Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie -> fotoksiążka na prezent?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Środa, 02 Grudnia 2009, 14:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moonlightsonata
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7443
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Witajcie.

Bawię się fotografią od dłuższego czasu i na święta chciałabym zrobić moim znajomym i rodzinie własnie fotograficzne prezenty.
Kilka zdjeć po prostu wywołam i oprawię w ramkę, a dla rodziców chcę zrobić coś ekstra, czyli - fotoksiążkę.
Na superfoto.pl można wybrać i rodzaj oprawy, i kolory jakie będą dominowały na stronach i ilość stron. Bomba.

A czy wy sądzicie, że jest to dobry pomysł? :)
  
Re: <moonlightsonata> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Środa, 02 Grudnia 2009, 14:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dobry, ale na litość, byle nie z tej stronki! shock.gif Masę ludzi na nią narzeka! crazy.gif
  
Re: fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Sobota, 05 Grudnia 2009, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lambra
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7469
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Jak sami chcecie zrobić fotoksiążkę, to warto skorzystać ze stron na których zamieszczone są gotowe już albumy, wystarczy tylko załadować zdjęcia, zamówić i gotowe - ja znalazłam akurat fotoksiazka.pl, ale z tego co wiem, to jest mnóstwo tego typu stron w sieci, wystarczy tylko poklikać. Taki album to faktycznie bardzo fajny prezent.
  
Re: <lambra> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Sobota, 05 Grudnia 2009, 23:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kolejna stronka, na którą słyszałem same narzekania. confused.gif
  
Re: fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Wtorek, 15 Grudnia 2009, 12:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moonlightsonata
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7443
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Pierdzielenie.
Ludzie narzekają i zawsze narzekać będą, a w Polsce to już w ogóle jest to na porządku dziennym.
Jak dla mnie superfoto.pl dobrze wywiązuje się z powierzonych im zleceń. Nie mam zamiaru szukac innego fotolabu, bo ten jest rzetelny i tani.
  
Re: <moonlightsonata> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Wtorek, 15 Grudnia 2009, 17:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No tak, ale na te przez Ciebie i Twoją koleżankę wymienione narzeka chyba z 99 proc., a to już niepokojące, przyznasz... Prawdę mówiąc, jesteście chyba jedynymi osobami, które te stronki chwalą.
  
PostWysłano: Środa, 16 Grudnia 2009, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
syska
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7472
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Zauważyłam, że użytkownik Berger oczernia każdy jeden sklep/link/rekomendację, która się pojawia na tym forum, nie podaje przy tym zadnych argumentów.
Chyba się mu po prostu nudzi.
  
Re: <syska>
PostWysłano: Środa, 16 Grudnia 2009, 12:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Użytkownik Berger nie życzy sobie po prostu kryptoreklamowego spamu na forum, z którym związany jest od lat. Użytkownikowi Bergerowi nie podobają się też użytkownicy, którzy nie potrafią pisać poprawnie po polsku, popełniając rażące błędy w rodzaju "każdy jeden".
  
Re: <Berger>
PostWysłano: Sobota, 19 Grudnia 2009, 13:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




polska jezyk, trudna jezyk
  
Re: <Berger> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moonlightsonata
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7443
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Reszta świata mnie nie interesuje, więc mi rybka czy 99% ludzi jest niezadowolonych. Ważne, że moje zdjecia wywolali rzetelnie. Empik dał ciała, a superfoto.pl nie, więc mówta co chceta :P
  
Re: <moonlightsonata> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Uparta jesteś. ;)
  
Re: fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 20:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




A użytkowniczka grusia doda: a co kogo obchodzi, kto, co i jak tym paniom wywołał?
  
Re: <grusia> fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Wtorek, 22 Grudnia 2009, 10:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Z kolei użytkownik Berger jest jednak ciekawy, jakie stawki za jeden post z kryptą oferują rzeczeni wywoływacze. ;)
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Grudnia 2009, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
syska
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7472
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Użytkowniku Berger - nie Ty jeden stoisz na straży poprawności językowej w Internecie. Akurat źle trafiłeś ze swoją uwagą i ja nie dam się tak łatwo ośmieszyć stwierdzeniem, że piszę niepoprawnie, bo z poprawnością językową ze względu na moją profesję mam sporo do czynienia. Zwrot "każdy jeden" jest poprawny pod pewnymi warunkami

(Dowód: "Szanowni Państwo,
chciałbym spytać, czy dość powszechny zwrot każdy jeden jest poprawny. Wydaje mi się, że nie – w takich np. zdaniach: „Zapewniam, że u nas każdy jeden będzie głosował za przyjęciem Euro” czy „Jak się postaram, to każdy jeden dąb zetnę”. Nie znalazłem na ten temat żadnych informacji w słownikach pod hasłami każdy i jeden.
Pozdrawiam.

W znaczeniu 'każdy', bez następującego po nim rzeczownika, zwrot ten jest raczej kolokwialny – przypuszczam, że dla wielu osób zbyt kolokwialny, aby go zaaprobować. W powieściach może występować jako element stylizacji językowej, np. „Nie bądź taki mądrala. Tu się każdy jeden złości o byle co i tyle” (Henryk Worcell, Zaklęte rewiry). Osoby mu nieprzychylne mogą tę stylizację posunąć do granic parodii, mówiąc każden jeden, a nawet kużden jeden.
Słów każdy jeden można też używać neutralnie w znaczeniu 'każdy pojedynczy', np. „Na każdy jeden kilogram spalonej tkanki tłuszczowej uwalnia się aż 3,5 kg wody w postaci pary wodnej, potu lub moczu” (Bożena Zambrzycka, I ty możesz schudnąć). Analogicznie można by powiedzieć: „Na każde dwa kilogramy spalonej tkanki tłuszczowej...” i nikt by w tym błędu nie dostrzegł.
— Mirosław Bańko, PWN" )

/http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9735/

Zdaje się, że po zastosowanym przeze mnie wyrażeniu "każdy jeden" wystąpił rzeczownik, więc nie możemy mojego zwrotu uznać za "dla wielu osób zbyt kolokwialne".
Oczywiście możemy tu tę sprawę roztrząsać i się o nią wykłócać, ale byłaby to strata czasu, bo - zakładam, że oboje o tym wiemy - zasady ortograficzne nie są tak ścisłe i niezmienne, jak wzory matematyczne. Poza tym w pewnych sytuacjach kolokwializmy są dozwolone.

A co do faktu, że nie życzysz sobie spamu itp. - równie dobrze ktoś inny mógłby powiedzieć, że nie życzy sobie uprawianego przez Ciebie czarnego PRu.

Ty miałeś do czynienia z marketingiem w sieci i Cię to razi, przeciętny użytkownik nawet nie spojrzy podejrzliwie na posta moonlightsonaty.
Nie popadajmy w skrajności.
  
Re: <syska>
PostWysłano: Środa, 23 Grudnia 2009, 04:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




"Każdy jeden" chyba przyzna, że "czarny PR" w tym przypadku to uprawniona obrona przed nachalną kryptoreklamą.
Na przyszłość proponuję jednak pisać "każdy sklep".
Wesołych Świąt, tak, czy inaczej.
  
Re: fotoksiążka na prezent?
PostWysłano: Środa, 23 Grudnia 2009, 17:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Czarny PR? Że niby użytkownik Berger jest Hehowym specem od pablik rilejszons?
  
fotoksiążka na prezent?
Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010