Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 10:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Moja firma chce umieścić swoją stronę w internecie.
Szukamy w tej chwili serwera.
CZy możecie mi poradzić na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wykupić odpowiedni serwer (taki, który nie będzie się zapychał, i będzie mozna stronę bezpiecznie i sprawnie administrować z firmowego koputera???
smile.gif
  
Re: <Kapłanka> Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 15:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A mogła byśbardziej sprecyzować o co chodzi?
Jakiego obciążenia się spodziewacie, jakie łącze macie jaka to ma być strona (czy mają być jakieś skrypty, baza danych).
I o co wam chodzi osobny komputer w siedzibie waszej firmy czy usłucha hostingowa. Bo jeśli to drugie to raczej na sieciach komputerowych trzeba pytać. Zresztą wydaje mi się, że jak nie macie własnego informatyka, to chyba rozmiar przedsięwzięcia jest niewielki i chyba nie potrzeba jakiegoś drogiego rozwiązania.
  
Re: Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Wtorek, 14 Października 2003, 16:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ven0m
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #258
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




Mozliwe jest takze, iz lepiej oplaca sie dostac gdzies dobry hosting, niz utrzymywac serwer na wlasna reke. Jesli obciazenie bedzie niewielkie, mozna pomyslec o wlasnych urzadzeniach
  
Re: <Tirinti> Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Środa, 15 Października 2003, 11:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Chodzi mi o usługe hostingową.
Firm hostingowych jest całam masa. Przegladam teraz ich propozycje.
Bazy danych w tej chwili nie przewidujemy, nie będzie to też strona z duża ilością zdjęć, grafiki czy aniamacji.

Spytam się inaczej. Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać dobrą usługę hostingową?
  
Re: <Kapłanka> Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 05:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




W takim razie jednak przenoszę na Sieci komputerowe, bo ze sprzętem to wiele wspólnego nie ma.

A co do tematu.
Skoro nie planujecie baz danych a strona ma być niewielka, to polecam kierować się ceną. Bo do prostych stron to wszystko będzie dobre. Warto ewentualnie zorientować się, czy danej firmie nie zdaża sięzbyt często bycie offline lub włamania hackerów.
  
Re: <Tirinti> Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 09:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie znalezienie firmy zajmujacej sie tylko hostingiem, a nie przy okazi robienia czegos maja hosting, odradzam komercyjne wersje stron www na portalach typu wp i inne takie, faktycznie najlepiej sie kierowac cena bo tych firm jest zatrzesienie, oprocz tego zerknij na miesieczny transfer jak szybko odpowiadaja na maile, ilu maja zarejestrowanych uzytkownikow....
powodzenia smile.gif
  
Re: Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Środa, 22 Października 2003, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




moze podpowiem konkretnie
jesli firma jest dosc duza to wydatek 600 zl / rok to smieszne pieniadze i warto wziac cos porzadnego.
Wazna jest stabilnosc i szybkosc laczy -> polecam home.pl - super niezawodni i bardzo funkcjonalny panel www i szybkie lacza. Minus to tylko jedno konto pocztowe wliczone w cene - kazde nastepne to 50 zl/rok.
Drugi minus to mozliwosc zarejestrowania tylko 1 domeny glownej.
Jesli cena i mozliwosci odpowiadaja to bedzie bardzo dobry wybor.

Dla bardziej skomplikowanych stron (ja szukalem serwera dla heh.pl) jest sisco.pl. Maja oni jakby trzy platformy: sisco.pl, verdigo.pl, naczasie.pl. W sumie niewiele sie to rozni. Serwis heh.pl (i to forum) stoi na naczasie.pl (teraz bym chyba bral sisco.pl). Mieli oni ostatnio pewne problemy, w zwiazku ze zmiana laczy, ale ogolnie nie narzekam. Sa dosc tani i maja szeroka oferte.

jak ze stabilnoscia u innych isp nie wiem..
  
Re: Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
PostWysłano: Sobota, 25 Października 2003, 16:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Bardzo polecam ATMAN www.atman.pl - dobre ceny w porównaniu do wydajności - w tej chwili ATMAN wraz z IPpampersami oj partnersami znaczy sie to 2 najlepsze firmy w Polsce.
W Atmanie zarowno możesz wykupic jakis prosty hosting jak również na upartego mieć dla siebie całą maszynę - przy okazji Atmanowi zaufało juz wielu wielkich... np jest on secondary dns'em dla calego .pl .Przy okazji rowniez bardzo wiele firm hostingowych bierze łącza bezpośrednio bądz pośrednio wlasnie od Atmanu.

Co do tego na co zwrócić uwagę. Myślę ze na to jak wielu pośredników jest w braniu łącza - im mniej tym szybciej są naprawiane ewentualne problemy. Zwróciłbym uwagę również na możliwości - najlepiej jakby to nie byl prosty hosting polegajacy na ubogim panelu www, tylko na pelnym dostepie (najlepiej jakis jail)
  
Bezpieczny serwer WWW - prośba o radę
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010