Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Polski Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 11:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




u2manka :
Berger :
Bez obrazy, ale ortografii chyba jednak nie naucza najlepiej ;)
!

No nie nauczyla mnie bo jestem dyslektykiem redface.gif nalogowym i z tym sobie raczej nieporadzi sad.gif Z gory przepraszam za moje bledy !!!!!!! redface.gif redface.gif redface.gif


Mam nadzieję, że się nie obraziłaś! Specjalnie dodałem ,,oczko". :)
  
Re: Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Berger :


Mam nadzieję, że się nie obraziłaś! Specjalnie dodałem ,,oczko". :)



Nie no co ty!!!!!!! :) Ciesze sie ze ktos tak doglebnie czyta tresc moich tekstow. wink.gif i nie mam na co to moje bledy :)
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 21:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio żadko bywałem na forum, bo do późna odrabiałem lekcje. sad.gif Myślę, że wszyscy w moim wieku czują to samo, jeśli chodzi o szkołę. Za dużo, za rano itp. Moje poglądy sie nie zmienią dopóki nie posmakuje czegoś gorszego. Z drugiej jednak strony człowiek zawsze nażekał że ma źle. Niezależnie w jakiej sytuacji by sie znajdował zawsze mu czegoś brakowało. Coś w tym chyba jest wink.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 22:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




O! mój setny post! fajnie. biggrin.gif smile.gif wink.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 22:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




marekyeah :
Ostatnio rzadko bywałem na forum, bo do późna odrabiałem lekcje. sad.gif Myślę, że wszyscy w moim wieku czują to samo, jeśli chodzi o szkołę. Za dużo, za rano itp. Moje poglądy sie nie zmienią dopóki nie posmakuje czegoś gorszego. Z drugiej jednak strony człowiek zawsze nażekał że ma źle. Niezależnie w jakiej sytuacji by sie znajdował zawsze mu czegoś brakowało. Coś w tym chyba jest wink.gif


No w kazdej szkole jest tak, ale ciesz sie ze nie musisz czytac np."Cierpienia młodego wertera " z dnia na dzien zadaje ci w poniedzialek zebys przeczytal a juz nastepnego dnia omawiamy sad.gif i jak to przeczytac????? confused.gif

P.S Gratulacje z okazji 100 postu eusa_clap.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Myrddin
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #427
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




osobiscie moze nie tyle czuje nienawisc do szkoly co jestem nia przygnebiony. Moja slaba strona sa przedmioty scisle i to one ,a raczej sprawdziany z nich, doprowadzaja mnie do smutku. Ucze sie cala noc, odpuszczam sobie teatr telewizyjny w ktorym to wlasnie wystawiaja "Kordiana" mojego prywatnego mentora (ktorego zwykle nazywam Białym Mistykiem) Juliusza Słowackiego i co? i oczywiscie dostaje 1 bo cos nie tak we wzorze bo zapomnialem napisac odpowiedz i tego typu blache bledy... Inna sprawa to jezyk polski. Tak czytam ksiazki i odrabiam prace domowe, staram sie i daje wszystko co jestem w stanie dac zeby chociarz ten jeden przedmiot przynosil mi dume.... nie potrafie jednak przekroczyc granicy jaka mi wyznaczyla ocena 4. Nikt w klasie nie ma 5 i nie wyobrazam sobie co msialbym zrobic aby owa ocene uzyskac...
Najbardziej sie obawiam ze szkola nie przygotuje mnie do matury i ze przez to strace szanse na godne zycie......
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 20:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




dobrze, ze czasy licealne ama juz za soba. nigdy nie lubilam analizy wierszow, kiedy na dwoch godzinach polskiego nauczycielka na sile wyrywala do odpowiedzi. najbardziej walkowane byly wiersze, ktorych nie bylo w streszczeniach i omowieniach. istny horror. shock.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Sobota, 22 Listopada 2003, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




