Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Polski Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Października 2003, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Poezja jest nawet fajna... smile.gif. Jednak czasami gdy patrze na jakikolwiek wiersz, to mi sie robi niedobrze. Dlaczego? Prosta odpowiedź- przez lekcje polskiego w szkole! zly.gif własnie przez to ciągłe omawianie i szukanie dziury w całym, mam poezji po prostu dosyć. A najgorsze jest to, że po dwóch lekcjach polskiego nie pamietam prawie nic. sad.gif

Jak ktoś ma podobny problem, to współczuję.
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 10:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




marekyeah :

Jak ktoś ma podobny problem, to współczuję.


no to ja mam identyczny...
gdyby lekcje polskiego było prowadzone z pasją nauczyciela a nie przymusem to myślę że więcej chęci do nauki mieli by też uczniowie a tak to kiepściutko.
U mnie lekcja polskiego jest najgorszą lekcją sad.gif nie ze względu na oceny ale ze względu na terror jaki panuje w klasie.
Wczoraj jak przyszedłem ze szkoły z 2 lekcji polskiego to będe prace domową odrabiał z 3 godzinki sad.gif
I co najgorsze to każdy nauczyciel myśli że oprócz jego przedmiotu to nie mamy nic innego do robienia tylko się uczyć itd.

P.S Moja Pani od Polskiego głośi
Cytat:
najważniejsza jest matura, i na moich lekcjach będziecie "cierpieć"
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 11:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




marekyeah :
Poezja jest nawet fajna... smile.gif. Jednak czasami gdy patrze na jakikolwiek wiersz, to mi sie robi niedobrze. Dlaczego? Prosta odpowiedź- przez lekcje polskiego w szkole! zly.gif własnie przez to ciągłe omawianie i szukanie dziury w całym, mam poezji po prostu dosyć. A najgorsze jest to, że po dwóch lekcjach polskiego nie pamietam prawie nic. sad.gif

Jak ktoś ma podobny problem, to współczuję.


Ja też mam taki problem, nawet gorszy. sad.gif Kiedy szwankuje moje zdrówko, nauczyciele przychodzą na lekcje do domu i mam z nimi romantyczne sam na sam. sad.gif Polski jest wtedy tragiczny. Wiecie, na lekcji z klasą można przesiadzieć całą lekcję i sie nie odezwać nawet. Na nauczaniu indywidualnym poezja wygląda tak: pani każe mi przeczytać wiersz na głos i mówi:"to opowiedz teraz, kochanie, jakbyś ten wiersz zinterpretowała" shock.gif sad.gif No i burza mózgów, pierwszy raz w życiu wiersz na oczy widzę, ledwie rozumiem, o co tam chodzi, a co dopiero głęboka interpretacja. To taki ektremalny wysiłek ufff...a na indywidualnym jest szybsze tempo (coś jak na korkach) i czasem naprodukuję się tak nad trzema, czterema wierszami na jednej lekcji.Buuuuuuu. sad.gif sad.gif sad.gif
  
Re: <little_wild_girl> Polski
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 13:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




heh szkoda ze mnie nie widzicie na lekcjach polskiego :) raz w zyciu zrozumialam jakis wiersz zinterpretowalam go i teraz facetka nie chce sie odemnie odczepic confused.gif teraz jakis wiersz to iza omow go prosze a ja cisza bo tekstu nie rozumie zaczynam sciemniac odbiegac z tematu i jakos dziwnie mi to wychodzi :)) ale przynajmniej jest z czego posmiac !! biggrin.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 09:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




marekyeah :
Poezja jest nawet fajna... smile.gif. Jednak czasami gdy patrze na jakikolwiek wiersz, to mi sie robi niedobrze. Dlaczego? Prosta odpowiedź- przez lekcje polskiego w szkole! zly.gif własnie przez to ciągłe omawianie i szukanie dziury w całym, mam poezji po prostu dosyć. A najgorsze jest to, że po dwóch lekcjach polskiego nie pamietam prawie nic. sad.gif



