Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> RADIOWY INTERNET Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 19:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MISIEK^23
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #325
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Czy ktos korzysta z polaczenia z internetem przez lacze radiowe???
Jakie są wady i zalety?
Jaka cena jest u was?
  
Re: <MISIEK^23> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 23:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jak to wygląda?
zależy od providera. Ogólnie nie opłaca się to za bardzo. W pochmurne dni jest porażka. Wiem to z autopsji i nie polecam niesprawdzonych dostawców inetu przez radio.
Jedyny + to że można utworzyć ogromną sieć lokalną (transfery między grupami - ok.6-10mbps)
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Niedziela, 12 Października 2003, 00:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mam znajomych, nie maja neta od 3 miesiecy ;), co kazda burze deszcz zwieszalala sie sieciowka, trzeba bylo ja podobna restartowac czy jakos tak, nawet po tym i tak czesto nawalalo cos, a teraz jak im w wakacje padlo to do teraz nie maja, dlatego szczesliwi posiadacze neo laczcie sie.
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 23:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ja osobiscie netu wlan nie mam, ale sasiad ma.
Dziala mu szybko (80kb/s) ale jak wylacza prad to musi czekac dzien zanim zresetuja.
Ogolnie na radiach mozna zrobic dobre polaczenie, ale urzadzenia musza byc wewnatrz a na zewnatrz same anteny. Anteny raz wzmacniaja sygnal, dwa urzadenia nie sa narazone na warunki atmosferyczne.
Niestety prawo jest takie ze mozna dawac anteny jedynie wtedy gdy sa kupione w zestawie z radiem (oddzielne sa nielegalne), a takich nie ma..
Userzy na to leja i montuja anteny dokupione, ale firmy raczej nie moga..
Moze to sie zmieni..

Najlepiej wyjdziesz na tym jak dowiesz sie info od kolesia ktory to ma. Moze byc bardzo roznie..
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Sobota, 15 Listopada 2003, 23:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Ja mam radio od 4 miesiecy i nie mam wiekszych zastrzezen . Tylko raz podczas burzy byla awaria bo spalil sie dysk w serwerze :) . Ogolnie sygnal jest stabilny i nie zalezy od warunkow pogodowych .
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Niedziela, 16 Listopada 2003, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
a-rtix
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #318
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Witam !!

Mam lacze radiowe od 6 miesiecy i nie mialem z nim zadnych klopotow, mam karte sieciowa pod PCI realteka 8180l i zewnetrzna antenke kierunkowa, odleglosc w lini prostej od anteny nadawczej jest okolo 5 km, ale mam zachowana widocznosc optyczna -we wlasnym zakresie dokupilem kabelek specjalny H 1000 o zmniejszonych stratach, bo na kablu sa najwieksze straty. Takie cos kosztowalo mnie sto pare zlotych za 6 m ale sygnal mam teraz stabilny. Nie prawda jest ze pogoda ma cos do jakosci lacza przy zachowaniu widocznosci optycznej powinno podobnie pracowac w mgle jak i w deszczu czy innych warunkach pogodowych
Moge sie mylic ale nie u mnie nie zaobserwowalem spadkow transferu podczas deszczu czy mgly

(znajomy ma to samo lacze ale ma karte sieciowa planet, i mial pare problemow na win xp )
  
Re: <a-rtix> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




pierwsze slysze, ze nie narzekaja na radiowe, tzn znajomym nieraz dzialalo dobrze...a nieraz nie, innym dzialalo zawsze, ale nieraz siadal transfer.

rozne sa koleje losu biggrin.gif
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 18:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




ja mam radiowke... jest ok... place 50 zl a w nocy gdy nikogo (prawie nikogo ;)) nie ma to transfer mam nawet 300 kb / s ... mam to na 3 osoby na LANie a cale lacze wogole jest bodajze na 150 userow... gyd nikt na LANie nie siedzi to w godzinach szczytu mam na luzie 50kb/s .. zdarzy sie czasem ze nie dziala przez pol godziny - godzine... ale to raz na jakis czas i godzina nikogo nie zbawi :P a jak cos nie dziala to po zadzwonie (mam znajomego tam co adminem jest :P) i po minucie juz hasa..
  
