Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> TOLKIENomania i swiat fantazy Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Twoja ulubiony bohater z "Władcy Pierścieni"
Gandalf
28%
 28%  [4]
Frodo
14%
 14%  [2]
Peregrin(Pipin)
0%
 0%  [0]
Meriadok(Merry)
0%
 0%  [0]
Samwise(Sam)
14%
 14%  [2]
Gimli
7%
 7%  [1]
Legolas
7%
 7%  [1]
Aragorn
28%
 28%  [4]
Arwena
0%
 0%  [0]
Boromir
0%
 0%  [0]
Gollum
0%
 0%  [0]
Sauron
0%
 0%  [0]
Saruman
0%
 0%  [0]
Wszystkich Głosów : 14

TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 20:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




hmmm..........nie ma w literaturze ani jednej zmianki o Tolkienie, Sapkowskim o swiecie fantazy no no eusa_naughty.gif nieladnie nieladnie!!!! ale postanowilam to zmienic :) kazdy fan fantastyki moze tu wpisac swoje pytania na ten temat, jak i pytania to by sie przydlaly tez i odpowiedzi (jak ktos je zna oczywiscie:) mozna polecic jakas ciekawa ksiazake fantazy warta przeczytania :) rozmawiac na temat tworczosci Tolkiena i innych autorow fantazy, rowniez polecam rozmoze na temat ulubionej postaci; (a tak przy okazji moja ulubiona postacia jest Ganbdalf:) Mam nadzieje ze ten temat : TOLKIENomania i swiat fantazy przypadnie wam do gustu:) to wszystko jak na ranie :) mam nadzieje ze to sie zmieni:] i ze znajdzie sie wioele fanow fantazy z ktorymi bedziemona tu pogadac i wymienic sie swoimi zdaniami :))))))

P.S pozdrawiwm wszystkich fanow fantazy i u2 (oczywiscie:) biggrin.gif
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 21:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




A ja najbardziej lubie Sama, jest taki slodki i milusi tongue.gif
wlasnie jestem w trakcie czytania 'Wladcy pierscieni: dwie wieze',
a prawde mowiac koncze juz to czytac,
cala ta historia jest zajebista,
czy ktos wie kiedy mniej wiecej wejdzie do kin trzecia czesc?
  
Re: <Noemi_best> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 21:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




w podobnym czsie co 1 i 2 cz. przynajmniej tak mi sie wydaje:] jeszcze nic nie mowili o filmie :(( przynajmnij ja o niczym nie slyszalam. ja uwielbiam Gandalfa :) bo jest madry co bardzo cenie w ludziach !!!
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




ech, ja juz sie nie moge doczekac....
chyba na premiere trzeciej czesci wladcy czekam bardziej niz na Matrixa,
a obyda filmy bardzo mi sie podobaja tongue.gif
ale postawilam sobie za cel, ze najpierw przeczytam trzecia czesc wladcy a pozniej obejrze film,
zobaczymy czy mi sie uda biggrin.gif
  
Re: <Noemi_best> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 22:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Zdaje sie ze 22 grudnia jest premiara w Londynie, mozesz sie wybrac biggrin.gif
  
Re: <ulan> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




pewnie, i wezme ze soba tlumacza, bo z angielskim jest u mnie tak sobie tongue.gif
  
Re: <Noemi_best> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 23:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Jak przeczytasz ksiazke, to tlumacz nie bedzie ci potrzebny biggrin.gif . A leciec na prawde warto bilet z Berlina jedyne 400 zlotyszy w obie strony smile.gif
  
Re: <ulan> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Piątek, 17 Października 2003, 00:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




a ile kosztuje wejscie na ta premiere? tongue.gif
  
Re: TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Piątek, 17 Października 2003, 08:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




u2manka :
.... mozna polecic jakas ciekawa ksiazake fantazy warta przeczytania :) ...


Jak fantasy, to dla mnie przede wszystkim istnieją dwie opowieści: Tolkiena i Ursuli K. Le Guin (i chyba nawet w odwrotnej kolejności :o) ale trudnio je ze soba porównywać).
Bezsprzecznie należy przeczytac cykl "Ziemiomorze" Ursuli LeGuine: Czarnoksięznik z Archipelagu, Grobowce Atuanau, Najdalszy Brzeg. Nieco słabsze są te dopisane później: Theanu i Opowieści z Ziemiomorza, chociaż słowo "nieco" w tym kontekście oznacza i tak Mistrzostwo Świata ;o)
  
Re: <martwy> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Piątek, 17 Października 2003, 13:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




"Ziemiomorze" jest swietne, jezyk, styl, akcja uwielbiam powracac do ksiazek z tej serii. Jednak bardziej cenie O.S. Card'a i jego serie o Enderze Ksenobojcy, czy Alvinie Stworcy smile.gif
  
Re: TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Piątek, 17 Października 2003, 16:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




martwy :

Jak fantasy, to dla mnie przede wszystkim istnieją dwie opowieści: Tolkiena i Ursuli K. Le Guin (i chyba nawet w odwrotnej kolejności :o) ale trudnio je ze soba porównywać).....
.... Ursuli LeGuine: Czarnoksięznik z Archipelagu, Grobowce Atuanau, Najdalszy Brzeg....


