Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Wykluczenie wspólnika ze spółki z.o.o
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wykluczenie wspólnika ze spółki z.o.o
PostWysłano: Środa, 02 Grudnia 2009, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TDMT
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7450
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Witam,

Od 4 lat jestem współwłaścicielem spółki z o.o. (usługi księgowe, doradztwo podatkowe). Z kolei drugim wspólnikiem jest Anglik, który od ponad roku , unika kontaktów zemną, nie przyjeżdża na zebrania spółki i w żaden sposób nie interesuje się jej funkcjonowaniem. Obecnie spółka jest w nienajlepszej sytuacji finansowej, co spowodowane jest mniejszym zapotrzebowaniem na nasze usługi. W związku z tym chciałbym wprowadzić pewne zmiany, które miałyby na celu zwiększyć liczbę naszych klientów. Jest to jednak niemożliwe bez udziału mojego wspólnika. I dlatego też mam zamiar doprowadzić do jego wykluczenia ze spółki. Niestety nie znam się na tym zbyt dobrze i w związku z tym potrzebuje waszej pomocy.
Przeczytałem niedawno artykuł pt. „Jak wykluczyć wspólnika ze spółki z o.o.” (http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/10_11_2009.htm) Ale mam pytanie - jak dokładnie wygląda powództwo o wyłączeniu wspólnika, jak długo czeka się na rozprawę i ile to kosztuje.
A jeżeli ktoś z was orientuje się gdzie można znaleźć wzorce wniosków dot. wykluczenia wspólnika to też proszę o link ponieważ bardzo zależy mi na czasie i nie chciałbym aby mój wniosek został odrzucony.
Czekam więc na waszą pomoc,
Pozdrawiam.
  
Wykluczenie wspólnika ze spółki z.o.o
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010