Ja myślę, że szkoła jest po to, aby pokazać nam jakiś obszar tego, co jest nazywane poezją. Jeżeli porównasz poezję do kontynentu, to szkoła jest czymś w rodzaju przewodnika, mapy, który prowadzi Cię przez ten teren. Niestety nie skupia się na tym co najpiękniejsze, tylko na tym co ważne i użyteczne. Na czymś, co pozwoli mieć „ogólną wiedzę i orientację” w tym terenie.
I tak do tego podchodź ;o) Jeżeli chcesz się przekonać, jak piękna jest to kraina – to spróbuj sama wybrać się na wycieczkę :o)
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Ja też mam taki problem, nawet gorszy. sad.gif Kiedy szwankuje moje zdrówko, nauczyciele przychodzą na lekcje do domu i mam z nimi romantyczne sam na sam. sad.gif Polski jest wtedy tragiczny. Wiecie, na lekcji z klasą można przesiadzieć całą lekcję i sie nie odezwać nawet. Na nauczaniu indywidualnym poezja wygląda tak: pani każe mi przeczytać wiersz na głos i mówi:"to opowiedz teraz, kochanie, jakbyś ten wiersz zinterpretowała" shock.gif sad.gif No i burza mózgów, pierwszy raz w życiu wiersz na oczy widzę, ledwie rozumiem, o co tam chodzi, a co dopiero głęboka interpretacja. To taki ektremalny wysiłek ufff...a na indywidualnym jest szybsze tempo (coś jak na korkach) i czasem naprodukuję się tak nad trzema, czterema wierszami na jednej lekcji.Buuuuuuu. sad.gif sad.gif sad.gif



I to jest dla Ciebie problem? Myśleć Ci się nie chce? Ale jesteś leniwa. Na początku każdy wiersz to pewien problem, bo poezja wykształciła swój indywidualny język, który można opanować tylko poprzez obcowanie z nim. A jak chcesz poczuć i ewentualnie zrozumieć myśli i zamysł poety nie analizując wiersza? Chcialbym takie lekcje miewać. Pomimo że część poezji nie bardzo lubię, to jednak materiał w szkole jest dobrany (przynajmniej dla mnie) bardzo dobrze... A to że zrobisz zamiast jednego cztery wiersze to chyba dobrze, a nie źle.



martwy :

Ja myślę, że szkoła jest po to, aby pokazać nam jakiś obszar tego, co jest nazywane poezją. Jeżeli porównasz poezję do kontynentu, to szkoła jest czymś w rodzaju przewodnika, mapy, który prowadzi Cię przez ten teren. Niestety nie skupia się na tym co najpiękniejsze, tylko na tym co ważne i użyteczne. Na czymś, co pozwoli mieć ?ogólną wiedzę i orientację? w tym terenie.



Zgadzam się z Tobą całkowicie. Daje nam pewne podstawy, które ewentualnie pozwolą nam na choćby częściowe zrozumienie.
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 16:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




[quote="Mike"][quote="little_wild_girl"]Ja też mam taki problem, nawet gorszy.

I to jest dla Ciebie problem? Myśleć Ci się nie chce? Ale jesteś leniwa. Na początku każdy wiersz to pewien problem, bo poezja wykształciła swój indywidualny język, który można opanować tylko poprzez obcowanie z nim. A jak chcesz poczuć i ewentualnie zrozumieć myśli i zamysł poety nie analizując wiersza? Chcialbym takie lekcje miewać. Pomimo że część poezji nie bardzo lubię, to jednak materiał w szkole jest dobrany (przynajmniej dla mnie) bardzo dobrze... A to że zrobisz zamiast jednego cztery wiersze to chyba dobrze, a nie źle.[quote]

Klasa też robi cztery, ale w ciągu czterech lekcji,a ja jednej, przyznaję,że na lekcjach z klasą bardzo się nudzę, za wolno idą z materiałem. Na nauczaniu indywidualnym jest jak na korkach-zrozumiesz i przerobisz materiał szybciej.

[quote="Mike"]I to jest dla Ciebie problem? Myśleć Ci się nie chce? Ale jesteś leniwa.[quote]

Wiesz, gdybym była leniwa, nie miałabym średniej 4,95 na koniec pierwszej klasy liceum(teraz jestem w drugiej). Nie jestem zapaloną miłośniczką uczenia się, nie lubię się uczyć, robię to, gdy trzeba i tyle, ile mieści się w ramach mojej ambicji, nie więcej.

