128MB, ale skrzydeł dostaje dopiero przy 256MB. Powyzej 256 w typowych zastosowaniach typu www + edytory tekstu nie ma znaczącej róznicy.
Porównywanie Win 2k (XP) z Linxem jest imho oniezbyt trafne gdzyż odmienny jest sposób zarzadzania pamięcia fizyczną i wirtualną. Linux stara sie kozystac wyłacznie z pamięci ram tak długo jak to mozliwe a dopiero po jej wyczerpaniu przenosi dane na partychę swap. Windowsy kozystają cały czas z pliku wymiany, niezaleznie od ilości zainstalowanej pamięci ram. Tyle ze stosunek ten (procent wykozystania RAM swapfile) zmienia się w zalezności od ilości zainstalowanej pamięci fizycznej.

AD rei:
U mnie zapotrzebowanie na RAM wygląda w sposób następujący (w tyle dziala samba i kadu):
Bash
Mem total: 528363520
used: 29626368
free: 498737152
buffers: 1990656
cached: 18440192

KDE
Mem total: 528363520
used: 104886272
free: 423477248
buffers: 5697536
cached: 59506688

KDE+Mozilla
Mem total: 528363520
used: 141721600
free: 386641920
buffers: 6324224
cached: 82821120
Swap: 542859264
used swap: 0
free swap: 542859264

KDE+Mozilla+OpenOffic
Mem total: 528363520
used: 242556928
free: 285806592
buffers: 7405568
cached: 150077440
Swap: 542859264
used swap: 0
free swap: 542859264

Zauwaz ze dopuki odpalone jest tylko KDE, doputy 128 MB jest wystarczajace. Ale juz po zapuszczeniu Moziilli i OO juz nie. Tzn przy 128 same KDE będzie dzialać szybko i płynnie ale juz w/w kombajny spowolnią działanie X-sów. Warte uwagi jest imho cache. Pamięc zuzyta na przez bierzące procesy aplikacji + kernel to "buffers". Cache to kod raz uruchomionych aplikacji. Rezyduje w pamieci ram do momentu kolejnego uruchomienia danej aplikacji. Zauważ ze OpenOffice uruchomiony po raz 2 (i kolejny) startuje wyraźnie szybciej (u mnie uruchomienie OO po raz pierwszy trwa 11 sek. kolejne ok 6s), tak samo Mozilla. W systemie Windows kod aplikacji jest uruchamiana za kazdym razem z hdd, podczas gdy w Linuxie właśnie z cache rezydujacego w pamieci RAM. Stwarza to wrazenie ze Linx początkowo mułowaty po kilku minutach pracy rozgrzewa się i przyspiesza. W przypadku 128 MB nie ma tego pozytywnego efektu, gdyz brak jest miejsca na cache.

p.s. mam nadzieje ze hackerzy zaznajomnieni z działaniem kernela nie będa sie śmieli z mojego kulawego wywodu i "lamersich" terminów :~)
  
POMOCY!
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010