Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Dlaczego zostałem wegetarianinem? Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Matka od najmłodszych lat wpajała mi szacunek dla zwierząt. Z wegetarianizmem sympatyzowałem już jako nastolatek. Nie sądziłęm jednak, że mam na tyle silną wolę, żebym sam mógł zacząć wegetować. Sytuacja zmieniła się, gdy w ,,Na Przełaju" ukazał się artykuł ,,Krowa to poemat", opisujący męki, jakie zwierzęta hodowlane przechodzą przed śmiercią. Artykuł sprawił, że wegetarianinem został mój młodszy, 15-letni wówczas brat. Ja, wówczas dwudziestolatek, nie mogłem przecież być gorszy smile.gif
Zostałem wegetarianinem, bo uważam, że nie mamy żadnych praw uśmiercać zwierząt dla przyjemności swojego podniebienia. Wegetuję już 17 lat. I nigdy nie przestanę.
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Ot post godny prawdziwego wegetarianina biggrin.gif .Moze opiszesz jeszcze doswiadczenia z Krisznowcami, ktorych mi brak smile.gif
  
Re: <ulan> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Krisznowcy, jak krisznowcy. Nie jedzą miejsca z pobudek religijnych bardziej niż etycznych. Robią dobre kulki z mleka w proszku. Cóż jeszcze miałbym o nich powiedzieć? biggrin.gif
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Eszz no nie wiem to nie ja zwiedzalem ich "klasztory" biggrin.gif . Ale z tego co pamietam to maja rozne ciekawe przepisy kulinarne smile.gif . O to mi glownie chodzi. Chcialbym zrobic tu kacik ciekawej i nietypowej kuchni wegetarianskiej cool.gif, a nie przekonywac "innowiercow" do swoich racji
  
Re: <ulan> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




OK, poszperam w ich przepisach. Ciekawostką jest, ze robią ,,olej" z masła. Takie sklarowane, poddane długiej obróbce termicznej masło nazywają ,,ghee". Jest składnikiem wielu ich potraw. Wbrew temu, co podpowiada zdrowy rozsądek, podobno bardzo zdrowym składnikiem.
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Szukajcie a znajdziecie... Olej z malsa powiadasz...ale z krowiego masla, czy sojowego?? smile.gif
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Zostałem wegetarianinem


zazdroszczę Ci tego.Nie lubię mięsa i mogłbym sie bez niego obejsc bez problemu, tylko problem jest w tym,ze mieszkam z rodzicami,nadal jestem na ich utrzymaniu i kiedys mama mi powiedziała ze ona nie bedzie dla mnie ``innych`` obiadów robiła, bo po prostu to kosztuje...tak wiec dopoki mieszkam z rodzicami to muszę jesc mięso,choć i tak jem go bardzo,bardzo mało.

pozdrawiam serdecznie
  
Re: <ulan> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pierwsze słyszę o sojowym maśle. Krisznowcy nie są weganami, choć nie jedzą jaj.
  
Re: <szaman82> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Hehe nasza mama, znaczy moja i Bergera, tez tak mowila. Jednak dala sie jakos przekabacic i teraz pomimo ze rodzice mieszkaja sami, nawet oni miesozercy, jedza wegetarianskie potrawy biggrin.gif


Ostatnio zmieniony przez ulan dnia Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:01, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Skoro z soi da sie mleko zrobic, to dlaczego nie maslo smile.gif
  
Re: Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




szaman82 :
Cytat:
Zostałem wegetarianinem

problem jest w tym,ze mieszkam z rodzicami,nadal jestem na ich utrzymaniu i kiedys mama mi powiedziała ze ona nie bedzie dla mnie ``innych`` obiadów robiła, bo po prostu to kosztuje...tak wiec dopoki mieszkam z rodzicami to muszę jesc mięso


Jak z bratem przechodziliśmy na wegetarianizm, też jadaliśmy mamine obiady (ja tylko w wakacje). Zaryzykowaliśmy więc, że trzeba będzie gotować samemu. Na szczęście mama prędko się do bezmięsnego gotowania przekonała. Potem dla wygody sama prawie przestała jeść mięso. Dziś na naszym stole wigilijnym i wielkanocnym mięso jest w mniejszości.
  
Re: Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Skoro z soi da sie mleko zrobic, to dlaczego nie maslo smile.gif


Skoro z mleka sojowego można zrobić serek (tofu), to pewnie i masło. Ale ja o nim nie słyszałem. Weganie, z tego co wiem, smarują pieczywo margaryną, a nie masłem sojowym.
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




No baaa ja znam takich co i olejem kiedys probowali cool.gif
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dla jasności. Ulan jest moim bratem, ale nie tym, o którym pisałem wyżej! lol.gif
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Co nie zmienia faktu ze od kilku dobrych lat jestem wegetarianinem, a jeszcze dluzej sympatyzuje... lol.gif
  
Re: Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
No baaa ja znam takich co i olejem kiedys probowali cool.gif


Tak, pamiętam, że olejem smarował nasz kuzyn, gdy przeszedł na weganizm. Skończyło się to, zdaje się, jakimiś kłopotami żołądkowymi. Może powinien stosować oliwę z oliwek? cool.gif
  
Re: <Berger> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Albo z wingron smile.gif . Ale moze skonczmy juz z tym bo sie odrobinke OT robi smile.gif
  
Re: <ulan> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A poza tym zaraz nas opieprzą, że we dwóch na forum publicznym gadamy, zamiast zadzwonić do siebie. Jak kiedyś na deplach lol.gif
  
Re: <ulan> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
a jeszcze dluzej sympatyzuje...


no własnie, ja sympatyzuje z tym chyba od urodzenia...kiedys zaczne praktykować...

pozdrawiam
  
Re: <szaman82> Dlaczego zostałem wegetarianinem?
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nooo szaman wierze w Ciebie. Wierzacy ale niepraktykujacy, mozesz jeszcze wyrosnac na ludzi lol.gif
  
Dlaczego zostałem wegetarianinem?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 15  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010