Na lekcjach z klasą po prostu śpię. biggrin.gif wink.gif Nie tyczy się to wyłącznie poezji, również literatury ogólnie(nie mówiąc już o całej reszcie lekcji wink.gif ). Jedynymi lekturami, które z przyjemnością i chęcią przeczytałam były:"Mały Książę","Ania z Zielonego Wzgórza", "Świętoszek" i "Przygody Tomka Sawyer'a". Nigdy nie zapomnę, jak zasypiałam nad "W pustyni i w puszczy", Trylogii i jak mnie to nudziło i męczyło. biggrin.gif wink.gif lol.gif

Przyznam, że bardzo wiele zależy od nauczyciela, czy potrafi uczniów zainteresować tym,co mówi. Jeśli rzeczywiście interesuje go to, co robi, jest mu łatwiej. I nam jest łatwiej się uczyć, jeśli lekcja zostanie w ciekawy sposób przedstawiona.
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :


Przyznam, że bardzo wiele zależy od nauczyciela, czy potrafi uczniów zainteresować tym,co mówi. Jeśli rzeczywiście interesuje go to, co robi, jest mu łatwiej. I nam jest łatwiej się uczyć, jeśli lekcja zostanie w ciekawy sposób przedstawiona.


masz calkowitą racje ja mam wspanialą nauczycielke op polskiego. Moja klasa jest zdeczka nieznośna i mamy naj naj gorszą frekfencję wink.gif ale jak ona prowadzi lekcje to cisza jest jak na cmentarzu :) wszyscy ją słuchają jak nikogo innego!!!!! smile.gif Ma ciekawe pomysły np. mamy zeszyty z polskiego A4. Na lekcjach prawie nic nie robimy w tym, zeszycie podaje tylko tematy i podpunkty i my sami robimy notatki jakie tylko nam sie podobają w formie np. rysunków lub notatki dendrycznej albo jakiś cytat zapisujemy na 1 strone dużymi literami (łatwiej si go zapamietuje później) :P . Aż się chce uczyc z tego zeszytu!!!!!!!!!! Albo tez robimy jakies scenki z ksiazek, nie tylko recytujemy wierszy ale ten kto chce moze go przedstawic w jakiejś ciekawej innej formie np kolezanka :Ode do młodości" powiedziala jak polityk na mówcy nawet miała ciekawy strój na sobie oraz krawat Leppera hehe :)) Było spoko zianie :)) biggrin.gif
  
Re: <u2manka> Polski
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 10:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Bez obrazy, ale ortografii chyba jednak nie naucza najlepiej ;)
Pozwolę sobie podsumować ten wątek. Faktycznie, coś w tym jest, że szkoła zabija radość z czytania i może w ogóle radość z nauki. Ja z lektur z prawdziwą przyjemnością przeczytałem chyba tylko Potop i Lalkę. Jaka na to rada? Ano czytać tę poezję i literaturę, której nie ma w szkolnym programie!
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 11:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Przyznam, że bardzo wiele zależy od nauczyciela, czy potrafi uczniów zainteresować tym,co mówi.


Przyznam, że to mnie trochę rozbawiło. Ja miałem takiego nauczyciela, który traktował nas jak bandę głupków (chodziłem do technikum ;o). Jego "nauczanie" polegało na udowadnianiu nam, jakimi jestesmy prostakami i "mechanikami"- on się miał za wielkiego "humanistę". Doskonale udało mu się zrazić do przedmiot (a przez to i do wszelkiej literatury) wiekszość klasy, ale ... nie wszytkich. Ci, którym sie chcialo, postanowili udowodnic mu, że nie jesteśmy takimi głąbami za jakich nas uważał. Dzięki tej nierównej "walce" przeczytałem prawie wszystkie ówczesne lektury (z wyjątkiem Starej Basni ;o). I udało nam sie dopiąć w końcu celu - zagieliśmy go (na Satchurze, Bursie, Hłasce, itp). A wierzcie mi - widoku jego twarzy nie zapomnę - warto było :o)
Każdy z nas przeczytał wtedy znacznie więcej niż "musiał" i każdemu w istotny sposób wpłynęło to później na życiorys (ale to juz inna bajka ;o).
Morał z tego jest stary jak swiat: uczysz się zawsze dla siebie - a nie dla szkoły.
Pozdrawiam i mam nadzieję że nie zanudziłem :o)
  
Re: <martwy> Polski
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Czyli gość, będąc antywychowawcą, paradoksalnie jednak Was dobrze wychował! wink.gif
To samo mógłbym powiedzieć o mojej ,,wychowawczyni" ze szkoły (nie powiem której). Była dla mnie antywzorcem i dzięki temu wiele jej zawdzięczam.
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 20:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Bez obrazy, ale ortografii chyba jednak nie naucza najlepiej ;)
!



