Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> coś na początek Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
coś na początek
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 19:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Ja jak zwykle zwracam się z pytaniem do fachowców.

Proszę o kilka dobrych rad na początek dla kogoś, kto właśnie bierze się za poznawanie html.

Pozazdrościłam innym i też postanowiłam się nauczyć.

Moje wątpliwości dotyczą głównie - jakiego edytora najlepiej używać, jakiś fajny darmowy serwer na poczatek, i co tam jeszcze Wam przyjdzie do głowy ...
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 20:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




nie wiem, czy moge sie nazwac fachowcem, ale cos tam wiem ;)

ja od zawsze uzywam EditPad do wszelakich edycji i pisania programow, czy stron - krotko mowiac, to nie uzywam edytorow WYSIWYG

na poczatek mysle, ze wystarczy Ci server na www.republika.pl, daja 9MB na naprawde szybkim serverze
jesli chodzi o podstawy html'a, to polecam kurs Pawła Wimmera - to juz chyba klasyka ;)
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 23:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




a co do edytora, to moje pierwsze storny piasalem w pajaczku, fajny przejrzysty program, a ostania storne zrobilem w notatniku bo nie mialem nawet czasu zeby czekac te sekundy :O, az sie zaladuje pajaczek :), wprawdzie strona jest strona o mnei na allegro, ale zeby wszystko ladnie wygladalo pod wiekszoscia przegladarke troche sie nadenerwowalem i wiem ze nadal nie jest jak powinno....

jak ktos ma konto na allegro to moze sobie ja obnejrzec i powiedziec czy dorbze dziala wszystko :P

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=1131227
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 23:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




stronka ok
Ps: zasad całe multum :))
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Kwietnia 2003, 08:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
un_ix
WaterCooling.com.pl
 
Użytkownik #6
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




-> zeby poznac HTML'a polecam Pajaczka. sam go na poczatku uzywalem, teraz juz zadziej. zapraszam Cie na stronke, ktora wspol-administruje - ME2.pl - serwis mlodych webmasterów. Perl, PHP, SQL bez tajemnic...
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Kwietnia 2003, 08:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Bzdury :
stronka ok
Ps: zasad całe multum :))


dzieks za sprawdzenie

zasad musi byc cale multum, gdzy trzeba uwazac na allegro, ale narazie nie mam jak sie zabrac za sprzedaz na allegro :)
  
Re: coś na początek
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 20:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ja uzywam pajaczka. Kurs, ktory tam jest jest dobry i mysle ze warto go przeczytac. Jako, ze html jest taki banalny, ze trudno go nazwac jezykiem to im kurs krotszy - bardziej "esencjonalny" - tym lepiej.
Nie lubie pisac w notatniku bo to duze utrudnienie.
Uzywam pajaczka tylko dlatego ze koloruje kod i chyba kazdy program ktory to robi sie nadaje.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




w pajaczku jeszcze dobre jest przelgadywanie od razu co nam wychodzi ze strony i dostep do dysku - mozna ladowac sobie pliki od rauz bez zbednego szukania.

do malych projektow notatnik, ale do projektowania strony juz przydaloby sie cos lepszego, a tym lepszym jest pajaczek, zajaczka mialem ale nie przypadl mi do gustu.
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 02:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kris
OCMaster.com
 
Użytkownik #25
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Ehh Macromedia i Dremware eusa_clap.gif Pajaczek Suxx ;) chociaz jak kto lubi :d nie ma jak note pad :D
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 12:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nie wiem jak dreamweaver, ale fireworks uzywalem do robienia map grafik i slicowania grafiki...tylko do tego uzywalem cos z macromedii, nie wiem jak dream..., ale czy on nie dodaje jakichs syfow, albo ze html duzo zajmuje bo to chyba edytor wysiwyg ? czy sie myle ?

a poza tym on jest cholernie wielki, duzo pamieci potrszebuje i wolny jest zadowolenie]
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 12:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nie wiem jak dreamweaver, ale fireworks uzywalem do robienia map grafik i slicowania grafiki...tylko do tego uzywalem cos z macromedii, nie wiem jak dream..., ale czy on nie dodaje jakichs syfow, albo ze html duzo zajmuje bo to chyba edytor wysiwyg ? czy sie myle ?

a poza tym on jest cholernie wielki, duzo pamieci potrszebuje i wolny jest biggrin.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 12:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
to chyba edytor wysiwyg ? czy sie myle ?

nie mylisz sie, ale jest to najlepszy edytor tego typu (ale ja i tak wole EditPad/Metapad ;-))
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 22:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




pajaczek, zaden metapad, podoba mi sie w nim konwenter znakow w pliku na inna strone kodowa :), strasznie sie przydaje jak cos zaczyna sie krzaczyc :)
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 23:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




od stron kodowych, to masz Ogonki97 tongue.gif
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 21:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nawet niegdy ogonkow nie mialem :), w pajaku wszystk ojest dwa klikniecia i sie ma juz wszystko przekonwertowane.
  
PostWysłano: Czwartek, 01 Maj 2003, 02:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
qviri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #69
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
od stron kodowych, to masz Ogonki97 tongue.gif


A, BTW. Niewiele ludzi to wie, ale autorem Ogonków97 jest niejaki Michał Jaskólski. A tu taki mały interesujący link...
  
PostWysłano: Czwartek, 01 Maj 2003, 19:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




trzeba sie spytac go, czy zrobi wersje 2k3 ;-p
  
PostWysłano: Sobota, 03 Maj 2003, 15:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
qviri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #69
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
trzeba sie spytac go, czy zrobi wersje 2k3 ;-p


Jak będzie robił to w takim tempie jak d.pl to raczej wersję 2k7 wink.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Maj 2003, 21:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hehe, ale i tak alex duzo zrobil dla d.pl, tzn wszystko :D no i jest z trojmiasta a to sie liczy :), moze teraz starosc nie radosc rodzina itp, trudy zycia :).
  
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Maj 2003, 22:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
qviri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #69
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Trójmiasto rules!

[ale Rumia jeszcze bardziej]
  
coś na początek
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010