Też tak sądze ale szkoda że trylogia Ursuli K. Le Guin jest taka cieńka(w sesie ilości stron oczywiście smile.gif ). Ale pierwsza trylogia "Czarnoksieżnik z Archipelagu" i trzecia "Najdalszy brzeg' najbardziej mi się podobał :] druga cześc była nieco gorsza. Ale tak czy siak Tolkien nawieki zostanie arcymistrzem w pisaniu książek fantazy:) biggrin.gif
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 08:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martwy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #315
Posty: 30


[ Osobista Galeria ]




No to dorzucę jeszcze cykl "Księgi całości" - Feliksa W. Kresa:
"Północna granica", "Grombelardzka legenda", "Pani Dobrego Znaku", "Król Bezmiarów", "Porzucone królestwo".
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Warto dodać, że Ursula pisała nie tylko fantasy. Przede wszystkim popełniła cykl o Ekumenie, delikatną jak nić pajęcza science fiction. Że wymienię chociażby Lewą rękę ciemności, czy Słowo las znaczy świat.
Co do ankiety, dlaczego zabrakło tam Toma Bombadila, człowieka jakby trochę ponad i poza tolkienowskim światem, ale właśnie dzięki temu mi bliskiego?
  
Re: TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Października 2003, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Berger :

Co do ankiety, dlaczego zabrakło tam Toma Bombadila, człowieka jakby trochę ponad i poza tolkienowskim światem, ale właśnie dzięki temu mi bliskiego?


sorki ale sam wiesz ile jest wspanialych postaci w tej ksiazce :] wiele opuscilam :( musialam inaczej ta ankieta nie miala by konca smile.gif
  
Re: TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Wtorek, 21 Października 2003, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




Noemi_best :
ech, ja juz sie nie moge doczekac....
chyba na premiere trzeciej czesci wladcy czekam bardziej niz na Matrixa,
a obyda filmy bardzo mi sie podobaja tongue.gif ]


ja juz wiem bylam w kinie dzis i widzialam plakat dotyczacy "Wladcy pierscieni" oczywiscie czesci 3!!!!!!!pisalo ze premiera ogolnopolska odbedzie sie od 1 stycznia [aplauz] eusa_clap.gif eusa_clap.gif

Noemi_best :

ale postawilam sobie za cel, ze najpierw przeczytam trzecia czesc wladcy a pozniej obejrze film,
zobaczymy czy mi sie uda biggrin.gif


dasz rade!!!! smile.gif nawet sie nie obejrzysz jak skonczysz czytac!!!!!!Pamieyam jak ja czytalam ksiazke :) do 3 nad ranem confused.gif a pozniej banie i uwagi w szkole za spane na lekcji lub czytanie ksiazki nie przydatnej do przedmiotu:)
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Moja ulubiona postać to Tom Bombadil. Tajemniczy, a przy tym ciągle wesoły smile.gif
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 17:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marekyeah
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #262
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Jak mam polecać to napewno Sapkowski, choć wątpię by jakikolwiek miłośnik fantastyki nie przeczytał jego książek wink.gif . Polecam również "Opowieść o Alwinie Stwórcy", która składa sie z trzech tomów, a napisał ją świetny pisarz Orson Scott Card. A po za tym, ktos nie wie kiedy mają wyjśc "Boży Wojownicy"? smile.gif
  
Re: <marekyeah> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 22:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




dwiema lapami sie podpisuje pod O.S. Cardem. Zarowno historie Endera jak i Alvina to fantastyczny kawal swietnej literatury, nie tylko dla fanow fantastyki. Powiem wiecej - fani cyklow a'la Warhammer czy Forgotten Realms moga nie polubic prozy Carda (albo po przeczytaniu Carda przestana lubic WH i FR wink.gif)

a zaglosowelem na Gilmiego smile.gif
  
Re: <u2manka> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Niedziela, 26 Października 2003, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4
Posty: 134


[ Osobista Galeria ]




no jak narazie jestem pod koniec drugiej czesci,
i nauczyciele sie wkurzaja ze czytam na lekcjach biggrin.gif

ech... byleby dotrwac do 1 stycznia tongue.gif
  
Re: <marekyeah> TOLKIENomania i swiat fantazy
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2manka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #327
Posty: 53


[ Osobista Galeria ]




hmmm.....wiele ksiazek mozna polecac!!! biggrin.gif :) ciesze sie ze to wlasnie robicie juz mam w czym wybierac na nastepna ksiazke do przeczytania hehehe a ja polecam goraco ksiazke(nie wiem czy juz ja czytalisie:) David Eddings "Kopuły ognia" Ksiega pierwsza Tamuli. David Eddings jest raczej dobrze znany miłośnikom literatury fantazy w latach 90. ukazalo sie na naszym rynku :) wiele jego ksiazek(np. Szafirowa róża, Gambit magów, Strażnicy Zachodu, Czarodziejka z Darshivy, wieża czasu, Prorokini z Kell :) Ja obecnie przeczytalam jedynie "Kopuły ognia" sad.gif pierwszy tom, a jest ich ponoc trzy (kocham takie ksiazki :) ale niestety szkola robi swoje :(((((((wykancza i nie tylko sad.gif nie mam czasu zeby przeczytac nastepne czesci a druga moja przeszkoda to taka ze w bibliotekach sa non-stpo wypozyczane przez kogos confused.gif tzn chyba ze sa rownie dobre jak pierwsza :) Druga czesc ktorej tak poszukuje ostatnio nosi nazwe "Świetliści" :)
  
TOLKIENomania i swiat fantazy
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010