No nie nauczyla mnie bo jestem dyslektykiem redface.gif nalogowym i z tym sobie raczej nieporadzi sad.gif Z gory przepraszam za moje bledy !!!!!!! redface.gif redface.gif redface.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 12:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




czasy szkolne a szczególnie szkoły średniej (LO) są bardzo ciężkie i mówie to ze szczerą prawdą np. w tym tygodniu co teraz będzie to będe miał 5 sprawdzianów i to ciężkich.
Z polskiego to nauczycielka myśli że nie mamy nic do robienia tylko odrabić polski i się uczyć. Mam tak zawalony tydzień że nie mam na nic czasu... wstaje , ide do szkoły, wracam , śpie i znowu się ucze do wieczora i tak codziennie a weekendy to zamiast odpoczynku to mamy tyle zadane że aż głowa boli...
I tak przez 3 lata.... jak pytam się kolegów którzy poszli do techników to mają totalne luzy , mają czas na wszystko a my ? sad.gif
Ale tak już sam wybrałem ...LO
  
Re: Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 12:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
czasy szkolne a szczególnie szkoły średniej (LO) są bardzo ciężkie i mówie to ze szczerą prawdą


Masz dobrą szkołę życia smile.gif na studiach nie zginiesz. Jan miałam 12-to godzinne pracownie, w trakcie których należało zaliczyć 2 kolokwia. Sam sex biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ucz sie Krzysiu ucz, bo nauka to potegi klucz smile.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Pozioma :
Krzysiek :
czasy szkolne a szczególnie szkoły średniej (LO) są bardzo ciężkie i mówie to ze szczerą prawdą


Masz dobrą szkołę życia smile.gif na studiach nie zginiesz. Jan miałam 12-to godzinne pracownie, w trakcie których należało zaliczyć 2 kolokwia. Sam sex biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ucz sie Krzysiu ucz, bo nauka to potegi klucz smile.gif


ale jakim kosztem sad.gif jedyne dni wolne to święta i wielkanoc.
No i jeszcze wakacje w których trzeba mocno przygrzać

P.S i pomyśleć że przedemną jeszcze z 11 lat nauki ... minimum eusa_sick.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 12:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
No i jeszcze wakacje w których trzeba mocno przygrzać eusa_sick.gif


Przygrzać???? Tzn.????
chyba nie znam twojej gwary biggrin.gif
  
Re: <Pozioma> Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




uf. ta grawa młodzieżowa.
przygrzać = wyszaleć się za wszystkie czasy... robić to czego się nie robiło przez pewien czas czyli totalny odjazd biggrin.gif
  
Re: <martwy> Polski
PostWysłano: Sobota, 18 Października 2003, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Rozbroiłeś mnię swoim postem martwy, jakbyś mi podał kawałek życiorysu, co prawda "dobre liceum" kończyłem, ale teraz pracuję "na budowie", a z moimi szefami, "kolesiami po Technikum" wew przerwach śniadaniowych o Bursie, alibo też o Tuwimie rozprawiamy.
  
Re: <Wujek Zed> Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 08:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




Dzięki Wujku biggrin.gif

W takich sytuacjach zawsze przypomina mi się scena z jakiegoś filmu (tylko nie moge sobie przpomniec jakiego): dwóch "roboli" w kufajkach siedzi na kupie piachu, szpadle wbite obok, w ustach dymią papierosy bez filtra, a chłopaki prowadzą bardzo wyszukana dyskuję nt. filozofi platońskiej biggrin.gif
  
Re: <martwy> Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 08:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




Ups ... eusa_wall.gif
... filozofii (ofkors) biggrin.gif
  
Polski
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010