[quote="Myrddin"]
Najbardziej sie obawiam ze szkola nie przygotuje mnie do matury i ze przez to strace szanse na godne zycie......[/quote]

no ja tez sie tego obawiam sad.gif a na dodaek jestem krolikiem doswiadczalnym i musze zdawac nowa mature a nikt nie wie jak to ma byc sa jakies problemu raz mowia ze bedzie tak pozniej ze sie to zmienilo itd itp........... sad.gif a w gimnazjum nic nie robilismy prawie a teraz w liceum mowia nam ze to mamy umiec i ze bralismy to w gimnazjum i mamy zaleglosci :/. wiec sobie wyobrascie jak ja sie boje matury !!!!!!!!!te wszystkie zmiany moga mi spieprzyc zycie sad.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 07:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Myrddin
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #427
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




no to jestesmy rowiesnikami i mamy dokladnie ten sam problem...
  
Re: Polski
PostWysłano: Wtorek, 26 Lipca 2005, 21:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Mimo, że już prawie od miesiąca mamy wakacje, postanowiłam odświeżyć ten wątek. Stwierdziłam, że chyba jestem jakaś "inna" smile.gif A to z takiego powodu, że lubię analizowanie wierszy na języku polskim. Inaczej jest z prozą. Być może dlatego, że zazwyczaj [do czerwca tego roku] to ja byłam wyznaczna do czytania, a tego wybitnie nie lubię robić przy ludziach, którzy tylko czekają, aż się tylko zająknę, a potem sie z tego śmieją przez cały następny tydzień confused.gif
W ogóle, do minionego roku szkolnego język polski był moją ulubioną godziną lekcyjną. Czego najbardziej nie lubiłam, to tzw. "ćwiczenia językowe", czyli np. napisanie listu do firmy, która przysłala nam bubel, że żądamy zwrotu pieniędzy eusa_sick.gif W połączeniu z tym, że mam na napisanie kilka minut i prawie pewne , że swoje wypociny będę musiała przeczytać [co znaczy, że muszą być bardzo dobre], te ćwiczenia wywoływały u mnie ogromne zniechęcenie.
Nie mam pojęcia, jak to będzie od września, ponieważ prawdopodobnie bedę mieć innego nauczyciela, co mnie bardzo bulwersuje, bo uważam, że mój dotychczasowy jest nalepszy w szkole, do której uczęszczam doubt.gif
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 27 Lipca 2005, 07:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Czego najbardziej nie lubiłam, to tzw. "ćwiczenia językowe", czyli np. napisanie listu do firmy, która przysłala nam bubel, że żądamy zwrotu pieniędzy.


Ale to jest praktyczne, życiowe i chyba dobrze, że jest. Kiedyś nie było...
  
Re: Polski
PostWysłano: Środa, 27 Lipca 2005, 11:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




No widzisz, a mimo to potrafisz chyba napisać taki list, prawda? tongue.gif















Pół tysiąca - to brzmi dumnie wink.gif
  
Re: <grusia> Polski
PostWysłano: Środa, 27 Lipca 2005, 23:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale kończyłem prawo...
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




I cóż z tego wynika w takim razie?
  
Re: <grusia> Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 08:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Prawo konsumenckie to też jest część prawa.
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 13:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




No może znam swoje prawo, ale muszę też umiejętnie napisać ten list. Robiąc ćwiczenia, jakie ja mam i tak się nic nie umie, bo wszystko mam dokładnie opisane, jak i co powinnam napisać. Tylko czas marnuję na tych lekcjach. Już lepiej porobiłabym ćwiczenia, ale z gramatyki. To jest zdecydowanie bardziej intereasujące.
  
Re: <grusia> Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Może więc po prostu lekcje te są źle prowadzone? A może powinien być odrębny przedmiot - elementy prawa? Prowadzony przez prawnika najlepiej.
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Patrz: mam zeszyt ćwiczeń i w nich jest wszystko napisane. Najwiekszy tłumok zrobiłby dowolne ćwiczenie z tego zeszytu na 5.
  
Re: <grusia> Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 22:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Czyli w czym problem?
  
Re: Polski
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 22:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




W braku samodzielnego myślenia.
  
Polski
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010