Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> sprzęcior ;-)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
sprzęcior ;-)
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2003, 21:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




No dobra.
Zdecydowałem się napisać o tym tutaj bo to idzie do mojej obudowy a coś Hardtmuth narzekał że mały ruch na forum biggrin.gif
Chodzi mi o takie magiczne urządzenie które (proszę się skupić - to będzie trudne) można nakłonić do odtwarzania dowolnego dźwięku (czyli musi się dać ten dźwięk nagrać smile.gif ) po naciśnięciu guziczka :))) (coś w stylu odtwarzaczy montowanych w lalkach albo innych zabawkach dla dzieci - po naciśnięciu rączki płacze albo mówi cośtam)
Chcę zrobić coś takiego, że po naciśnięciu guziczka na obudowie rozlega się nagrany wcześniej dźwięk - magnetofon nie wchodzi w grę bo jest za duży, jest na przewijane kasety i odtwarzanie następuje po chwili od naciśnięcia guziczka. Pozatym odtwarza od momentu w którym nagranie zostało przerwane co nie może mieć miejsca
Mam pomysł na urządzenieale kompletnie nie mam pomysłu jak coś takiego zbudować więc może jakiś elektronik miałby koncept na coś takiego smile.gif
Zdaję sobie sprawę z tego że nie każdy ma tak bogatą wyobraźnię by przywołać sobie obraz tego urządzenia po moim opisie więc proszę pytać i tak naprawdę tokażdy post cokolwiek wnoszący wink.gif będzie ważny :)
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




takie urzadzenie nazywa sie silikofon, poszukac byc trzeba bylo w googlu, widzialem schematy urzadzen calkowicie cyforwych wlasnie na kosci z pamiecia i powiem ze jest banalny, parenascie elementow, tylko kosc jest dosc droga bo z tego co pamietam werjsa o pojemnosci chyba 10sek kosztowala ponad 50-60zl.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Kwietnia 2003, 16:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




O to mnie się rozchodziło biggrin.gif
Dzięki, jeszcze pozostaje kwestia ceny bo 126zł mnie nie kręci smile.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Kwietnia 2003, 00:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




jak sie chce miec zmoddowany komputer to trzeba liczyc na koszty :)
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Kwietnia 2003, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Wiem, i już powoli wliczam w koszty nawet zakup Dremela smile.gif .
Oprócz modowania do samochodu mi się kiedyś przyda cool.gif
Ale 126zł... eusa_eh.gif , mam już schemat tego i będę sprawdzał ile mnie wyniesie samodzielne złożenie takiego sprzęta smile.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Kwietnia 2003, 14:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nawet nie mam dremela :), to takie cos do ciecia prawda, ale slabej mocy i male...takie poreczne ,tak ?

jak ciaglem swoja obudowe to potraktowalem ja pila kątowai bylo szybko i po bolu :), tylko ze potem trzeba bylo pilniczkiem zapierdzielac :(
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Kwietnia 2003, 17:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Tak tak, właśnie to smile.gif ,
niestety mi fundusze NARAZIE nie pozwalają na Dremela i się zadowolę jakąś wiertarką za 30 zł (tak na jeden raz biggrin.gif )i coś z kumplem pokombinujemy z wiertłami i innymi końcówkami bo raczej koła nie wytnę piłą biggrin.gif a chcę sobie zrobić obudowę w stylu Ciemnej Strony Mocy i Imperium biggrin.gif (to z Gwiezdnych Wojen jakby ktoś nie wiedział smile.gif )
  
sprzęcior ;-)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010