Re: <weS> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 18:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




300kb/s to mizerny transfer. Ja na DSL-u mam 512 (na download).
Pamiętaj kb, a KB to ogromna różnica (dokładnie 8-krotna :)
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 19:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




ale ja o tym mowie :) ja nie mam lacza 300 kbitow / s tylko mam transfer 300 kb / s :) ty na tych swoich 512 kbitow masz kolo 70 chyba nie? no .. a ja mam 300 :) w godzinach szczytu 50... tylko jest taki motyw ze jak jestem sam w LANie i korzystam to mam wlasnie normal... a jak jest ktos jeszcze to nagle robi sie 7-8 kb / s .. totalny bezsens...

pragne dodac ze u mnie radiowka spoko dziala.. wlasnie pada deszcz a net chodzi prawidlowo :)
  
Re: <weS> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 19:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Zrozumiałem co napisałeś, tylko próbowałem Cię uświadomić, że źle piszesz jednostki.
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




z upc chello byli ostatnio u mnie i u dwoch kumpl, oczywscie kazdy kolesia splawil, a u jednego....jak byl, nie znal wlasnie roznicy pomiedzy kb a kB ;)

u mnie powiedzial dziekuje i potem dowidzenia, jak powiedzialem czego oczekuje od lacza, u kumpla koles uwazal ze chello jest szybsze, mniej awaryjne od neo+.

bekowo bylo, kocham takich ludzi ;)
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 20:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #465
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




[quote="Bzdury"]Zrozumiałem co napisałeś, tylko próbowałem Cię uświadomić, że źle piszesz jednostki.[/quote]

hm.. to w koncu jesli chce okreslic transfer sciagania z netu dajmy na to to mam pisac KB czy kb ? :)
  
Re: <weS> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli kilobajty to KB
  
Re: <Bzdury> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




w kwesti formalnej kB
  
Re: <ulan> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 00:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




no tak, mój błąd, ale się poprawię :))
  
Re: <Bzdury> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 01:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




OT uczciwe podejscie do tematu wink.gif
A tak na powaznie to jakie przezycia macie zwiazane z radiowka, bo z tego watku praktycznie nic nie wynika, a moj ISP leci w ch.... i czas go zmienic cool.gif
  
Re: <ulan> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 01:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Osobiście miałem okazję pracować przez jakiś czas w sieci Data-netu (czyt. Data Shitu). Powiem tak: na tyle osób co oni swoje łącza dzielą to czasem jak jest 40kB/s to jest naprawdę wypas. Czasem jest 150kB. Dlaczego tak dużo? Ano dlatego że mają 5 serwerów proxy po 50GB. P2P chodzą tragicznie, poza tym nie można być active.
Pogoda ma ogromne znaczenie (dużo chmur=dużo błędów. Jak ktoś nie wierzy odsyłam do lektury o falach radiowych), a jak pojawia się w lecie chmurka burzowa to nie ma bata, żeby serwera nie wyłączyli. Ot taka kupa. Ciężko powiedzieć jak jest u innych providerów udostępniających internet falami radiowymy, ale nie jestem optymistycznie nastawiony.
  
Re: <Bzdury> RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 01:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Hmmm i tak brzmi lepiej niz moj kabel confused.gif . Przy laczu 512/128 strony laduja sie w miare ok, ftp tez dobrze, p2p tragiczny. Dlatego rozwazam radiowke 512 z CIRem 64 za te same pieniadze. Waham sie tylko ze wzgledu na ta niepewnosc z pogoda.
  
Re: RADIOWY INTERNET
PostWysłano: Czwartek, 27 Listopada 2003, 01:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Hmmm i tak brzmi lepiej niz moj kabel confused.gif . Przy laczu 512/128 strony laduja sie w miare ok, ftp tez dobrze, p2p tragiczny. Dlatego rozwazam radiowke 512 z CIRem 64 za te same pieniadze. Waham sie tylko ze wzgledu na ta niepewnosc z pogoda.


No rzeczywiście w tym przypadku to radiówka lepiej wychodzi, zwłaszcza, że te 8kB będzie gwarantowane.
Swoją drogą to kablówki robią wszystko, żeby jak najbardziej p2p ograniczyć niestety!!
Poza tym, za te same pieniądze, czyli jakie?
Nie lepiej by było N+ wziąć??
  
RADIOWY INTERNET
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010