Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> nagrywara
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
nagrywara
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 00:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




Mam LiteOn LTR48246S i przestała mi działać. Tzn, nie nagrywa w ogóle. Jeśli wszdzę płytkę to słychać jak się mota, startuje, trochę to trwa i pokazuje zawartośc do przeglądania aczkolwiek przeglądanie trwa także długo.
Objawy są podobne jakbym miał konflikt na taśmach.
co począć ? bo pomysł, które mi przychodzą na myśl nie wróżą dobrze.
I jeszcze jedno wcześniej updatowałem bios nagrywarki i zainstalowałem sterowniki ASPI i zdaje się wszystko działało ale głowy nie daję. Moja sugestia jest taka, iż zrobił to program w którym automatycznie dostroiłem system, czy to w ogóle możliwe?
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Moja sugestia jest taka, iż zrobił to program w którym automatycznie dostroiłem system, czy to w ogóle możliwe?

co to za program? na jakim systemie?
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 11:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




System Xp, a program to Tweak-Xp pro.
Ale jak odpaliłem w 98 to takie same objawy, więc to nie to lecz nagrywarka.
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 11:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




wiec wina lezy chyba tutaj:
Cytat:
I jeszcze jedno wcześniej updatowałem bios nagrywarki i zainstalowałem sterowniki ASPI i zdaje się wszystko działało ale głowy nie daję.
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 12:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




to co mam zrobić ? Reupdateować bios nagrywarki? Zaraz to zrobię.
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




Ech, miałem jeszcze jedno podejrzenie mianowiecie podkręciłem procka, a chyba mam za słaby zasilacz, bo tak nagrywara reagowała jakby chciała a nie mogła. Toteż jak przywróciłem parametry procesora to wszystko wróciło do normy. Zatem mam słabiutki zasilacz, bo tylko 230W z naklejki odczytuję.
Terazz nagrywara działa jeczcze coś nagram dla pewności i już!
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 13:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




hehe, to juz ledwo ciagnie ten zasilacz, tez tak mialem, az po kilku dniach meczenia go w koncu sie przepalil, ale tez mialem problem z cd-romem wtedy :)
wiec lepiej nie podkrecaj proca, dopoki nie zmienisz zasilcza ;-)
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 23:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




ok, tylko jak przywróćiłem początkowe wartości to mi dysk się wylacza i zaraz zapuszcza albo nie;(
To pewnie także zasilacz.
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 23:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




A jaki zasilacz mam sobie sprawić?
  
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 23:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




mocny, ale na pewno nie Codegen :> moze Chieftec? ;) min 300W
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




a nie lepiej zainwestowac w nowe pudło?
Moje wydaje mi się ciasne, Tak w ogóle to wywaliłbym zasilacz poza obudowę, właściwe już to zrobiłem ale nie do końca z powodu kabli. są takie z dłuzszymi czy musiałbym sztukować?
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




ja tak mam zrobione, zasilacz sobie lezy obok obudowy :>
oczywiscie dobry zasilacz z ladna i praktyczna obudowa bedzie kosztowac 300<PLN :)


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:56, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ja sie boje zeby tylko oparty zasilacz o wieze obok kompa nie zostal jako pchniety i nie wpadl do srodka przelatujac po kartach itp, robiac piekne zwarcia :)
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




można przykleić na silicon. Lekkie pchnięcie spokojnie wytrzyma, a w razie potrzeby mocniejszym pociągnięciem się odklei.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ogon
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #37
Posty: 92


[ Osobista Galeria ]




Można go przykleć na obudowie?
Albo mam lepszy pomysł obudowę zamontuje do biurka na wysuwanej półce jak by co. Zasilacz powędrowałby na tył i w do góry nogami, tzn wywiew do góry. wyciąłbym może podłoge wtedy z obudowy, czy to wspomogłoby chłodzenie gdybym sie ograniczył tylko do(miast wycięcia całej podłogi) wycięcia otworów na wentylatory? na tylnej sciance poszedłby wtedy wentylator
Taką mam koncepcję.
bezsenne noce ;-)
  
nagrywara
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010